У режимі діалогу: представники прикарпатських громад нагадали народним депутатам про проблеми місцевих бюджетів (ФОТО)

З якими проблемами стикаються сьогодні місцеві територіальні громади Прикарпаття і чого їм очікувати від  майбутнього державного бюджету.

Поспілкуватись про це сьогодні мали змогу народні депутати України та представники місцевих територіальних громад в межах засідання регіональної платформи з політичного діалогу на тему «Зміцнення фінансової спроможності громад та врахування пропозицій АМУ під час підготовки до другого читання проєкту Держбюджету на 2022 рік», яке відбувалося сьогодні на базі виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради, повідомляє кореспондент Фіртки.

Проведення заходу ініціювало керівництво Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України. Участь у заході взяли народні депутати України Ігор Фріс, Олег Марусяк, Едуард Прощук, Оксана Савчук, Івано-Франківський міський голова і за сумісництвом очільник Івано-Франківського регіонального відділення АМУ Руслан Марцінків, виконавчий директор Івано-Франківського РВ АМУ Юрій Стефанчук, голови місцевих територіальних громад, представники обласної влади.

Як зауважив Юрій Стефанчук, виконавчий директор регіонального відділення АМУ, проведення діалогу саме сьогодні зумовлене тією обставиною, що на цей тиждень заплановано розгляд Верховною Радою в читанні проєкту державного бюджету України на 2022 рік. При цьому далеко не всі побажання місцевих громад, озвучені через Асоціацію міст України, сьогодні враховувані у законопроєкті, а ті, що враховані, потребують підтримки депутатів. Крім того, сьогодні Уряд ініціює деякі зміни, які можуть негативно вплинути на фінансову спроможність громад і навіть ставлять під загрозу надбання децентралізації як такі. Відтак, представники громад вбачають сьогодні необхідність додатково довести до народних депутатів свої проблеми і ще раз заручитись їх підтримкою при голосуванні за головний кошторис України.

«Зважаючи на те, що на цей тиждень передбачається розгляд державного бюджету на 2022 рік та внесення уточнення у державний бюджет-2021, на даний захід передбачено винести на поверхню ті проблеми, які сьогодні є в органах місцевого самоврядування. Ми опрацювали весь бюджетний процес як асоціація і дуже добре розуміємо, що не є враховано. Зокрема, не враховані фінансування делегованих повноважень для органів місцевого самоврядування. Що ми маємо на увазі? Це є освіта в повному її обсязі і медицина. Також ми говоримо про те, що, зважаючи на ту відповідальність і ті недофінансування з боку держави, які впродовж декількох років є по місцевих бюджетах, ми передбачаємо збільшення відрахувань податку на доходи з фізичних осіб і сьогодні є порозуміння у депутатів Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України. Є загроза, що від місцевих бюджетів хочуть забрати ще ряд фінансових ресурсів, які пов’язані з продажем землі», - прокоментував подію Юрій Стефанчук.

Серед основних питань, що їх обговорили учасники зібрання – збільшення частки податку з доходів фізичних осіб, що розподіляються у місцеві бюджети, урядові ініціативи щодо внесення змін до Бюджетного та земельного кодексів, зокрема, щодо повернення невикористаної освітньої субвенції та відрахування 70% коштів податку від продажу землі в державний бюджет; зменшення коефіцієнту нормативно-грошової оцінки при нарахуванні податку на землю для Укрзалізниці тощо.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також: 

Представники органів місцевого самоврядування Прикарпаття відвідали всесвітню інноваційну виставку у Дубаї (ФОТО) 

Наступ на самоврядування та нівелювання децентралізації: голови громад Прикарпаття звернулись до парламентарів щодо змін до Бюджетного кодексу 

Громади заслуговують на довіру: в АМУ висловили зауваження щодо пропонованих Урядом змін до Бюджетного кодексу 

Відомі алгоритм дій та зразки документів щодо постачання природного газу для бюджетних установ за пільговими цінами 

Громади Прикарпаття в наступному році отримають вдвічі меншу додаткову дотацію на заклади освіти та медицини, ніж цьогоріч 

"Децентралізація сьогодні є призупиненою". В АМУ пропонують змінити механізм горизонтального бюджетного вирівнювання 

Голови прикарпатських громад: ОДА не визначає чітких пріоритетів для фінансування відновлення місцевих доріг    

В Івано-Франківську функціонує нова автостанція: що змінилося та що про це думає громадськість (ФОТО)  


29.11.2021 Сергій Білий 1389
Коментарі ()

15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5199 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1835 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4043 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3169 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7959 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20292 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

274

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

817

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1911

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2390
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

186
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

693
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

475
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18377
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

975
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1214 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6098 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23389 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

291
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

988 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1168 4
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

496