Політика редакції

Агенція новин Фіртка

Наша компанія спеціалізується на новинному контенті та публікує матеріали соціального, аналітичного, розважального характеру Івано-Франківської області.

Фіртка —  видання, що спеціалізується на новинному контенті та створює публікації. Наша сильна сторона — досвід, ми працюємо на медіаринку вже 10 років. Тут свіжі, актуальні та найправдивіші новини для вас.

Місія — діяти в інтересах суспільства, шляхом надання неупередженого, якісного та відмінного інформаційного контенту та послуг.

Візія — інформувати, навчати, розважати та надихати своїх користувачів ідеями, контентом та послугами. Створюючи середовище в якому ідеї та талант повинні процвітати на користь держави України. Нам важливо, як ми подаємо інформацію та розуміємо її роль та вплив на суспільство.

Соціальне спрямування

Редакція АН Фіртка долучається до всіх проєктів соціального спрямування.

Редакція постійно знаходиться в пошуку соціальних проєктів, яким будемо допомагати інформаційно. Допомога інформаційно передбачає одна публікація в місяць на соціально-економічну тематику.

Реклама/Послуги

Інформація щодо послуг та реклами погоджується редактором, будь-які зміни та доповнення вітаються у письмовій формі.

 Наші цінності:

  • Творчі — Ми посуваємо межі
  • Підприємливі — Ми пристрасні та віддані успіху
  • Гнучкі — Ми винахідливі та реагуємо на ваші потреби
  • Повстанці — Ми хоробрі претенденти на статус-кво
  • Незалежні — Ми тверді в наших цінностях та прагнемо бути справедливими
  • Ефективні — Ми співпрацюємо та допомагаємо вигравати один одному

 Редакційні принципи

 Точність

Це означає що весь матеріал повинен бути заснований на надійних фактах та підтвердженнях. Ми не повинні спотворювати чи іншим чином підривати довіру аудиторії до нашого контенту. В разі виникнення серйозних доказів помилок ми повинні виправити все чітко і швидко.

Точність —  це не просто пошук фактів. Для висвітлення того чи іншого питання потрібно розглядати думки та факти й обов’язково зважувати, щоб зрозуміти точність  подачі інформації.

 Неупередженість

Ми прагнемо досягти неупередженості у нашому інформаційному контенті. Пошук балансу між протилежними лініями думок, врахування широкого діапазону поглядів.

Застосовуючи належну неупередженість до новин, ми надаємо цінність подій, думок та основних аргументів. Ми завжди повинні ретельно перевіряти аргументи, ставити питання, консенсус та утримувати фокус послідовність і належної неупередженості подачі інформації.

 Оперативність подачі інформації

Журналісти повинні подавати будь-яку інформацію не відкладаючи її «на потім» у найближчому випуску новин. При цьому подавати інформацію слід максимально повно і в найбільш якісному (з досяжних) вигляді. Оперативно подаючи інформацію, до якої ви ще не встигли знайти та перевірити всі факти чи дібрати всі необхідні думки, слід просто позначати те, чого на цей момент бракує. І повідомляти аудиторії про ваші подальші зусилля, спрямовані на пошук цих фактів та думок.

 Баланс думок і точок зору

Стандарт балансу думок вимагає від нас представляти в нашому матеріалі думку всіх, без винятку, сторін конфлікту. Лише тоді аудиторія отримує повну картину і має досить інформації для власних висновків. Коли ми говоримо про основний повсякденний інформаційний жанр – репортаж – досить буде озвучувати позиції сторін конфлікту. Коли «копаємо глибше» – проводимо журналістське розслідування – обов’язковою стає аргументація цих позицій. І незалежна експертна оцінка. Маємо на увазі, що експерт – це людина, яка є цілком компетентною в темі, але не є стороною конфлікту (учасником подій).

 Достовірність

Достовірність інформації означає якісний фактчек (від анг. - ‘’fact’’ - факт, ‘’check’’- перевіряти) кожного факту в компетентних щодо цього факту джерелах. Журналіст повинен завжди перевіряти будь-який факт у кількох компетентних джерелах. А для цього, розбираючись у черговій темі, він повинен чітко визначати компетентність тих чи інших посадовців або експертів. І остання вимога стандарту достовірності – журналіст повинен щоразу чітко повідомляти своїй аудиторії, звідки він взяв у матеріал той чи інший факт або думку.

