Нові ініціативи Уряду щодо земельного податку коштуватимуть громадам Прикарпаття до 40 мільйонів гривень недоотриманих доходів (ФОТО)

Ініціатива Уряду щодо перегляду методики нормативно-грошової оцінки земель може позбавити бюджети громад Прикарпаття до 40 мільйонів гривень надходжень від плати за землю.

Про це йшлося вчора на засіданні регіональної платформи з політичного діалогу на тему «Зміцнення фінансової спроможності громад та врахування пропозицій АМУ під час підготовки до другого читання проєкту Держбюджету на 2022 рік», яке відбувалося в Івано-Франківську з ініціативи регіонального відділення Асоціації міст України, повідомляє Фіртка.

Як зауважив виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення АМУ Юрій Стефанчук, 3 листопада цього року Кабінет Міністрів України ухвалив з доопрацюваннями проєкт постанови «Про затвердження Методики нормативно-грошової оцінки земельних ділянок», яка передбачає зменшення коефіцієнтів для нарахування земельного податку, що враховують цільове призначення земельних ділянок, зокрема для розміщення будівель та споруд залізничного транспорту; підприємств, що пов’язані з користуванням надрами, та енергогенерувальних підприємств.

Так, за новою методикою коефіцієнт, який застосовують в оцінці земельних ділянок для розміщення будівель та споруд підприємств, що пов’язані з користуванням надрами, зменшується з 1,2 до 1,0; для розміщення будівель та споруд залізничного транспорту – з 1,0 до 0,5; для розміщення, будівництва та експлуатації будівель і споруд енергогенерувальних підприємств, установ і організацій – з 0,65 до 0,5.

На практиці це означає зменшення розмірів плати за землю, а відповідно й обсягів надходжень від такої плати до бюджетів місцевих територіальних громад.

Зі слів Юрія Стефанчука, раніше на розгляд народних депутатів скеровували законопроєкти №№ 2065 та 2066, які взагалі передбачали надання АТ «Укрзалізниця» 100%-вої пільги щодо плати за землю.

«І ми вам дуже дякуємо, - зазначив виконавчий директор регіонального відділення АМУ до присутніх на засіданні народних депутатів, - що ви прислухались до місцевого самоврядування і не зробили цього.

Натомість ми бачимо, що Кабінет Міністрів України 3 листопада прийняв постанову по затвердженню методики грошової оцінки й понизив коефіцієнти для Укрзалізниці з 1 до 0,5. Втрата місцевих бюджеті в нашій області буде становити близько 40 мільйонів гривень».

Левову частку цих втрат зазнає бюджет Івано-Франківської міської територіальної громади.

Як зауважив міський голова обласного центру Прикарпаття Руслан Марцінків, з новими коефіцієнтами розмір надходжень з податку за землю від вказаних вище підприємств впаде щонайменше наполовину. При цьому лише від АТ «Укрзалізниця» при такій ситуації бюджет громади недоотримає щонайменш 10 мільйонів гривень.

«Сьогодні зменшили коефіцієнти по земельному податку для підприємств енергетики, а також залізниці. Що це означає? Це означає, що десь наполовину, а то й більше зменшиться податок від облгазів, від обленерго, від Укрзалізниці, тобто до органів місцевого самоврядування.

Тобто так, вони не повністю звільнені – ці підприємства, але завдяки тому, що зменшені коефіцієнти, ну, наприклад, для Івано-Франківської громади це зменшення на 10 мільйонів гривень тільки по Укрзалізниці ми недоотримаємо доходу наступного року.

Якщо взяти облгази, обленерго, які сплачують достатньо великі суми… ми – місцеве самоврядування вважаємо це несправедливим, зважаючи на цінову політику, зважаючи на те, що громадам сьогодні збільшили видатки на ці речі, ми знаємо, наскільки світло зросло до оплати й тут приймати такі податкові пільги – ми вважаємо це теж не правильно».


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел! 


