Здорове харчування може врятувати життя: поради для профілактики раку

Онкологічні захворювання залишаються однією з головних причин смертності у світі.

Про це інформують на сайті Подільського регіонального центру онкології, пише Фіртка.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.

Подільський регіональний центр онкології ділиться ключовими порадами, які допоможуть вам зробити харчування не тільки смачним, але й корисним для здоров’я.

1. Включайте більше овочів та фруктів у свій раціон.

Згідно з дослідженнями Американського інституту досліджень раку, споживання великої кількості овочів та фруктів знижує ризик розвитку багатьох видів раку. Овочі, такі як броколі, шпинат, морква та помідори, багаті на антиоксиданти, які нейтралізують вільні радикали – молекули, що можуть пошкоджувати клітини та сприяти розвитку раку. Фрукти, як-от ягоди, цитрусові та яблука, також мають протиракові властивості завдяки високому вмісту вітамінів та фітохімікатів.

2. Обирайте продукти з високим вмістом клітковини.

Вживання достатньої кількості клітковини асоціюється зі зниженням ризику розвитку колоректального раку. Згідно з даними Національного інституту раку США, люди, які регулярно споживають клітковину, мають на 20-30% менший ризик розвитку цього виду раку. Цільнозернові продукти, бобові, овочі та фрукти є відмінними джерелами клітковини, яка допомагає підтримувати здоровий стан шлунково-кишкового тракту.

3. Уникайте фаст-фуду та оброблених продуктів.

Фаст-фуд та оброблені продукти зазвичай містять велику кількість трансжирів, солі та цукру, що може підвищити ризик розвитку онкологічних захворювань. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, регулярне вживання таких продуктів асоціюється з підвищеним ризиком розвитку ожиріння, яке є важливим фактором ризику для багатьох видів раку.

4. Обмежуйте споживання цукру та солодких напоїв.

Високе споживання цукру пов’язане зі зростанням рівня ожиріння, яке є значним фактором ризику для розвитку різних видів раку, зокрема раку молочної залози, ендометрію та стравоходу. Зменшення споживання цукру допомагає знизити ризик цих захворювань.

5. Дотримуйтеся балансу та контролюйте порції.

Контроль за розміром порцій є важливим аспектом профілактики ожиріння, що, своєю чергою, знижує ризик розвитку раку. За даними ВООЗ, ожиріння є причиною близько 3,4 мільйона смертей щорічно, і ця цифра включає тисячі випадків смерті від раку.

6. Обмежуйте споживання чипсів та інших закусок з високим вмістом акриламіду.

Чипси та деякі інші закуски, що піддаються смаженню при високих температурах, можуть містити акриламід – хімічну сполуку, яка вважається потенційним канцерогеном. За даними Національного інституту раку США, акриламід утворюється при нагріванні продуктів, що містять крохмаль, і його споживання пов’язують із підвищеним ризиком розвитку деяких видів раку. Краще віддати перевагу свіжим фруктам, горіхам або нежирним молочним продуктам як альтернативу шкідливим закускам.

"Здорове харчування – це не просто спосіб підтримувати хороше самопочуття, а й ефективний засіб профілактики раку.

Звертайте увагу на те, що ви їсте, та робіть вибір на користь продуктів, які допоможуть вам зберегти здоров’я на довгі роки.", — нагадують фахівці.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Чому дієти не працюють і що вибрати замість них: розповідає івано-франківська дієтологиня

Гаряче і ситно — як правильно харчуватися взимку

Традиції святкового столу в різних країнах: страви на Новий рік від івано-франківської дієтологині

Як харчуватися перед святами, щоб не переїдати: консультує івано-франківська дієтологиня


13.01.2025 4630
Коментарі ()

09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1350
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1033
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2050
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3537
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1329
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1314

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1644

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

479

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1122

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1284
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

321
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24242
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

491
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

371
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

601
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1488
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

664
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

2085
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

573
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1447 2
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

601
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

517