«Ніхто збоку мішок з грошима не сховав»: депутати ухвалили бюджет Прикарпаття на 2022 рік

Івано-Франківська обласна рада ухвалила обласний бюджет на 2022 рік.

Проєкт головного фінансового документа Прикарпаття підтримали 72 депутати. Четверо народних обранців, зареєстровані у сесійній залі, не голосували, повідомляє Фіртка.

Нагадаємо, фінансовий ресурс головного кошторису Прикарпаття на 2022 рік становить 2,8 мільярда гривень. З них  51,3% становлять власні надходження, плановий обсяг яких закладено на рівні 1,5 мільярда гривень. Решту 48,7%, тобто 1 391 мільярд гривень, становлять трансферти з державного бюджету.

Проєкт бюджету депутатам презентувала директорка Департаменту фінансів Івано-Франківської обласної державної адміністрації Ірина Мацькевич.

«Основними показниками обласного бюджету на наступний рік є ріст податків і зборів загального фонду обласного бюджету на 21,9 %, ріст заробітної плати працівникам бюджетної сфери на 8,4%, ріст видатків на енергоносії на 36,7%, ріст видатків на стипендії у два рази та врахування індексу інфляції 6,2%.

В цілому загальний фінансовий ресурс обласного бюджету на наступний рік складає 2,8 мільярда гривень, в тому числі по загальному фонду 2,1 мільярда гривень, по спеціальному фонду – 743 мільйони гривень.

В загальному обсязі ресурсу обласного бюджету 51% - це є власні надходження обласного бюджету та 49% - це є трансферти з державного бюджету…», - відзначила посадовиця у свої промові на сесії.

Варто відзначити, запропонований проєкт головного фінансового документа області, попри той факт, що він попередньо пройшов погодження у всіх депутатських комісіях, викликав чимало запитань та пропозицій серед депутатів щодо спрямування бюджетних коштів на ті чи інші потреби. Чи не найбільше таких запитань стосувалися фінансування закладів охорони здоров’я.

Зокрема, депутат обласної ради, ексголова Івано-Франківської ОДА Роман Ткач кілька разів у процесі обговорення звернув увагу на анонсоване Президентом України Володимиром Зеленським підвищення заробітної плати лікарів до 20 тисяч гривень, намагаючись дізнатись, з яких джерел відбуватиметься таке підвищення.

Врешті-решт крапку усім претензіям та запитанням поставив голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич.

«Колеги, всі ми сьогодні чули побажання, куди ще треба спрямувати кошти. Всі ми сьогодні прекрасно розуміємо, що ніхто збоку мішок з грошима не заховав.

Тобто є розрахункові прибутки, є розрахункові видатки – в них треба втиснутися. І як чогось бракує, то треба сказати, де взяти. Не просто «треба дати», а де взяти, щоб туди поставити», - зазначив голова облради.

На думку Олександра Сича, сьогодні є декілька потенційних джерел, звідки можна отримати необхідні кошти для фінансування тієї чи іншої галузі.

Серед них – вільні залишки, можливе перевиконання бюджету протягом року, галузеві програми та галузеві видатки, де зі слів посадовця, «кінь не валявся».

Крім того, на думку голови обласної ради, сьогодні на Прикарпаття є ціла низка бюджетних закладів, які «перетворилися на касу отримання зарплати» і фактично не виконують жодної діяльності.

Ще одне потенційне джерело отримання вільних коштів – це, на думку Олександра Сича, перегляд посадових обов’язків деяких працівників бюджетних установ.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!  


Читайте також:  

Опалювальний сезон 2022 – 2023 не прийде неочікувано: у проєкті обласного бюджету передбачено компенсацію здорожчання енергоносіїв

Бюджет Прикарпаття 2022: відомо, яка галузь отримає найбільше, а яка – найменше коштів

Порочне коло: отримавши додаткові п’ять відсотків ПДФО, бюджет Івано-Франківська втратить до 18 мільйонів гривень на реверсній дотації  

Нові ініціативи Уряду щодо земельного податку коштуватимуть громадам Прикарпаття до 40 мільйонів гривень недоотриманих доходів (ФОТО)  

Представники органів місцевого самоврядування Прикарпаття відвідали всесвітню інноваційну виставку у Дубаї (ФОТО)  

Наступ на самоврядування та нівелювання децентралізації: голови громад Прикарпаття звернулись до парламентарів щодо змін до Бюджетного кодексу   

Громади заслуговують на довіру: в АМУ висловили зауваження щодо пропонованих Урядом змін до Бюджетного кодексу 

Відомі алгоритм дій та зразки документів щодо постачання природного газу для бюджетних установ за пільговими цінами  

Громади Прикарпаття в наступному році отримають вдвічі меншу додаткову дотацію на заклади освіти та медицини, ніж цьогоріч  

"Децентралізація сьогодні є призупиненою". В АМУ пропонують змінити механізм горизонтального бюджетного вирівнювання 

Голови прикарпатських громад: ОДА не визначає чітких пріоритетів для фінансування відновлення місцевих доріг   


17.12.2021 Сергій Білий 1972 1
Коментарі (1)

17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

3733
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

12280 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

2525
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

2385
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

3353
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

5406

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

1237

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1622

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

2157

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1845
28.05.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

409
24.05.2024

Посівна кампанія в Івано-Франківській громаді в розпалі.   

330
27.05.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Текля Юзефів.  

450
24.05.2024

Цьогоріч Молитовний сніданок відбувся під гаслом “Незламність. Віра. Стійкість”.  

817
19.05.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

9354
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1161
27.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

21053
26.05.2024

Російські окупаційні війська не досягли заявленої кремлівським правителем Владіміром Путіним мети щодо створення "буферної зони" на півночі Харківської області.  

243
24.05.2024

Як наголосив президент, "захист життя повинен мати всі необхідні інструменти, щоб дійсно перемагати терористів".

410
19.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

872
14.05.2024

Найбільш підготовлений рубіж — той, що розміщений на деякій відстані, що дозволяє використовувати й засоби інженерного озброєння, й залізобетонні споруди.

1711 11