Більшість українців надалі доволі оптимістично налаштовані щодо відбудови країни після війни — 43% вважають, що вистачить п’яти років.
Про це свідчать результати опитування, яке провела соціологічна група «Рейтинг», передає
Фіртка.
Натомість 28% вважають що на це потрібно до десяти років. Збільшилася кількість тих, хто бачить перспективу відбудову у довгому періоді – понад десять років (з 10% до 21%) та зменшилася кількість тих, хто вважав, що відбудова займе менш як рік (з 13% до 5%).
У півтора раза зменшилася кількість тих, хто готовий особисто долучитися до відбудови країни — з 61% до 45%. 46% зазначили, що хотіли, але не мають можливості.
Більше до відбудови готові долучитися мешканці сходу, респонденти віком від 18 до 50 років, чоловіки, більш забезпечені та ті, хто змінив місце проживання.
Ситуація по регіонах наступна:
Так, таку ініціативу
підтримують 42% мешканців західних областей, 46% — підтримують, але не мають можливості долучитись. Не підтримують — 10% опитаних мешканців західних регіонів.
Зауважимо, що майже 90% опитаних надалі вважають, що компенсувати економічні та інфраструктурні втрати України внаслідок війни повинна росія.
Окрім цього, 21% українців вважає, що до цього мають долучитися країни Європи, 18% — міжнародні організації, 11% — США. Зросла кількість тих, хто вважає, що долучитися повинна й Україна — з 10% до 15%.
Водночас будівництво (60%) та військова промисловість (42%) — галузі, які на думку опитаних отримають найбільший розвиток після війни.
Довідково: опитування провели 23-24 липня 2022 року методом CATI (телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера, computer-assisted telephone interviews) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів.
У ньому взяли участь 1 000 респондентів.
Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18+) України за статтю, віком, розміром населеного пункту та регіоном проживання.
З дослідження вилучена Автономна Республіка Крим та м. Севастополь, а у Донецькій та Луганській області опитування проводилося тільки на територіях, що контролюються Україною.
Максимальна теоретична похибка не перевищує 3,1%.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!