У режимі діалогу: представники прикарпатських громад нагадали народним депутатам про проблеми місцевих бюджетів (ФОТО)

З якими проблемами стикаються сьогодні місцеві територіальні громади Прикарпаття і чого їм очікувати від  майбутнього державного бюджету.

Поспілкуватись про це сьогодні мали змогу народні депутати України та представники місцевих територіальних громад в межах засідання регіональної платформи з політичного діалогу на тему «Зміцнення фінансової спроможності громад та врахування пропозицій АМУ під час підготовки до другого читання проєкту Держбюджету на 2022 рік», яке відбувалося сьогодні на базі виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради, повідомляє кореспондент Фіртки.

Проведення заходу ініціювало керівництво Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України. Участь у заході взяли народні депутати України Ігор Фріс, Олег Марусяк, Едуард Прощук, Оксана Савчук, Івано-Франківський міський голова і за сумісництвом очільник Івано-Франківського регіонального відділення АМУ Руслан Марцінків, виконавчий директор Івано-Франківського РВ АМУ Юрій Стефанчук, голови місцевих територіальних громад, представники обласної влади.

Як зауважив Юрій Стефанчук, виконавчий директор регіонального відділення АМУ, проведення діалогу саме сьогодні зумовлене тією обставиною, що на цей тиждень заплановано розгляд Верховною Радою в читанні проєкту державного бюджету України на 2022 рік. При цьому далеко не всі побажання місцевих громад, озвучені через Асоціацію міст України, сьогодні враховувані у законопроєкті, а ті, що враховані, потребують підтримки депутатів. Крім того, сьогодні Уряд ініціює деякі зміни, які можуть негативно вплинути на фінансову спроможність громад і навіть ставлять під загрозу надбання децентралізації як такі. Відтак, представники громад вбачають сьогодні необхідність додатково довести до народних депутатів свої проблеми і ще раз заручитись їх підтримкою при голосуванні за головний кошторис України.

«Зважаючи на те, що на цей тиждень передбачається розгляд державного бюджету на 2022 рік та внесення уточнення у державний бюджет-2021, на даний захід передбачено винести на поверхню ті проблеми, які сьогодні є в органах місцевого самоврядування. Ми опрацювали весь бюджетний процес як асоціація і дуже добре розуміємо, що не є враховано. Зокрема, не враховані фінансування делегованих повноважень для органів місцевого самоврядування. Що ми маємо на увазі? Це є освіта в повному її обсязі і медицина. Також ми говоримо про те, що, зважаючи на ту відповідальність і ті недофінансування з боку держави, які впродовж декількох років є по місцевих бюджетах, ми передбачаємо збільшення відрахувань податку на доходи з фізичних осіб і сьогодні є порозуміння у депутатів Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України. Є загроза, що від місцевих бюджетів хочуть забрати ще ряд фінансових ресурсів, які пов’язані з продажем землі», - прокоментував подію Юрій Стефанчук.

Серед основних питань, що їх обговорили учасники зібрання – збільшення частки податку з доходів фізичних осіб, що розподіляються у місцеві бюджети, урядові ініціативи щодо внесення змін до Бюджетного та земельного кодексів, зокрема, щодо повернення невикористаної освітньої субвенції та відрахування 70% коштів податку від продажу землі в державний бюджет; зменшення коефіцієнту нормативно-грошової оцінки при нарахуванні податку на землю для Укрзалізниці тощо.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також: 

Представники органів місцевого самоврядування Прикарпаття відвідали всесвітню інноваційну виставку у Дубаї (ФОТО) 

Наступ на самоврядування та нівелювання децентралізації: голови громад Прикарпаття звернулись до парламентарів щодо змін до Бюджетного кодексу 

Громади заслуговують на довіру: в АМУ висловили зауваження щодо пропонованих Урядом змін до Бюджетного кодексу 

Відомі алгоритм дій та зразки документів щодо постачання природного газу для бюджетних установ за пільговими цінами 

Громади Прикарпаття в наступному році отримають вдвічі меншу додаткову дотацію на заклади освіти та медицини, ніж цьогоріч 

"Децентралізація сьогодні є призупиненою". В АМУ пропонують змінити механізм горизонтального бюджетного вирівнювання 

Голови прикарпатських громад: ОДА не визначає чітких пріоритетів для фінансування відновлення місцевих доріг    

В Івано-Франківську функціонує нова автостанція: що змінилося та що про це думає громадськість (ФОТО)  


29.11.2021 Сергій Білий 1369
Коментарі ()

08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

2135 1
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

1480
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

5265
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

15081 11
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

3591 1
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

3423

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

133

13 червня 2024 року США та Україна підписали двосторонню безпекову угоду, яка має декларативний характер. Документ не буде ратифікований Конгресом США, бо являє собою декларацію про наміри без чітких гарантій безпеки.

175

Війна росії проти України зірвала всі маски, і нарешті весь світ побачив жорстокість росіян, які використовують всі методи задля поневолення українського народу. Одним із цих інструментів є російське православ’я — а саме РПЦ з їх філією в Україні УПЦ МП.  

1320

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

2669
14.06.2024

Причин швидкого набору ваги може бути багато. Це може бути спричинене зміною способу життя або ж вказувати на серйозні проблеми зі здоровʼям.

365
08.06.2024

У Богородчанах на Івано-Франківщині з вересня 2024 року відновить роботу місцеве тепличне господарство, що простоювало вісім років.

1521
04.06.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

1288
17.06.2024

Монастир Успіння Матері Божої — чинний чоловічий греко-католицький монастир Чину Св. Василія Великого у селі Погоня.   

773
13.06.2024

Вознесіння Спасителя — це один із великих Господських празників літургійного (церковного) року.

502
09.06.2024

Війна змусила багатьох замислитись, чому Бог допускає таку страшну ситуацію в Україні?  

672
04.06.2024

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

1026
13.06.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

21950
17.06.2024

Івано-Франківська ОВА посіла дев'яте місце у рейтингу.    

480
12.06.2024

Більшість українців — 63% — вважають, що критика окремих дій влади має бути або бути в конструктивних рамках, які б не розхитували ситуацію в країні (50%).  

503 1
08.06.2024

Більшість українців віддають перевагу демократичній системі, аніж сильному лідерству.

964 1
04.06.2024

Питання розбудови демократичних інституцій залишається одним із пріоритетів для українців. Адже понад 90% громадян віддають перевагу демократичній системі, аніж сильному лідерству.

760