В Івано-Франківську функціонує нова автостанція: що змінилося та що про це думає громадськість (ФОТО)

Вже місяць як в Івано-Франківську функціонує сучасна автостанція, що на вулиці Залізнична. Ми вирішили з’ясувати що змінилося та що про це думає громадськість.

Відомо, що приміщення займає 350 метрів квадратних, де створили комфортні умови для роботи персоналу та перебування пасажирів, пише Фіртка.

«По-перше, нова автостанція є зручною для користувачів, адже квиток – це гарантія. В такому випадку пасажири впевнені, що у них буде конкретне місце в транспорті та їхня поїздка застрахована. По-друге, така практика допоможе перейти з тіньової економіки в «прозору», тому що кожен квиток бачитиме податкова інспекція. Це означає, що перевізники чесно сплачуватимуть податки за той дохід, який отримали», - пояснює Станіслав Горічок, директор автовокзалу.

За його словами, ціни на сам проїзд не збільшилися, проте до фіксованого прайсу автостанція додає 12% від вартості квитка за надання послуг та страховий збір.

Втім, парадокс полягає в тому, що пасажири мають можливість придбати квиток лише в касах автостанції. Відповідно, перевізники підбирають охочих на наступних зупинках, де ті оплачують за проїзд «на руки» водіям. Контролювати це поки неможливо.

«Люди вірять, що на наступних зупинках у них візьмуть менше грошей за проїзд, або ж думають, що для них діятимуть інші умови. Але коли транспорт вирушає з автостанції заповнений, то вже дорогою далі пасажирам доводиться пнутися битком. Так не має бути», - додає директор автовокзалу.

Також відомо, що багато маршрутів виїжджають та прибувають з невеликим інтервалом часу. До прикладу, у Надвірну, Калуш чи Долину громадський транспорт їде кожні 10-20 хвилин.

«Проблем з добиранням немає, коли пасажири приходять за пів години до відправлення, купують квитки та очікують в комфортних умовах із безплатним Інтернетом та кондиціонером. Зрештою, в літаку ж ніхто не оплачує за послуги пілоту», - наголошує Станіслав Горічок.

Крім того, кореспондентці Фіртки розповіли, що планують запровадити місячні абонементи чи інші системи знижок для пільгових категорій, оскільки з початком вересня громадським транспортом масово їздитимуть студенти. Таке нововведення буде зручним для тих осіб, які регулярно користуються послугами перевізників.

«Незабаром також укладатимемо договір з онлайн-платформою продажу квитків, щоб користувачі могли придбати проїзні посвідчення не лише в касах автостанції», - ділиться директор.

До речі, при відправленні рейсових автобусів відомості звіряють контролери, які працюють з 5:00 до 21:00 год.

«Насправді людям поки складно звикнути до системи квитків, але це дозволяє впорядкувати транспортну ситуацію в Івано-Франківській області. За моїми спостереженнями, найбільше це обурює старше покоління. Вони звикли, що мають зайти в автобус та поїхати, а тут ще до каси підійти треба, інколи в черзі постояти… Молодь зі свого боку реагує нейтрально», - ділиться враженнями контролер Іван.

Для зручності відстеження рейсів в приміщенні автостанції встановили табло з розкладом руху автобусів. Крім того, там облаштували кімнату відпочинку водія, кімнату матері та дитини, а також медпункт та інклюзивну вбиральню. Також з метою уникнення довгих черг у залі функціонують п’ять кас.

Проте в результаті рандомного опитування пасажирів, ми з’ясували, що найбільшим мінусом такої системи для користувачів є неможливість встигнути на громадський транспорт, так би мовити, в останню хвилину. Адже за кілька хвилин до відправлення закривають продаж квитків на певний рейс. Тоді доводиться чекати на наступний, іноді це займає 30-60 хвилин.

«Втім, вважаю, що це добра практика. Раніше у нас із регулярністю рейсів були певні проблеми. Перевізники не вирушали у зазначений час, бо чекали поки пасажири не займуть всі місця. Інколи такі очікування тривали понад годину. Зараз простіше, адже є квиток, є конкретний час відправлення. Це зручно. Крім того, в приміщенні автостанції чисто та акуратно. Якби ще самі транспортні засоби були відповідними…», - розповідає Анна, жителька міста Тисмениця.


11.08.2021 Тіна Любчик 12354
Коментарі ()

07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

786
04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

5234 5
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

1704
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

1724
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

2860
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

2496

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

429

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1638

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2373

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

3110
07.10.2024

Макаронні вироби бувають різних форм та розмірів, і кожен з них ідеально підходить для конкретних типів страв.  

193
01.10.2024

Ягідництво на Прикарпатті, завдяки сприятливим особливостям регіону, набирає дуже серйозних обертів.  

742
28.09.2024

Чи дозволені банани після видалення жовчного міхура? Дієтологи дають поради про особливості харчування після операції.

926
04.10.2024

Від початку повномасштабного вторгнення Росії 1 123 релігійні громади перейшли з Української православної церкви московського патріархату до Православної церкви України.  

500
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

684
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

16158
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

3038
08.10.2024

У програмі концерту — добре знайомі та незабутні пісні Володимира Івасюка, Мирослава Скорика, Богдана Весоловського, Кузьми Скрябіна, Ігоря Білозіра, Володимира Якимця, Ярослава Нудика, повідомили організатори.   

325
30.09.2024

Оксана Савчук заявила, що йдеться про постанову Центральної виборчої комісії України від 20 вересня щодо впорядкування та зміни виборчих дільниць.  

1160
27.09.2024

Пропозиції Асоціації міст України до проєкту Держбюджету-2025 підтримав Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування 26 вересня 2024 року.  

1009 2
24.09.2024

Національна рада Швейцарії визнала Голодомор 1932–1933 років в Україні актом геноциду. Про це повідомила пресслужба Музею Голодомору, пише Фіртка. Відповідну декларацію було схвалено у вівторок, 24 вересня, 123 голосами «за».

808