Читайте також: 

Представники органів місцевого самоврядування Прикарпаття відвідали всесвітню інноваційну виставку у Дубаї (ФОТО) 

Наступ на самоврядування та нівелювання децентралізації: голови громад Прикарпаття звернулись до парламентарів щодо змін до Бюджетного кодексу 

Громади заслуговують на довіру: в АМУ висловили зауваження щодо пропонованих Урядом змін до Бюджетного кодексу 

Відомі алгоритм дій та зразки документів щодо постачання природного газу для бюджетних установ за пільговими цінами 

Громади Прикарпаття в наступному році отримають вдвічі меншу додаткову дотацію на заклади освіти та медицини, ніж цьогоріч 

"Децентралізація сьогодні є призупиненою". В АМУ пропонують змінити механізм горизонтального бюджетного вирівнювання 

Голови прикарпатських громад: ОДА не визначає чітких пріоритетів для фінансування відновлення місцевих доріг    

В Івано-Франківську функціонує нова автостанція: що змінилося та що про це думає громадськість (ФОТО)  


30.11.2021 Сергій Білий 2076
Коментарі ()

05.12.2023

Кузьма Хобзей, багатолітній політв’язень радянського режиму, громадський діяч, автор книги «Тернистими шляхами», Почесний громадянин міста Калуша, депутат Калуської міськради першого демократичного скликання. Меморіальна дошка розміщена на початку вулиці, якій раніше міськрада дала ім’я Кузьми Хобзея.

565 1
01.12.2023

Подарунків на свята чекають не тільки діти, а й дорослі. Тому, знижка на купівлю оселі сподобається всім членам сім’ї.

1009
24.11.2023
Вікторія Матіїв

«Було це дуже страшно і був великий ризик. Бо якраз на Запорізькому напрямку розстрілювали колони автобусів та автомобілів», — ділиться переселенка.

3546 12
10.11.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поспілкувалася з психологинею Валерією Худзіцькою та військовослужбовцем Дмитром, а також провела опитування, щоб дізнатись думки людей щодо цієї теми.

3920
02.11.2023

Компанія AURUM з радістю пропонує поринути у світ елегантності та розкоші з ювелірними виробами найвищої якості та знижками, які роблять їх ще більш бажаними.

4277
30.10.2023
Вікторія Матіїв

Про те, як стала монахинею та робить все на більшу славу Божу з журналісткою Фіртки поспілкувалася сестра Софія, яка проживає у монастирі Згромадження Пресвятої Родини у селі Гошів.

5438

Роль і становище жінки в християнстві часто применшувалося, вважають критики християнства. Але чи це дійсно так?  

221

Розглянемо суть і роль старозавітних та новозавітних священників у контексті двох різних поглядів на це. 

671

Беззаперечно, довгі роки священники були й залишаються важливою складовою суспільства, маючи авторитет та суттєвий вплив на його думку. 

1193

Як РПЦ і пропагандисти з Дмитрія Донського ліпили образ борця з Золотою Ордою.

1711
07.12.2023

Ці ласощі навіть тепер, у холодну пору року, покращують життєвий тонус і загальне самопочуття.

100
04.12.2023

Під час їжі найкраще взагалі ні на що не відволікатися, максимум допустима легка світська бесіда.

264
30.11.2023

Як зазначають експерти в галузі дієтології, вживання квашеної капусти в невеликих кількостях не тільки поліпшує стан імунної системи, але і в рази знижує ризик розвитку пухлин в організмі.

62127
05.12.2023

Раніше її ім’я було Галина, після обряду облечин, яким людей посвячують у монаше життя, у церкві її називають сестра Софія.  

11263
01.12.2023

Закон про військове капеланство, який ухвалили в грудні 2021 року запустив Службу військового капеланства та змінив статус капеланів на війні.   

833
26.11.2023

Церква в умовах війни зміцнює ментальне здоров'я, допомагає стати стійкішими та подолати ті виклики, які стоять перед українською державою та її громадянами.  

792
20.11.2023

З початку повномасштабного російського вторгнення Згромадження Сестер Пресвятої Родини у Гошеві прихистили десятки внутрішньо переміщених осіб.  

5433
04.12.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

13309
03.12.2023

У Брюсселі цього тижня підтвердили повне завершення процесу синхронізації української та європейської енергосистем.  

407
30.11.2023

Відбудеться саміт Європейської Ради, де лідери держав Європейського Союзу ухвалюватимуть рішення стосовно України та всіх країн, які прагнуть стати членами ЄС.  

400
24.11.2023

Діяльністю голови обласної військово-цивільної адміністрації Світлани Онищук задоволені 37%, незадоволені – 16%, майже половина – не визначилися з оцінкою.  

1234