В Івано-Франківську функціонує нова автостанція: що змінилося та що про це думає громадськість (ФОТО)

Вже місяць як в Івано-Франківську функціонує сучасна автостанція, що на вулиці Залізнична. Ми вирішили з’ясувати що змінилося та що про це думає громадськість.

Відомо, що приміщення займає 350 метрів квадратних, де створили комфортні умови для роботи персоналу та перебування пасажирів, пише Фіртка.

«По-перше, нова автостанція є зручною для користувачів, адже квиток – це гарантія. В такому випадку пасажири впевнені, що у них буде конкретне місце в транспорті та їхня поїздка застрахована. По-друге, така практика допоможе перейти з тіньової економіки в «прозору», тому що кожен квиток бачитиме податкова інспекція. Це означає, що перевізники чесно сплачуватимуть податки за той дохід, який отримали», - пояснює Станіслав Горічок, директор автовокзалу.

За його словами, ціни на сам проїзд не збільшилися, проте до фіксованого прайсу автостанція додає 12% від вартості квитка за надання послуг та страховий збір.

Втім, парадокс полягає в тому, що пасажири мають можливість придбати квиток лише в касах автостанції. Відповідно, перевізники підбирають охочих на наступних зупинках, де ті оплачують за проїзд «на руки» водіям. Контролювати це поки неможливо.

«Люди вірять, що на наступних зупинках у них візьмуть менше грошей за проїзд, або ж думають, що для них діятимуть інші умови. Але коли транспорт вирушає з автостанції заповнений, то вже дорогою далі пасажирам доводиться пнутися битком. Так не має бути», - додає директор автовокзалу.

Також відомо, що багато маршрутів виїжджають та прибувають з невеликим інтервалом часу. До прикладу, у Надвірну, Калуш чи Долину громадський транспорт їде кожні 10-20 хвилин.

«Проблем з добиранням немає, коли пасажири приходять за пів години до відправлення, купують квитки та очікують в комфортних умовах із безплатним Інтернетом та кондиціонером. Зрештою, в літаку ж ніхто не оплачує за послуги пілоту», - наголошує Станіслав Горічок.

Крім того, кореспондентці Фіртки розповіли, що планують запровадити місячні абонементи чи інші системи знижок для пільгових категорій, оскільки з початком вересня громадським транспортом масово їздитимуть студенти. Таке нововведення буде зручним для тих осіб, які регулярно користуються послугами перевізників.

«Незабаром також укладатимемо договір з онлайн-платформою продажу квитків, щоб користувачі могли придбати проїзні посвідчення не лише в касах автостанції», - ділиться директор.

До речі, при відправленні рейсових автобусів відомості звіряють контролери, які працюють з 5:00 до 21:00 год.

«Насправді людям поки складно звикнути до системи квитків, але це дозволяє впорядкувати транспортну ситуацію в Івано-Франківській області. За моїми спостереженнями, найбільше це обурює старше покоління. Вони звикли, що мають зайти в автобус та поїхати, а тут ще до каси підійти треба, інколи в черзі постояти… Молодь зі свого боку реагує нейтрально», - ділиться враженнями контролер Іван.

Для зручності відстеження рейсів в приміщенні автостанції встановили табло з розкладом руху автобусів. Крім того, там облаштували кімнату відпочинку водія, кімнату матері та дитини, а також медпункт та інклюзивну вбиральню. Також з метою уникнення довгих черг у залі функціонують п’ять кас.

Проте в результаті рандомного опитування пасажирів, ми з’ясували, що найбільшим мінусом такої системи для користувачів є неможливість встигнути на громадський транспорт, так би мовити, в останню хвилину. Адже за кілька хвилин до відправлення закривають продаж квитків на певний рейс. Тоді доводиться чекати на наступний, іноді це займає 30-60 хвилин.

«Втім, вважаю, що це добра практика. Раніше у нас із регулярністю рейсів були певні проблеми. Перевізники не вирушали у зазначений час, бо чекали поки пасажири не займуть всі місця. Інколи такі очікування тривали понад годину. Зараз простіше, адже є квиток, є конкретний час відправлення. Це зручно. Крім того, в приміщенні автостанції чисто та акуратно. Якби ще самі транспортні засоби були відповідними…», - розповідає Анна, жителька міста Тисмениця.


11.08.2021 Тіна Любчик 13181
Коментарі ()

20.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшуючі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

803
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

1702 1
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7140
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15003 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1908
05.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

1156

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

845

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

937

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1719

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1528
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

93
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

508
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

751
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3015
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

741
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1811
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

840
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

34987 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

332
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

486
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

808
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

723