Водночас найбільше за рік баланс довіри українців зріс до президента країни Володимира Зеленського.

Про це йдеться у результатах опитування Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва та Центру Разумкова, передає Фіртка.

«Попри випробування війною та зусилля російської пропаганди, довіра українців до державних та соціальних інститутів лише зростає.

У порівнянні з результатами опитування, отриманими у серпні 2021 року, станом на серпень 2022 року серед українців зріс баланс довіри до всіх державних органів та соціальних інститутів, які були включені в опитування.

Виключення — низька довіра до політичних партій», — йдеться у повідомленні.

Соціологи зазначили, що зростання суспільної довіри свідчить про високий рівень соціальній згуртованості громадян. Так, найбільше за рік баланс довіри зріс до президента України (+92%).

Більш ніж на 50% зріс баланс довіри до ключових державних органів, які зараз займаються захистом держави:

  • Міністерства внутрішніх справ (+65%),
  • Національної гвардії (+64%),
  • Ради національної безпеки і оборони (+56%),
  • Національної поліції (+54%),
  • Державного бюро розслідувань (+53%),
  • Прикордонної служби (+53%),
  • добровольчих загонів (+52%)
  • Державної служби України з надзвичайних ситуацій (+50%).

Станом на серпень 2022 року найпозитивніший баланс довіри мають: Збройні сили України (91%), ДСНС (82%), Нацгвардія (81%), волонтерські організації (77%), Прикордонна служба (74%), добровольчі загони (73%) та президент України (71%). Найменше ж довіряють українці політичним партіям (-55%), судовій системі (-46%), чиновникам (-46%), комерційним банкам (-37%) та Верховній Раді (-19%).

«Таким чином, за рік (із серпня 2021 року по серпень 2022 року) трійка лідерів державних органів та соціальних інститутів за балансом довіри змінилась.

Зокрема, ЗСУ зберегли свої позиції, ДСНС і Національна гвардія потіснили волонтерські організації та церкву.

Трійка аутсайдерів залишилася незмінною», — додали соціологи.


Довідково: опитування методом face-to-face провели з 5 по 12 серпня у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Київській, Кіровоградській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Тернопільській, Харківській, Хмельницькій, Черкаській, Чернігівській, Чернівецькій областях та місті Києві.

Водночас у Запорізькій, Миколаївській, Харківській областях — лише на тих територіях, що контролює урядом України та на яких не ведуться бойові дії).

Структура вибіркової сукупності відтворює демографічну структуру дорослого населення територій, на яких проводилося опитування, станом на початок року (за віком, статтю, типом поселення.

Опитали 2 024 респондентів віком від 18 років.

Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%. Разом з тим, додаткові систематичні відхилення вибірки можуть бути зумовлені наслідками російської агресії, зокрема, вимушеною евакуацією мільйонів громадян.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!

Читайте також:

Понад 40% мешканців західних областей готові особисто долучитись до відбудови інфраструктури України

Війна внесла корективи. Чи підтримують теперішній курс України мешканці західних регіонів?

«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці

Зарплатня, графік та безпека: як мешканці Заходу обирають бажану роботу

Війна: що варто знати про мобілізацію чоловіків та жінок

Єдине, що нас «єднає» з ворогом. Чому мова на часі?

Війна: як пережити смерть рідних