Опалювальний сезон 2022 – 2023 не прийде неочікувано: у проєкті обласного бюджету передбачено компенсацію здорожчання енергоносіїв

Можливе подорожчання енергоносіїв у 2022 році вже не буде неочікуваним для місцевих територіальних громад Прикарпаття.

Як стверджує директорка Департаменту фінансів Івано-Франківської облдержадміністрації Ірина Мацькевич, таке подорожчання враховане у проєкті бюджету Івано-Франківської області на 2022, який передбачає збільшення видатків на оплату енергоносіїв на 36,7%, повідомляє Фіртка.

Про це посадовиця розповіла вчора під час презентації проєкту головного фінансового документа Прикарпаття громадськості.

Як стверджує директорка Департаменту фінансів, до проєкту бюджету закладено низку компенсаційних механізмів, покликаних знизити фінансове навантаження на місцеві бюджети у зв’язку зі зростанням тарифів.

«Дійсно зараз широко обговорюється зростання тарифів на енергоносії, але в наступному році наші всі місцеві громади отримали додатковий фінансовий ресурс з державного бюджету у вигляді 4% надходжень додатково від податку на доходи фізичних осіб.

В цьому році надходження від податку на доходи фізичних осіб складали 60%. В наступному році для місцевих територіальних громад буде складати 64% і це є компенсатор як раз того здорожчання енергоносіїв», - прокоментувала посадовиця ситуацію Фіртці.

Крім того, Ірина Мацькевич відзначила, що у бюджеті передбачена додаткова дотація з державного бюджету на проведення розрахунків протягом опалювального періоду за комунальні послуги та енергоносії, які споживаються установами, організаціями та підприємствами, що утримуються коштом відповідних місцевих бюджетів в обсязі 69,3 мільйона гривень.

«Вона теж вже є розподілена і вже передбачена у бюджеті. Ця дотація буде розподілятися між обласним бюджетом та бюджетами територіальних громад, у яких індекс податкоспроможності менш як 0,9», - розповіла посадовиця.

Директорка Департаменту фінансів також нагадала, додаткова дотація на оплату енергоносіїв для недостатньо податкоспроможних громад. Передбачена також у цьому році.

Як вже писала Фіртка, 2 грудня Верховна Рада України внесла зміни до державного бюджету України на 2021 рік, якими передбачила розподіл додаткової дотації у бюджети місцевих територіальних громад з індексом податкоспроможності менш ніж 0,9. Для громад Прикарпаття загальний обсяг такої дотації, нагадаємо, становить 30 мільйонів гривень.

«І зараз ми теж будемо мати можливість ці кошти спрямувати саме тим громадам, які мають індекс податкоспроможності менше, ніж 0,9, і мають проблеми з оплатою енергоносіїв, тобто не мають можливості внаслідок своєї дохідної частини оплатити самі енергоносії та отримують допомогу з державного бюджету», - розповіла Ірина Мацькевич.

Чи стане громадам цих коштів – посадовиця наразі відповісти не змогла, зауваживши, що все з’ясується, коли бюджетні установи отримають рахунки за енергоносії, спожиті у грудні.

«Отримають всі установи вже рахунки за грудень і тоді будемо бачити вже реальну картину, вже на 1 січня: чи буде заборгованість, чи бюджети місцеві справляться з оплатою коштів за енергоносії», - відзначила очільниця фінансового департаменту.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!  


