Уряд оновив правила перетину кордону для чоловіків. Хто отримав дозвіл?

Уряд послабив обмеження для перетину державного кордону для військовозобов’язаних чоловіків, а також змінив терміни їхнього перебування за межами України.

Про це йдеться у постанові уряду від 20 травня 2022 року №615, передає Фіртка.

Так, тепер перетинати кордон буде простіше перевізникам гуманітарних вантажів, пасажирських автобусів, залізничникам, спортсменам або тренерам, які беруть участь у міжнародних змаганнях.


Водії


  • Водії, що здійснюють перевезення для потреб ЗСУ та інших військових формувань, а також гуманітарну допомогу.

Умови виїзду: Рішення Мінінфраструктури або військової адміністрації з підтвердженням мети поїздки.

Рішення про виїзд таких водіїв приймається максимум на 6 місяців, але безперервно вони можуть бути за кордоном не більше 30 діб.

  • Водії транспортних засобів підприємств, які здійснюють міжнародні перевезення та возять пасажирів.

Умови виїзду: інформація про водія в інформаційній системі Укртрансбезпеки.

На одному транспортному засобі державний кордон можуть одночасно перетинати один водій на вантажному транспорті та два водії на пасажирському автобусі.

За таких обставин водії можуть безперервно перебувати за кордоном не більше 45 діб.


Працівники «Укрзалізниці»


Умови виїзду: працівники залізничного транспорту складають спеціальні листи, які подають до Мінінфраструктури або військової адміністрації, після чого отримують рішення про перетин кордону.

Рішення про виїзд за межі України приймається на термін не більше шести місяців.


Спортсмени


Ті, які включені до складу національних збірних команд України з олімпійських, неолімпійських видів спорту та видів спорту осіб з інвалідністю; тренери, які забезпечують підготовку таких спортсменів; спортивних суддів та інших фахівців, що забезпечують супроводження, антидопінговий контроль тощо підготовки спортсменів.

Умови виїзду: рішення Мінмолодьспорту щодо включення до складу учасників спортивного заходу. Такі спортсмени, можуть безперервно перебувати за кордоном не більше 30 календарних днів. 

Термін перебування за кордоном можуть збільшити для чоловіків, які у наступні 10 днів після заходу братимуть участь в іншому спортивному заході в іншій країні.


Водночас попередній перелік українців, яким дозволи виїжджати за кордон в умовах воєнного стану, залишається актуальним.

Йдеться про:

  • має трьох і більше дітей;
  • доглядає за дитиною самостійно;
  • постійно опікується рідними чи іншими людьми, які цього потребують;
  • має інвалідність;
  • навчається або постійно проживає за кордоном;
  • здійснює волонтерську роботу на користь Сил оборони України;
  • навчається на денній формі навчання;
  • має відтермінування від призову або непридатність до служби. 

Обов'язковою вимогою для виїзду у всіх цих випадках є наявність документів, що посвідчують таке право. Дізнайтесь більше про перелік цих документів за посиланням.

Іншим чоловікам від 18 до 60 років заборонений виїзд за кордон. 


Читайте також:

Перелік корисних чатботів, які допоможуть під час війни

Прикарпатець намагався нелегально перетнути кордон

Рекордні цифри: майже 95% мешканців західних областей погано ставляться до росіян

Право володіти вогнепальною зброєю підтримують 62% мешканців західних областей


Коментарі ()

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

667
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

737
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1553
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2176
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4158 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3161

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

163

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

390

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

333

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

806
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

575
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

622
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

904
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1004
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

627
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6207
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1695
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31711 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1467
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

710 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

665