Опалювальний сезон 2022 – 2023 не прийде неочікувано: у проєкті обласного бюджету передбачено компенсацію здорожчання енергоносіїв

Можливе подорожчання енергоносіїв у 2022 році вже не буде неочікуваним для місцевих територіальних громад Прикарпаття.

Як стверджує директорка Департаменту фінансів Івано-Франківської облдержадміністрації Ірина Мацькевич, таке подорожчання враховане у проєкті бюджету Івано-Франківської області на 2022, який передбачає збільшення видатків на оплату енергоносіїв на 36,7%, повідомляє Фіртка.

Про це посадовиця розповіла вчора під час презентації проєкту головного фінансового документа Прикарпаття громадськості.

Як стверджує директорка Департаменту фінансів, до проєкту бюджету закладено низку компенсаційних механізмів, покликаних знизити фінансове навантаження на місцеві бюджети у зв’язку зі зростанням тарифів.

«Дійсно зараз широко обговорюється зростання тарифів на енергоносії, але в наступному році наші всі місцеві громади отримали додатковий фінансовий ресурс з державного бюджету у вигляді 4% надходжень додатково від податку на доходи фізичних осіб.

В цьому році надходження від податку на доходи фізичних осіб складали 60%. В наступному році для місцевих територіальних громад буде складати 64% і це є компенсатор як раз того здорожчання енергоносіїв», - прокоментувала посадовиця ситуацію Фіртці.

Крім того, Ірина Мацькевич відзначила, що у бюджеті передбачена додаткова дотація з державного бюджету на проведення розрахунків протягом опалювального періоду за комунальні послуги та енергоносії, які споживаються установами, організаціями та підприємствами, що утримуються коштом відповідних місцевих бюджетів в обсязі 69,3 мільйона гривень.

«Вона теж вже є розподілена і вже передбачена у бюджеті. Ця дотація буде розподілятися між обласним бюджетом та бюджетами територіальних громад, у яких індекс податкоспроможності менш як 0,9», - розповіла посадовиця.

Директорка Департаменту фінансів також нагадала, додаткова дотація на оплату енергоносіїв для недостатньо податкоспроможних громад. Передбачена також у цьому році.

Як вже писала Фіртка, 2 грудня Верховна Рада України внесла зміни до державного бюджету України на 2021 рік, якими передбачила розподіл додаткової дотації у бюджети місцевих територіальних громад з індексом податкоспроможності менш ніж 0,9. Для громад Прикарпаття загальний обсяг такої дотації, нагадаємо, становить 30 мільйонів гривень.

«І зараз ми теж будемо мати можливість ці кошти спрямувати саме тим громадам, які мають індекс податкоспроможності менше, ніж 0,9, і мають проблеми з оплатою енергоносіїв, тобто не мають можливості внаслідок своєї дохідної частини оплатити самі енергоносії та отримують допомогу з державного бюджету», - розповіла Ірина Мацькевич.

Чи стане громадам цих коштів – посадовиця наразі відповісти не змогла, зауваживши, що все з’ясується, коли бюджетні установи отримають рахунки за енергоносії, спожиті у грудні.

«Отримають всі установи вже рахунки за грудень і тоді будемо бачити вже реальну картину, вже на 1 січня: чи буде заборгованість, чи бюджети місцеві справляться з оплатою коштів за енергоносії», - відзначила очільниця фінансового департаменту.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!  


Читайте також:  

Бюджет Прикарпаття 2022: відомо, яка галузь отримає найбільше, а яка – найменше коштів

Порочне коло: отримавши додаткові п’ять відсотків ПДФО, бюджет Івано-Франківська втратить до 18 мільйонів гривень на реверсній дотації  

Нові ініціативи Уряду щодо земельного податку коштуватимуть громадам Прикарпаття до 40 мільйонів гривень недоотриманих доходів (ФОТО)  

Представники органів місцевого самоврядування Прикарпаття відвідали всесвітню інноваційну виставку у Дубаї (ФОТО)  

Наступ на самоврядування та нівелювання децентралізації: голови громад Прикарпаття звернулись до парламентарів щодо змін до Бюджетного кодексу   

Громади заслуговують на довіру: в АМУ висловили зауваження щодо пропонованих Урядом змін до Бюджетного кодексу 

Відомі алгоритм дій та зразки документів щодо постачання природного газу для бюджетних установ за пільговими цінами  

Громади Прикарпаття в наступному році отримають вдвічі меншу додаткову дотацію на заклади освіти та медицини, ніж цьогоріч  

"Децентралізація сьогодні є призупиненою". В АМУ пропонують змінити механізм горизонтального бюджетного вирівнювання 

Голови прикарпатських громад: ОДА не визначає чітких пріоритетів для фінансування відновлення місцевих доріг   


17.12.2021 Сергій Білий 1678
Коментарі ()

17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

3735
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

12281 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

2526
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

2386
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

3354
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

5407

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

1241

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

1623

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

2158

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

1846
28.05.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

410
24.05.2024

Посівна кампанія в Івано-Франківській громаді в розпалі.   

333
27.05.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Текля Юзефів.  

451
24.05.2024

Цьогоріч Молитовний сніданок відбувся під гаслом “Незламність. Віра. Стійкість”.  

818
19.05.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

9355
12.05.2024

Про значення неділі журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1162
27.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

21054
26.05.2024

Російські окупаційні війська не досягли заявленої кремлівським правителем Владіміром Путіним мети щодо створення "буферної зони" на півночі Харківської області.  

244
24.05.2024

Як наголосив президент, "захист життя повинен мати всі необхідні інструменти, щоб дійсно перемагати терористів".

411
19.05.2024

В Україні громадяни переважно змінили свою думку у порівнянні із попередніми роками та вважають, що для країни важливіша демократична система, ніж сильний лідер.    

873
14.05.2024

Найбільш підготовлений рубіж — той, що розміщений на деякій відстані, що дозволяє використовувати й засоби інженерного озброєння, й залізобетонні споруди.

1720 11