 Відокремлення фактів від коментарів та оцінок

Журналіст не коментуючи й не оцінюючи ніяк, подає своїй аудиторії, по-перше, факти. По-друге, думки учасників події. По-третє, думки експертів. Кожний факт має компетентне джерело. Кожна думка має конкретного автора. Про джерела фактів і авторів думок журналіст повідомляє аудиторії. В цій ситуації автоматично факти є відокремленими від висновків та оцінок. Аудиторія повинна чітко розуміти, що певна оцінка чи висновок не є «істиною в останній інстанції», це – лише суб’єктивна думка автора матеріалу.

Повнота представлення фактів та інформації по проблемі

Будь-яка тема потребує максимально повного набору фактів і думок. Тому завдання журналіста все це знайти в компетентних джерелах.

 Соціальні мережі

Ми використовуємо соціальні мережі як спосіб пошуку історій та інформації, нам потрібно забезпечити, щоб наші результати залишалися належними точними. Ми намагаємось дбати про те, щоб, використовуючи соціальні медіа самостійно, не ризикувати підривати неупередженість агенції новин Фіртка. Там, де ми використовуємо контент із соціальних мереж, ми враховуємо конфіденційність.

 Контент

Новини та публікації у перший день висвітлюються на основній сторінці видання.  На наступний день після публікації, матеріали  переносять у тематичні рубрики. Також всі матеріали поділяються на новини, публікації та блоги.

Блоги - це матеріали на різні теми написані не журналістами Фіртки. Блоги надсилають у редакцію автори, котрі пишуть матеріали на певні теми, у яких  спеціалізуються.

Редакція залишає за собою право редагувати матеріали, котрі надсилають автори у рубрику “блоги”, та корегувати їх згідно з правилами української мови. Редакція також залишає за собою право не публікувати матеріал, якщо той не відповідає журналістським стандартам та порушує редакційну політику, ображає чиюсь гідність, або мотивує до насилля.

Публікації - це матеріали, котрі вважаються журналістськими та відповідають всім журналістським стандартам.

Вони написані журналістами та фрілансерами Фіртки. Публікації мають в собі:

  • розгорнуті репортажі із подій;
  • аналітичні статті;
  • інтерв'ю;
  • редакційні матеріали;
  • підбірки, поради для читачів;
  • спеціальні проекти із лідерами думок;
  • серії матеріалів на одну тему;
  • фоторепортажі.

Новини - короткі журналістські матеріали, що інформують про події. котрі відбулися нещодавно.

Новина повинна мати відповіді на запитання “Що?”, “Де?”, “Коли?”, розширена новина повинна мати відповідь на питання “І що?”, тобто що це дає читачу. Кожна новина повинна містити джерело інформації. В жодному разі не публікувати новину із власних приватних джерел, навіть якщо журналіст посилається на публікацію іншого журналіста, де джерело вказане, як “власне приватне джерело”. В такому випадку потрібне підтвердження інформації з офіційного джерела.

Новини охоплюють події, що відбулися нещодавно та стосуються тем:

  • екології;
  • культури;
  • політики;
  • соціальної сфери;
  • науки;
  • моди;
  • гендеру;
  • криміналу;
  • здоров”я населення;
  • туристичної сфери.

Також, новини та публікації перекладаються з іноземних мов та публікуються на сайті із посиланням на джерело.

 Правила публікації новин, коментарів та блогозаписів:

  1. Сайт публікує лише інформацію, яка прямо чи опосередковано стосується мешканців Івано-Франківська, області та України.
  2. Сайт не публікує інформацію з анонімних джерел. Тому при надсиланні інформації слід вказувати справжні дані.
  3. Новини, коментарі та блогозаписи на Фіртці розміщуються українською мовою. Публікація іншими мовами допускається у крайніх випадках (необхідність термінового оприлюднення, збереження унікального авторського стилю чи великий об'єм тексту іноземною мовою). В таких випадках заголовок пишеться українською мовою, а в дужках вказується «мовою оригіналу».
  4. Не допускаються цитати та оціночні судження, які можуть стати причиною образи гідності, честі, релігійних та родинних почуттів.
  5. Редакція може вносити граматичні та стилістичні правки, не спотворюючи змісту.
  6. Відповідальність за зміст і дотримання авторського права щодо повідомлень, розміщених користувачами у коментарях на сайті та соціальних мережах несуть користувачі.
  7. Якщо на сайті публікуються афіші подій, що відбудуться у майбутньому, тоді вона повинна містити обов’язкові елементи:
    • назва заходу:
    • назву і коротку інформацію про організатора;
    • тематику (які конкретні питання порушуватимуться);
    • дату і місце проведення.

 

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

2445
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

448
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14475 21
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1683
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

958
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6345

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

734

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1553

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1349

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1235
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

588
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

740
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1649
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

667
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

965
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

6009
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

14137
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

340
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

638
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

559
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

876 2