Читайте також:  

Бюджет Прикарпаття 2022: відомо, яка галузь отримає найбільше, а яка – найменше коштів

Порочне коло: отримавши додаткові п’ять відсотків ПДФО, бюджет Івано-Франківська втратить до 18 мільйонів гривень на реверсній дотації  

Нові ініціативи Уряду щодо земельного податку коштуватимуть громадам Прикарпаття до 40 мільйонів гривень недоотриманих доходів (ФОТО)  

Представники органів місцевого самоврядування Прикарпаття відвідали всесвітню інноваційну виставку у Дубаї (ФОТО)  

Наступ на самоврядування та нівелювання децентралізації: голови громад Прикарпаття звернулись до парламентарів щодо змін до Бюджетного кодексу   

Громади заслуговують на довіру: в АМУ висловили зауваження щодо пропонованих Урядом змін до Бюджетного кодексу 

Відомі алгоритм дій та зразки документів щодо постачання природного газу для бюджетних установ за пільговими цінами  

Громади Прикарпаття в наступному році отримають вдвічі меншу додаткову дотацію на заклади освіти та медицини, ніж цьогоріч  

"Децентралізація сьогодні є призупиненою". В АМУ пропонують змінити механізм горизонтального бюджетного вирівнювання 

Голови прикарпатських громад: ОДА не визначає чітких пріоритетів для фінансування відновлення місцевих доріг   


17.12.2021 Сергій Білий 2117
Коментарі ()

14.06.2025
Вікторія Матіїв

Напередодні Всесвітнього дня донора крові Фіртка поцікавилася, скільки прикарпатців регулярно здають кров, яка підготовка й процедура донації, розпитала у лікарки-трансфузіологині Прикарпатського обласного центру служби крові Марти Щирби, як на потреби крові вплинула війна.  

469
12.06.2025
Тетяна Дармограй

У першому півріччі 2025 року мобілізацію на Івано-Франківщині проводили з використанням нових електронних систем та оновлених процедур. Які зміни в мобілізації діють та що ще планують удосконалити, розповідає Фіртка.

5908
10.06.2025
Павло Мінка

Калуш зіткнувся з енергетичною та екологічною кризою — мільйонні збитки та виснаження підземних вод загрожують питному водопостачанню міста.  

1465
05.06.2025
Олег Головенський

Про сучасні загрози, що потребують нової парадигми підготовки управлінців і фахівців та про нову освітню програму «Національна безпека», Фіртка поспілкувалася з куратором програми, професором кафедри публічного управління та адміністрування Василем Остап’яком.

1826
02.06.2025
Лука Головенський

Про репресії радянською системою українських науковців та лідерів визвольних змагань, про навчання і наукові дослідження Українського Вільного Університету в Мюнхені та його місію української культурної дипломатії Фіртка поспілкувалася з Ларисою Дідковською.  

2856 5
28.05.2025
Вікторія Матіїв

Фіртка порозмовляла з Сергієм Галкіним — колишнім морським піхотинуем Феодосійського батальйону. Після окупації Криму Росією у 2014 році, медики виявили в нього пухлину. Чоловіка визнали непридатним до служби. Відтоді він активно займається волонтерством: допомагає українським військовим та надає юридичні консультації.  

1432

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

105

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

635

Ані висока освіченість, ані шляхетна спадковість, ані залучення до незлобивих віровчень не породжують усвідомленого гуманізму «просто так».

753

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

1307
08.06.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

1497
02.06.2025

На Прикарпатті завершується весняна посівна кампанія.  

1376
26.05.2025

На Івано-Франківщині триває посівна кампанія.  

1360
07.06.2025

Восьмого та дев'ятого червня християни відзначатимуть свято Трійці.  

3475
01.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

7053
29.05.2025

У четвер, 29 травня, християни відзначають Вознесіння Христове.  

1087
25.05.2025

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

44425
07.06.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

36022 1
06.06.2025

В усьому світі санкції, накладені на Росію через її агресію в Україні, стали потужним інструментом, спрямованим на ізоляцію Кремля. Однак, як і у випадку з багатьма іншими, ці заходи не стали перепоною для всіх.  

600
01.06.2025

Другий тур виборів президента Польщі відбувається після того, як жоден з 13 кандидатів у першому турі 18 травня не здобув більше половини чинних голосів.  

666
27.05.2025

Німеччина, а також Франція, Велика Британія та США більше не мають обмежень щодо далекобійної зброї для України.  

936
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

1021