Домінуючим критерієм у виборі бажаної роботи сьогодні є зарплата. Так вважають 70% українців.
Про це свідчать результати опитування, яке провела соціологічна група «Рейтинг», передає Фіртка.
Зарплата уособлює фінансову безпеку і дозволяє задовольняти базові потреби особистості — цей рівень потреб є природньо найважливішим під час війни.
Також відносно важливим для респондентів є графік та безпечність місця роботи (23-24%), що теж закриває базовий рівень потреб.
Соціальні гарантії важливі для 17%, взаємини в колективі — 16%, можливість працювати дистанційно — для 10%.
Такі критерії як кар’єра, престижність та соціальний статус під час війни на найнижчих сходинках критеріїв у виборів нового місця праці (3-7%), оскільки такі рівні потреб не є актуальними для більшості під час війни через кількість загроз та ризиків для життя. Безпека, фізична та матеріальна, набагато важливіша за кар’єру та статус.
Зазначимо, що для 51% опитаних мешканців західних регіонів найважливішим критерієм у виборі роботи є заробітна плата.
Ситуація по регіонах наступна:
До слова, майже удвічі зросла кількість бажаючих розпочати власний бізнес: сьогодні 45% хотіли б зайнятися підприємництвом, 9% — вже мають власну справу, 46% — не мають такого бажання.
Мешканці заходу, молодь, більш забезпечені, чоловіки, зайняті у приватному секторі та мотивовані на успіх більшою мірою виявляють бажання зайнятися власною справою.
Нагадаємо, понад 40% мешканців західних областей готові особисто долучитись до відбудови інфраструктури України.
Крім цього, відомо, скільки мешканців західних регіонів втратили роботу через війну.
Довідково: опитування провели 23-24 липня 2022 року методом CATI (телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера, computer-assisted telephone interviews) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів.
У ньому взяли участь 1 000 респондентів.
Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18+) України за статтю, віком, розміром населеного пункту та регіоном проживання.
З дослідження вилучена Автономна Республіка Крим та м. Севастополь, а у Донецькій та Луганській області опитування проводилося тільки на територіях, що контролюються Україною.
Максимальна теоретична похибка не перевищує 3,1%.
Читайте також: