Громади Прикарпаття в наступному році отримають вдвічі меншу додаткову дотацію на заклади освіти та медицини, ніж цьогоріч

В наступному році територіальні громади Прикарпаття отримають майже вдвічі меншу додаткову дотацію з державного бюджету на утримання закладів освіти та охорони здоров’я, ніж цьогоріч.

Про це розповів під час нещодавнього засідання регіональної платформи «Законодавче забезпечення реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади. Основні аспекти формування бюджетної спроможності громад на 2022 рік» Юрій Стефанчук, виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України (АМУ), повідомляє Фіртка.

З його слів, якщо у поточному році додаткова дотація на заклади освіти та охорони здоров’я, яка зараховувалась до бюджету Івано-Франківської області та надалі розподіляється у бюджети місцевих територіальних громад, склала 293,2 мільйона гривень, то у проєкті державного бюджету на 2022 рік, що затверджений Урядом і переданий на розгляд Верховної Ради України, вказану суму встановлено на рівні 131,3 мільйона гривень, тобто зменшено більш, як на 50%.

Як стверджує Юрій Стефанчук, загалом до проєкту головного кошторису держави на наступний рік закладено показник додаткової дотації на утримання закладів освіти та охорони здоров’я на місцях на рівні 2,95 мільярда гривень, в той час, як Асоціація міст України пропонувала Уряду закласти до бюджету показник на рівні 20 мільярдів гривень. Неврахування такої пропозиції, - переконані в АМУ, - відіб’ється на спроможності місцевих бюджетів розраховуватись за енергоносії під час дії опалювального сезону.

«Перед нами сидять керівники місцевих територіальних громад, які забезпечують оплату енергоносіїв… Якщо ми говоримо, що великий показник в опалювальному сезоні є тепло, то цієї додаткової дотації вистачить, можливо, на 5% для органів місцевого самоврядування. У нас не збільшуються місцеві податки та збори, у нас фактично не обговорюється прямого розподілу для органів місцевого самоврядування тих чи інших трансферт, тому це може стати дуже серйозним показником для проходження бюджетного процесу для органів місцевого самоврядування», - зазначив керівник регіонального відділення АМУ.

Варто відзначити, розмір додаткової дотації на утримання закладів освіти та охорони здоров’я – не єдиний показник у проєкті держбюджету-2022, де Кабмін не дослухався до пропозицій Асоціації міст України». Це стосується також розміру медичної та освітньої субвенцій та інших показників.

«Сьогодні медична субвенція передбачена у сумі 157,5 мільярда гривень. Ми пропонували набагато більше, освітня субвенція – 108 (мільярдів гривень – ред.) Ми пропонували 146,0 (мільярдів гривень – ред.)», - розповів Юрій Стефанчук.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

"Децентралізація сьогодні є призупиненою". В АМУ пропонують змінити механізм горизонтального бюджетного вирівнювання 

Голови прикарпатських громад: ОДА не визначає чітких пріоритетів для фінансування відновлення місцевих доріг 

В Івано-Франківську функціонує нова автостанція: що змінилося та що про це думає громадськість (ФОТО) 

Центр зайнятості: як пандемія вплинула на ринок праці в Івано-Франківській області 

Півмільярда гривень боргують прикарпатці за спожитий газ


21.09.2021 Сергій Білий 2629
Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

563
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3131
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21247
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2066
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1566 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2436

Найперше в цій історії із законом, що позбавив антикорурційні органи «незалежності», тішать молоді люди, які протестують. Щирі, світлі, небайдужі, впевнені своїй правоті…

315

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

228

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

825

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2232
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

251
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

523
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1072
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

239
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

852
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

816
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

740
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8301
22.07.2025

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який є ініціатором нових санкцій проти Росії, заявив, що президент США Дональд Трамп «надере зад» Володимиру Путіну, підписавши законопроєкт про вторинні санкції для країн-покупців російської нафти.  

381
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

1075 5
10.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2241 4
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

945