Голови прикарпатських громад: ОДА не визначає чітких пріоритетів для фінансування відновлення місцевих доріг

В рамках засідання правління Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України, що відбулось 13 серпня, голови прикарпатських громад виробили спільну позицію щодо відстоювання інтересів місцевого самоврядування. Під час зібрання акцентувалась увага на налагодженні комунікації між територіальними громадами-членами Івано-Франківського регіонального відділення Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України» з облдержадміністрацією та обласною радою з метою відстоювання інтересів громад Прикарпаття, - повідомляє Фіртка з посиланням на регіональне відділення АМУ.

Лідери прикарпатських громад запропонували щоквартально за участі голів ОДА та обласної ради проводити політичний діалог з народними депутатами України. зокрема у вересні – жовтні обговорити зміни та доповнення до законодавчих актів, які є пріоритетними для місцевого самоврядування.

Самоврядці наголосили на прозорих механізмах розподілу дорожньої субвенції для здійснення ремонтних робіт автомобільних доріг загального користування місцевого значення з урахуванням потреб громад. За словами голови Верховинської ТГ Василя Мицканюка, кошти субвенції переважно спрямовують на дороги місцевого значення, а не на вулиці і дороги комунальної власності у населених пунктах, як це передбачено Законом України «Про джерела фінансування дорожнього господарства України». На думку лідерів громад, можна спостерігати високий рівень суб’єктивізму та непрозорості при розподілі субвенції з Дорожнього фонду на місцях.

Голови громад вважають, що ОДА не визначає чітких пріоритетів для фінансування відновлення місцевих доріг, зокрема забезпечення доступності освітніх та медичних послуг, а відтак не враховуються першочергові потреби громад на формування спроможних мереж закладів освіти та охорони здоров’я є приклади, коли створена опорна школа, до якої не відремонтована дорога і, як результат, батьки відмовляються віддавати дітей до цієї опорної школи.

Задля покращення стану справ у цій галузі правління пропонує облдержадміністрації визначити прозорі критерії розподілу субвенції на відновлення мережі доріг місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах із врахуванням потреб громад, а також забезпечити розподіл 35 відсотків загального обсягу субвенції між відповідними бюджетами місцевого самоврядування залежно від протяжності вулиць і доріг комунальної власності відповідної адміністративно-територіальній одиниці.

Крім цього, голови громад вважають важливим прийняття законопроєктів №5442 та №5443 щодо охорони навколишнього природнього середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів. З-поміж іншого, як наголосив виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення АМУ Юрій Стефанчук, цими законопроєктами запропоновано зарахування 20 відсотків отриманого доходу від продажу мінеральної сировини, отриманої під час руслоочисних робіт, до місцевих бюджетів відповідно до місця виконання таких робіт. А це, вочевидь, сприятиме наповненню бюджетів територіальних громад.

Також на думку громад-членів Івано-Франківського регіонального відділення АМУ, потрібним є залучення громад до здійснення моніторингу реалізації будівельних робіт та включення представника Асоціації міст України в  комісію з відбору проєктів, які реалізуються за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку в Івано-Франківській області.


Читайте також:

В Івано-Франківську функціонує нова автостанція: що змінилося та що про це думає громадськість (ФОТО)

Центр зайнятості: як пандемія вплинула на ринок праці в Івано-Франківській області

Півмільярда гривень боргують прикарпатці за спожитий газ


13.08.2021 2584
Коментарі ()

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

854 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

793
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1608
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2239
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4215 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3216

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

217

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

445

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

385

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

857
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

623
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

670
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

956
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1070
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

671
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6252
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1745
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31761 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1541
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

754 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

719