
Кабмін вніс зміни до Правил перетинання державного кордону громадянами України.
Рішенням зняли обмеження щодо кількості виїздів за кордон для осіб з інвалідністю та осіб, що їх супроводжували.
Про це повідомляє Міністерство соціальної політики, передає Фіртка.
Зазначеними змінами зняли обмеження щодо кількості виїздів за кордон для осіб з інвалідністю та осіб, що їх супроводжували.
Унормували питання підтвердження факту догляду особами, які здійснюють догляд за особою, яка має потребу в ньому.
Також збільшили строк для звернення супроводжуючих осіб до закордонної дипломатичної установи України в державі перебування для взяття осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю на консульський облік до семи робочих днів.
Раніше люди з інвалідністю та їхні супровідники могли виїхати за кордон лише один раз із часу введення воєнного стану.
Зазначимо, що під час воєнного стану українці, які підлягають призову на строкову військову службу, також не можуть виїжджати за кордон. Зокрема, йдеться про чоловіків віком від 18 до 60 років. Проте є і винятки. Детальніше читайте тут.
Нагадаємо, в Україні військовозобов'язаними є усі громадяни віком від 18 до 60 років, за винятком певних категорій осіб, визначених законом.
Водночас виокремлюють категорії українців, які не підлягають мобілізації.
Зазначимо, у ЗСУ пояснили, чому масово роздають повістки у громадських місцях. Так, за словами начальника управління персоналу штабу командування Сухопутних військ ЗСУ Романа Горбача, вручати повістки за домашніми адресами військовозобов’язаних не ефективно просто через те, що люди можуть не відчиняти двері.
До слова, в Україні винесли 85 вироків за самовільне залишення служби під час війни. Вироки по областях суттєво відрізняються по «стандартних» вироках.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: