Нові ініціативи Уряду щодо земельного податку коштуватимуть громадам Прикарпаття до 40 мільйонів гривень недоотриманих доходів (ФОТО)

Ініціатива Уряду щодо перегляду методики нормативно-грошової оцінки земель може позбавити бюджети громад Прикарпаття до 40 мільйонів гривень надходжень від плати за землю.

Про це йшлося вчора на засіданні регіональної платформи з політичного діалогу на тему «Зміцнення фінансової спроможності громад та врахування пропозицій АМУ під час підготовки до другого читання проєкту Держбюджету на 2022 рік», яке відбувалося в Івано-Франківську з ініціативи регіонального відділення Асоціації міст України, повідомляє Фіртка.

Як зауважив виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення АМУ Юрій Стефанчук, 3 листопада цього року Кабінет Міністрів України ухвалив з доопрацюваннями проєкт постанови «Про затвердження Методики нормативно-грошової оцінки земельних ділянок», яка передбачає зменшення коефіцієнтів для нарахування земельного податку, що враховують цільове призначення земельних ділянок, зокрема для розміщення будівель та споруд залізничного транспорту; підприємств, що пов’язані з користуванням надрами, та енергогенерувальних підприємств.

Так, за новою методикою коефіцієнт, який застосовують в оцінці земельних ділянок для розміщення будівель та споруд підприємств, що пов’язані з користуванням надрами, зменшується з 1,2 до 1,0; для розміщення будівель та споруд залізничного транспорту – з 1,0 до 0,5; для розміщення, будівництва та експлуатації будівель і споруд енергогенерувальних підприємств, установ і організацій – з 0,65 до 0,5.

На практиці це означає зменшення розмірів плати за землю, а відповідно й обсягів надходжень від такої плати до бюджетів місцевих територіальних громад.

Зі слів Юрія Стефанчука, раніше на розгляд народних депутатів скеровували законопроєкти №№ 2065 та 2066, які взагалі передбачали надання АТ «Укрзалізниця» 100%-вої пільги щодо плати за землю.

«І ми вам дуже дякуємо, - зазначив виконавчий директор регіонального відділення АМУ до присутніх на засіданні народних депутатів, - що ви прислухались до місцевого самоврядування і не зробили цього.

Натомість ми бачимо, що Кабінет Міністрів України 3 листопада прийняв постанову по затвердженню методики грошової оцінки й понизив коефіцієнти для Укрзалізниці з 1 до 0,5. Втрата місцевих бюджеті в нашій області буде становити близько 40 мільйонів гривень».

Левову частку цих втрат зазнає бюджет Івано-Франківської міської територіальної громади.

Як зауважив міський голова обласного центру Прикарпаття Руслан Марцінків, з новими коефіцієнтами розмір надходжень з податку за землю від вказаних вище підприємств впаде щонайменше наполовину. При цьому лише від АТ «Укрзалізниця» при такій ситуації бюджет громади недоотримає щонайменш 10 мільйонів гривень.

«Сьогодні зменшили коефіцієнти по земельному податку для підприємств енергетики, а також залізниці. Що це означає? Це означає, що десь наполовину, а то й більше зменшиться податок від облгазів, від обленерго, від Укрзалізниці, тобто до органів місцевого самоврядування.

Тобто так, вони не повністю звільнені – ці підприємства, але завдяки тому, що зменшені коефіцієнти, ну, наприклад, для Івано-Франківської громади це зменшення на 10 мільйонів гривень тільки по Укрзалізниці ми недоотримаємо доходу наступного року.

Якщо взяти облгази, обленерго, які сплачують достатньо великі суми… ми – місцеве самоврядування вважаємо це несправедливим, зважаючи на цінову політику, зважаючи на те, що громадам сьогодні збільшили видатки на ці речі, ми знаємо, наскільки світло зросло до оплати й тут приймати такі податкові пільги – ми вважаємо це теж не правильно».


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел! 


Читайте також: 

Представники органів місцевого самоврядування Прикарпаття відвідали всесвітню інноваційну виставку у Дубаї (ФОТО) 

Наступ на самоврядування та нівелювання децентралізації: голови громад Прикарпаття звернулись до парламентарів щодо змін до Бюджетного кодексу 

Громади заслуговують на довіру: в АМУ висловили зауваження щодо пропонованих Урядом змін до Бюджетного кодексу 

Відомі алгоритм дій та зразки документів щодо постачання природного газу для бюджетних установ за пільговими цінами 

Громади Прикарпаття в наступному році отримають вдвічі меншу додаткову дотацію на заклади освіти та медицини, ніж цьогоріч 

"Децентралізація сьогодні є призупиненою". В АМУ пропонують змінити механізм горизонтального бюджетного вирівнювання 

Голови прикарпатських громад: ОДА не визначає чітких пріоритетів для фінансування відновлення місцевих доріг    

В Івано-Франківську функціонує нова автостанція: що змінилося та що про це думає громадськість (ФОТО)  


30.11.2021 Сергій Білий 2246
Коментарі ()

17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

3538
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

12010 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

2362
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

2229
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

3203
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

5226

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

999

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1474

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

2001

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1709
24.05.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

266
12.05.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

2089
24.05.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Текля Юзефів.  

282
19.05.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

9190
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1022
08.05.2024

У цілому 63% українців вважають, що ця Церква має бути повністю забороненою в Україні (у грудні 2022 року — 54%, у травні 2023 року — 66%).  

1096
21.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

20894
24.05.2024

Як наголосив президент, "захист життя повинен мати всі необхідні інструменти, щоб дійсно перемагати терористів".

260
19.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

742
14.05.2024

Найбільш підготовлений рубіж — той, що розміщений на деякій відстані, що дозволяє використовувати й засоби інженерного озброєння, й залізобетонні споруди.

1248 7
09.05.2024

Верховна Рада 9 травня 2024 року збільшила штрафи за військові правопорушення.  

1109 1