Опалювальний сезон 2022 – 2023 не прийде неочікувано: у проєкті обласного бюджету передбачено компенсацію здорожчання енергоносіїв

Можливе подорожчання енергоносіїв у 2022 році вже не буде неочікуваним для місцевих територіальних громад Прикарпаття.

Як стверджує директорка Департаменту фінансів Івано-Франківської облдержадміністрації Ірина Мацькевич, таке подорожчання враховане у проєкті бюджету Івано-Франківської області на 2022, який передбачає збільшення видатків на оплату енергоносіїв на 36,7%, повідомляє Фіртка.

Про це посадовиця розповіла вчора під час презентації проєкту головного фінансового документа Прикарпаття громадськості.

Як стверджує директорка Департаменту фінансів, до проєкту бюджету закладено низку компенсаційних механізмів, покликаних знизити фінансове навантаження на місцеві бюджети у зв’язку зі зростанням тарифів.

«Дійсно зараз широко обговорюється зростання тарифів на енергоносії, але в наступному році наші всі місцеві громади отримали додатковий фінансовий ресурс з державного бюджету у вигляді 4% надходжень додатково від податку на доходи фізичних осіб.

В цьому році надходження від податку на доходи фізичних осіб складали 60%. В наступному році для місцевих територіальних громад буде складати 64% і це є компенсатор як раз того здорожчання енергоносіїв», - прокоментувала посадовиця ситуацію Фіртці.

Крім того, Ірина Мацькевич відзначила, що у бюджеті передбачена додаткова дотація з державного бюджету на проведення розрахунків протягом опалювального періоду за комунальні послуги та енергоносії, які споживаються установами, організаціями та підприємствами, що утримуються коштом відповідних місцевих бюджетів в обсязі 69,3 мільйона гривень.

«Вона теж вже є розподілена і вже передбачена у бюджеті. Ця дотація буде розподілятися між обласним бюджетом та бюджетами територіальних громад, у яких індекс податкоспроможності менш як 0,9», - розповіла посадовиця.

Директорка Департаменту фінансів також нагадала, додаткова дотація на оплату енергоносіїв для недостатньо податкоспроможних громад. Передбачена також у цьому році.

Як вже писала Фіртка, 2 грудня Верховна Рада України внесла зміни до державного бюджету України на 2021 рік, якими передбачила розподіл додаткової дотації у бюджети місцевих територіальних громад з індексом податкоспроможності менш ніж 0,9. Для громад Прикарпаття загальний обсяг такої дотації, нагадаємо, становить 30 мільйонів гривень.

«І зараз ми теж будемо мати можливість ці кошти спрямувати саме тим громадам, які мають індекс податкоспроможності менше, ніж 0,9, і мають проблеми з оплатою енергоносіїв, тобто не мають можливості внаслідок своєї дохідної частини оплатити самі енергоносії та отримують допомогу з державного бюджету», - розповіла Ірина Мацькевич.

Чи стане громадам цих коштів – посадовиця наразі відповісти не змогла, зауваживши, що все з’ясується, коли бюджетні установи отримають рахунки за енергоносії, спожиті у грудні.

«Отримають всі установи вже рахунки за грудень і тоді будемо бачити вже реальну картину, вже на 1 січня: чи буде заборгованість, чи бюджети місцеві справляться з оплатою коштів за енергоносії», - відзначила очільниця фінансового департаменту.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!  


Читайте також:  

Бюджет Прикарпаття 2022: відомо, яка галузь отримає найбільше, а яка – найменше коштів

Порочне коло: отримавши додаткові п’ять відсотків ПДФО, бюджет Івано-Франківська втратить до 18 мільйонів гривень на реверсній дотації  

Нові ініціативи Уряду щодо земельного податку коштуватимуть громадам Прикарпаття до 40 мільйонів гривень недоотриманих доходів (ФОТО)  

Представники органів місцевого самоврядування Прикарпаття відвідали всесвітню інноваційну виставку у Дубаї (ФОТО)  

Наступ на самоврядування та нівелювання децентралізації: голови громад Прикарпаття звернулись до парламентарів щодо змін до Бюджетного кодексу   

Громади заслуговують на довіру: в АМУ висловили зауваження щодо пропонованих Урядом змін до Бюджетного кодексу 

Відомі алгоритм дій та зразки документів щодо постачання природного газу для бюджетних установ за пільговими цінами  

Громади Прикарпаття в наступному році отримають вдвічі меншу додаткову дотацію на заклади освіти та медицини, ніж цьогоріч  

"Децентралізація сьогодні є призупиненою". В АМУ пропонують змінити механізм горизонтального бюджетного вирівнювання 

Голови прикарпатських громад: ОДА не визначає чітких пріоритетів для фінансування відновлення місцевих доріг   


17.12.2021 Сергій Білий 1735
Коментарі ()

15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5195 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1833 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4041 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3167 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7955 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20288 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

271

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

815

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1909

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2387
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

182
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

690
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

472
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18373
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

971
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1211 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6096 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23385 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

288
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

984 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1163 4
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

492