Здорове харчування може врятувати життя: поради для профілактики раку

Онкологічні захворювання залишаються однією з головних причин смертності у світі.

Про це інформують на сайті Подільського регіонального центру онкології, пише Фіртка.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.

Подільський регіональний центр онкології ділиться ключовими порадами, які допоможуть вам зробити харчування не тільки смачним, але й корисним для здоров’я.

1. Включайте більше овочів та фруктів у свій раціон.

Згідно з дослідженнями Американського інституту досліджень раку, споживання великої кількості овочів та фруктів знижує ризик розвитку багатьох видів раку. Овочі, такі як броколі, шпинат, морква та помідори, багаті на антиоксиданти, які нейтралізують вільні радикали – молекули, що можуть пошкоджувати клітини та сприяти розвитку раку. Фрукти, як-от ягоди, цитрусові та яблука, також мають протиракові властивості завдяки високому вмісту вітамінів та фітохімікатів.

2. Обирайте продукти з високим вмістом клітковини.

Вживання достатньої кількості клітковини асоціюється зі зниженням ризику розвитку колоректального раку. Згідно з даними Національного інституту раку США, люди, які регулярно споживають клітковину, мають на 20-30% менший ризик розвитку цього виду раку. Цільнозернові продукти, бобові, овочі та фрукти є відмінними джерелами клітковини, яка допомагає підтримувати здоровий стан шлунково-кишкового тракту.

3. Уникайте фаст-фуду та оброблених продуктів.

Фаст-фуд та оброблені продукти зазвичай містять велику кількість трансжирів, солі та цукру, що може підвищити ризик розвитку онкологічних захворювань. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, регулярне вживання таких продуктів асоціюється з підвищеним ризиком розвитку ожиріння, яке є важливим фактором ризику для багатьох видів раку.

4. Обмежуйте споживання цукру та солодких напоїв.

Високе споживання цукру пов’язане зі зростанням рівня ожиріння, яке є значним фактором ризику для розвитку різних видів раку, зокрема раку молочної залози, ендометрію та стравоходу. Зменшення споживання цукру допомагає знизити ризик цих захворювань.

5. Дотримуйтеся балансу та контролюйте порції.

Контроль за розміром порцій є важливим аспектом профілактики ожиріння, що, своєю чергою, знижує ризик розвитку раку. За даними ВООЗ, ожиріння є причиною близько 3,4 мільйона смертей щорічно, і ця цифра включає тисячі випадків смерті від раку.

6. Обмежуйте споживання чипсів та інших закусок з високим вмістом акриламіду.

Чипси та деякі інші закуски, що піддаються смаженню при високих температурах, можуть містити акриламід – хімічну сполуку, яка вважається потенційним канцерогеном. За даними Національного інституту раку США, акриламід утворюється при нагріванні продуктів, що містять крохмаль, і його споживання пов’язують із підвищеним ризиком розвитку деяких видів раку. Краще віддати перевагу свіжим фруктам, горіхам або нежирним молочним продуктам як альтернативу шкідливим закускам.

"Здорове харчування – це не просто спосіб підтримувати хороше самопочуття, а й ефективний засіб профілактики раку.

Звертайте увагу на те, що ви їсте, та робіть вибір на користь продуктів, які допоможуть вам зберегти здоров’я на довгі роки.", — нагадують фахівці.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Чому дієти не працюють і що вибрати замість них: розповідає івано-франківська дієтологиня

Гаряче і ситно — як правильно харчуватися взимку

Традиції святкового столу в різних країнах: страви на Новий рік від івано-франківської дієтологині

Як харчуватися перед святами, щоб не переїдати: консультує івано-франківська дієтологиня


09.01.2025 121
Коментарі ()

09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

384
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

1704
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33255
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2134
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2891
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

4863 9

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

258

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1023

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

651

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

878
09.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

121
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

457
02.01.2025

Уряд розподілив між бюджетами громад субвенцію 2,83 млрд грн на харчування учнів початкових класів у 2025 році.  

538 1
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

842
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

944
01.01.2025

Такі відвідини однієї парафіяльної сім’ї перед спільним подячним молінням — це традиція, яка триває вже 12 років. 

721
27.12.2024

Найбільша релігійна парафія села вирішила святкувати Різдво по-старому — 7 січня. Основні аргументи: за таким календарем жили їхні батьки та діди.    

7372
04.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30095 1
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

3606
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

365
02.01.2025

Європейський Союз готовий до припинення транзиту російського газу через Україну з першого січня.  

413
30.12.2024

Частка респондентів, які не погоджуються, що наступальна операція ЗСУ в Курській області посилила шанси України на переговорах, зростає з віком.  

616