
У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій.
Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх, що має наслідки не лише духовні, а й емоційні та суспільні, пише Фіртка.
«Є таке поняття — субкультура. Вона розвивається шаленими темпами у цілому світі та впливає на підсвідомий розвиток кожної людини. Але стосунки не мають мати тільки базу фізичного, бо куди важливішими є почуття», — наголошує священник Іван Жук.
Священник підкреслює, що любов не може зводитись до сексуальності, бо справжня близькість — це взаємоповага, відповідальність і цінність іншої особистості.
«Людина — не річ, а особистість. Ми хочемо, щоб нас поважали, враховували нашу думку і переконання. Але де ж тут є повага?
Хіба повага і суть любові полягає у статевих стосунках? Що тоді ці люди можуть подарувати одне одному після одруження?».
Іван Жук також нагадав про символічне значення білого плаття на весіллі — як знак непорочності й цілісності.
«Навіщо тоді дівчині одягати біле плаття? Білий колір — це символ чистоти. Колись це означало, що дівчина віддає хлопцеві найцінніше. А який тоді це має сенс зараз?».
Священник наводить біблійну заповідь: «Не чужолож» — і пояснює, що мова йде не просто про зраду, а про будь-які позашлюбні інтимні зв’язки.
«Часто думають, що ця заповідь означає — не обманюй. Але її суть — не лягай до чужого ліжка. Дошлюбні та позашлюбні стосунки — це гріх. А коли людина служить гріху, то краса її душі руйнується», — каже священник.
Він переконаний: статеві зв’язки до шлюбу мають наслідки, які обов’язково проявляться в майбутньому.
«Усе взаємопов’язано: йдеш всупереч совісті — отримуєш покарання. У людській підсвідомості завжди керує “Я”. І тоді починаються конфлікти та скандали. Так, люди можуть перемогти власне “Я”, але таке трапляється нечасто».
Говорячи про популярну серед молоді практику «пожити разом перед шлюбом», священник закликає до глибшого розуміння, що таке любов і відповідальність.
«Зараз багато молодих людей зранених. Часто можна почути: моє серце зболіле. Дуже багато говорять, що жили разом і розійшлись. Чому це відбувається?
На мою думку — через деморалізацію. Мораль — це людська совість, яка є першою сходинкою до правильного християнського життя».
За словами священника, молодь підпадає під вплив західних зразків поведінки, де поширена думка, що перед шлюбом треба «випробувати» партнера.
«Зараз маємо продукцію, яка дуже впливає на молодь. Мовляв, так роблять по цілому світі. Наприклад, в Америці масово поширено, що люди живуть без шлюбу, “випробовуючи” одне одного.
Але ми ж не ґаджети випробовуємо. Ми можемо тестувати автомобілі. А людські почуття — це не іграшка. Їх не можна випробовувати», — наголосив священник.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: