Громади заслуговують на довіру: в АМУ висловили зауваження щодо пропонованих Урядом змін до Бюджетного кодексу

В Асоціації міст України, висловили низку зауважень і пропозицій щодо законопроекту № 6062, який передбачає низку змін до Бюджетного кодексу України.

Про це повідомляє Фіртка з посиланням на Галичину.

Нагадаємо, Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль подав до Верховної Ради законопроєкт, який дозволяє Міністерству фінансів і місцевим державним адміністраціям зупиняти виконання бюджетів територіальних громад, а також ліквідує бюджети розвитку. Відповідні норми містяться в законопроєкті №6062, опублікованому на сайті Верховної Ради України, це низка правок до статей Бюджетного кодексу України.

Своєю чергою Юрій Стефанчук, виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України, експерт з бюджетних питань наголосив, що місцеві бюджети – це кошти, які громади заробляють та витрачають на конкретні цілі: від облаштування благоустрою до придбання ліків хворим на ковід. Тому важливо, щоб громади були фінансово сильні та мали можливість самостійно, без центру приймати рішення щодо розвитку, адже це і передбачає реформа децентралізації.

«Проаналізувавши проєкт бюджетного законодавства на 2022 рік  можна зробити висновки, що недовіра до місцевого самоврядування присутня в уряду, оскільки продовжується недофінансування освіти, медицини, соціального захисту та заплановано ліквідацію бюджету розвитку, що призведе до додаткового навантаження на громади,– акцентував Стефанчук.

Бюджет розвитку є складовою спеціального фонду місцевого бюджету і передбачає здійснення видатків на соціально-економічний розвиток та виконання інвестиційних програм, у разі перенесення цих коштів до загального фонду уряд хоче змусити громади дофінансовувати делеговані державою повноваження, які не фінансуються в повному обсязі впродовж останніх років.

Також планують залишки освітньої субвенції з громад забирати в Державний бюджет, тобто зникає мотивація в голів громад вдосконалювати мережу освіти. Навіщо економити, якщо в будь-якому випадку заберуть гроші в центр? Додатково з місцевих бюджетів планують вилучати 70 відсотків від викупу земельних ділянок».

Звернув увагу експерт і на додатковий контроль зі сторони Міністерства фінансів України та місцевих держадміністрацій, бо їх, відповідно до законопроєкту наділяють правом зупиняти рішення про місцеві бюджети. На його думку, це не припустимі ініціативи в час незавершеної реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади, оскільки після прийняття таких рішень розвиток місцевого самоврядування буде повністю залежати від коштів Державного бюджету, а це політична залежність.

«Громади своїми успіхами впродовж семи років зробили реформу децентралізації успішною, тому заслуговують довіри, а оцінку роботи голів та депутатів дадуть їхні виборці. Запевняю, голови громад не бояться відповідальності!» – підсумував Юрій Стефанчук.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Відомі алгоритм дій та зразки документів щодо постачання природного газу для бюджетних установ за пільговими цінами 

Громади Прикарпаття в наступному році отримають вдвічі меншу додаткову дотацію на заклади освіти та медицини, ніж цьогоріч

"Децентралізація сьогодні є призупиненою". В АМУ пропонують змінити механізм горизонтального бюджетного вирівнювання 

Голови прикарпатських громад: ОДА не визначає чітких пріоритетів для фінансування відновлення місцевих доріг 

В Івано-Франківську функціонує нова автостанція: що змінилося та що про це думає громадськість (ФОТО) 

Центр зайнятості: як пандемія вплинула на ринок праці в Івано-Франківській області 

Півмільярда гривень боргують прикарпатці за спожитий газ 


19.10.2021 Сергій Білий 1340
Коментарі ()

05.12.2023

Кузьма Хобзей, багатолітній політв’язень радянського режиму, громадський діяч, автор книги «Тернистими шляхами», Почесний громадянин міста Калуша, депутат Калуської міськради першого демократичного скликання. Меморіальна дошка розміщена на початку вулиці, якій раніше міськрада дала ім’я Кузьми Хобзея.

584 1
01.12.2023

Подарунків на свята чекають не тільки діти, а й дорослі. Тому, знижка на купівлю оселі сподобається всім членам сім’ї.

1022
24.11.2023
Вікторія Матіїв

«Було це дуже страшно і був великий ризик. Бо якраз на Запорізькому напрямку розстрілювали колони автобусів та автомобілів», — ділиться переселенка.

3547 12
10.11.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поспілкувалася з психологинею Валерією Худзіцькою та військовослужбовцем Дмитром, а також провела опитування, щоб дізнатись думки людей щодо цієї теми.

3923
02.11.2023

Компанія AURUM з радістю пропонує поринути у світ елегантності та розкоші з ювелірними виробами найвищої якості та знижками, які роблять їх ще більш бажаними.

4288
30.10.2023
Вікторія Матіїв

Про те, як стала монахинею та робить все на більшу славу Божу з журналісткою Фіртки поспілкувалася сестра Софія, яка проживає у монастирі Згромадження Пресвятої Родини у селі Гошів.

5439

Завдяки путіну, такої ганьби та приниження росія не відчувала ніколи за всю свою історію.

55

Роль і становище жінки в християнстві часто применшувалося, вважають критики християнства. Але чи це дійсно так?  

224

Розглянемо суть і роль старозавітних та новозавітних священників у контексті двох різних поглядів на це. 

673

Беззаперечно, довгі роки священники були й залишаються важливою складовою суспільства, маючи авторитет та суттєвий вплив на його думку. 

1195
07.12.2023

Ці ласощі навіть тепер, у холодну пору року, покращують життєвий тонус і загальне самопочуття.

106
04.12.2023

Під час їжі найкраще взагалі ні на що не відволікатися, максимум допустима легка світська бесіда.

266
30.11.2023

Як зазначають експерти в галузі дієтології, вживання квашеної капусти в невеликих кількостях не тільки поліпшує стан імунної системи, але і в рази знижує ризик розвитку пухлин в організмі.

62298
05.12.2023

Раніше її ім’я було Галина, після обряду облечин, яким людей посвячують у монаше життя, у церкві її називають сестра Софія.  

11271
01.12.2023

Закон про військове капеланство, який ухвалили в грудні 2021 року запустив Службу військового капеланства та змінив статус капеланів на війні.   

834
26.11.2023

Церква в умовах війни зміцнює ментальне здоров'я, допомагає стати стійкішими та подолати ті виклики, які стоять перед українською державою та її громадянами.  

793
20.11.2023

З початку повномасштабного російського вторгнення Згромадження Сестер Пресвятої Родини у Гошеві прихистили десятки внутрішньо переміщених осіб.  

5434
04.12.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

13310
03.12.2023

У Брюсселі цього тижня підтвердили повне завершення процесу синхронізації української та європейської енергосистем.  

407
30.11.2023

Відбудеться саміт Європейської Ради, де лідери держав Європейського Союзу ухвалюватимуть рішення стосовно України та всіх країн, які прагнуть стати членами ЄС.  

401
24.11.2023

Діяльністю голови обласної військово-цивільної адміністрації Світлани Онищук задоволені 37%, незадоволені – 16%, майже половина – не визначилися з оцінкою.  

1236