Здорове харчування може врятувати життя: поради для профілактики раку

Онкологічні захворювання залишаються однією з головних причин смертності у світі.

Про це інформують на сайті Подільського регіонального центру онкології, пише Фіртка.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.

Подільський регіональний центр онкології ділиться ключовими порадами, які допоможуть вам зробити харчування не тільки смачним, але й корисним для здоров’я.

1. Включайте більше овочів та фруктів у свій раціон.

Згідно з дослідженнями Американського інституту досліджень раку, споживання великої кількості овочів та фруктів знижує ризик розвитку багатьох видів раку. Овочі, такі як броколі, шпинат, морква та помідори, багаті на антиоксиданти, які нейтралізують вільні радикали – молекули, що можуть пошкоджувати клітини та сприяти розвитку раку. Фрукти, як-от ягоди, цитрусові та яблука, також мають протиракові властивості завдяки високому вмісту вітамінів та фітохімікатів.

2. Обирайте продукти з високим вмістом клітковини.

Вживання достатньої кількості клітковини асоціюється зі зниженням ризику розвитку колоректального раку. Згідно з даними Національного інституту раку США, люди, які регулярно споживають клітковину, мають на 20-30% менший ризик розвитку цього виду раку. Цільнозернові продукти, бобові, овочі та фрукти є відмінними джерелами клітковини, яка допомагає підтримувати здоровий стан шлунково-кишкового тракту.

3. Уникайте фаст-фуду та оброблених продуктів.

Фаст-фуд та оброблені продукти зазвичай містять велику кількість трансжирів, солі та цукру, що може підвищити ризик розвитку онкологічних захворювань. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, регулярне вживання таких продуктів асоціюється з підвищеним ризиком розвитку ожиріння, яке є важливим фактором ризику для багатьох видів раку.

4. Обмежуйте споживання цукру та солодких напоїв.

Високе споживання цукру пов’язане зі зростанням рівня ожиріння, яке є значним фактором ризику для розвитку різних видів раку, зокрема раку молочної залози, ендометрію та стравоходу. Зменшення споживання цукру допомагає знизити ризик цих захворювань.

5. Дотримуйтеся балансу та контролюйте порції.

Контроль за розміром порцій є важливим аспектом профілактики ожиріння, що, своєю чергою, знижує ризик розвитку раку. За даними ВООЗ, ожиріння є причиною близько 3,4 мільйона смертей щорічно, і ця цифра включає тисячі випадків смерті від раку.

6. Обмежуйте споживання чипсів та інших закусок з високим вмістом акриламіду.

Чипси та деякі інші закуски, що піддаються смаженню при високих температурах, можуть містити акриламід – хімічну сполуку, яка вважається потенційним канцерогеном. За даними Національного інституту раку США, акриламід утворюється при нагріванні продуктів, що містять крохмаль, і його споживання пов’язують із підвищеним ризиком розвитку деяких видів раку. Краще віддати перевагу свіжим фруктам, горіхам або нежирним молочним продуктам як альтернативу шкідливим закускам.

"Здорове харчування – це не просто спосіб підтримувати хороше самопочуття, а й ефективний засіб профілактики раку.

Звертайте увагу на те, що ви їсте, та робіть вибір на користь продуктів, які допоможуть вам зберегти здоров’я на довгі роки.", — нагадують фахівці.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Чому дієти не працюють і що вибрати замість них: розповідає івано-франківська дієтологиня

Гаряче і ситно — як правильно харчуватися взимку

Традиції святкового столу в різних країнах: страви на Новий рік від івано-франківської дієтологині

Як харчуватися перед святами, щоб не переїдати: консультує івано-франківська дієтологиня


13.01.2025 770
Коментарі ()

21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

411
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1924
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1206
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1473 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

4102 6
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

34051

У соцмережах широко розповсюджені так звані «захисні молитви» або «сильні молитви». 

151

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

476

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

900

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1887
20.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1277
18.01.2025

Зима — це час, коли наш організм потребує особливої підтримки, адже холодна погода, короткі дні та обмежений доступ до свіжих фруктів і овочів можуть знижувати наш імунітет.  

1344
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

770
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

2105
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12341
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1642
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1426
19.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30604 1
20.01.2025

Дональд Трамп склав присягу та став 47-м президентом США. Церемонія інавгурації відбулась у Вашингтоні.  

429
17.01.2025

Онук останнього імператора Австро-Угорщини та голова будинку Габсбургів закликав до знищення Російської Федерації, назвавши це головною зовнішньополітичною метою Європи.  

980
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

394
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

474