«Не чужолож». Священник пояснив, чому дошлюбні стосунки — це гріх

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій.

Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх, що має наслідки не лише духовні, а й емоційні та суспільні, пише Фіртка.

«Є таке поняття — субкультура. Вона розвивається шаленими темпами у цілому світі та впливає на підсвідомий розвиток кожної людини. Але стосунки не мають мати тільки базу фізичного, бо куди важливішими є почуття», — наголошує священник Іван Жук.

Священник підкреслює, що любов не може зводитись до сексуальності, бо справжня близькість — це взаємоповага, відповідальність і цінність іншої особистості.

«Людина — не річ, а особистість. Ми хочемо, щоб нас поважали, враховували нашу думку і переконання. Але де ж тут є повага?

Хіба повага і суть любові полягає у статевих стосунках? Що тоді ці люди можуть подарувати одне одному після одруження?».

Іван Жук також нагадав про символічне значення білого плаття на весіллі — як знак непорочності й цілісності.

«Навіщо тоді дівчині одягати біле плаття? Білий колір — це символ чистоти. Колись це означало, що дівчина віддає хлопцеві найцінніше. А який тоді це має сенс зараз?».

Священник наводить біблійну заповідь: «Не чужолож» — і пояснює, що мова йде не просто про зраду, а про будь-які позашлюбні інтимні зв’язки.

«Часто думають, що ця заповідь означає — не обманюй. Але її суть — не лягай до чужого ліжка. Дошлюбні та позашлюбні стосунки — це гріх. А коли людина служить гріху, то краса її душі руйнується», — каже священник.

Він переконаний: статеві зв’язки до шлюбу мають наслідки, які обов’язково проявляться в майбутньому.

«Усе взаємопов’язано: йдеш всупереч совісті — отримуєш покарання. У людській підсвідомості завжди керує “Я”. І тоді починаються конфлікти та скандали. Так, люди можуть перемогти власне “Я”, але таке трапляється нечасто».

Говорячи про популярну серед молоді практику «пожити разом перед шлюбом», священник закликає до глибшого розуміння, що таке любов і відповідальність.

«Зараз багато молодих людей зранених. Часто можна почути: моє серце зболіле. Дуже багато говорять, що жили разом і розійшлись. Чому це відбувається?

На мою думку — через деморалізацію. Мораль — це людська совість, яка є першою сходинкою до правильного християнського життя».

За словами священника, молодь підпадає під вплив західних зразків поведінки, де поширена думка, що перед шлюбом треба «випробувати» партнера.

«Зараз маємо продукцію, яка дуже впливає на молодь. Мовляв, так роблять по цілому світі. Наприклад, в Америці масово поширено, що люди живуть без шлюбу, “випробовуючи” одне одного.

Але ми ж не ґаджети випробовуємо. Ми можемо тестувати автомобілі. А людські почуття — це не іграшка. Їх не можна випробовувати», — наголосив священник.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

«Священник — інструмент у руках Бога, який навертає людину, що приходить каятись у гріхах», — інтерв’ю з отцем УГКЦ

Бог дивиться на серце, а не на зовнішність: чи є обмеження в одязі для вірян у храмі


14.05.2025 2177
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2759
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20924
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1824
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1303 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2320
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3973

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

611

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2074

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

768

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1370
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

431
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

956
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24459
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

691
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

703
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

652
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

793
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8141
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

683 1
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

832
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2122 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

788