Нові ініціативи Уряду щодо земельного податку коштуватимуть громадам Прикарпаття до 40 мільйонів гривень недоотриманих доходів (ФОТО)

Ініціатива Уряду щодо перегляду методики нормативно-грошової оцінки земель може позбавити бюджети громад Прикарпаття до 40 мільйонів гривень надходжень від плати за землю.

Про це йшлося вчора на засіданні регіональної платформи з політичного діалогу на тему «Зміцнення фінансової спроможності громад та врахування пропозицій АМУ під час підготовки до другого читання проєкту Держбюджету на 2022 рік», яке відбувалося в Івано-Франківську з ініціативи регіонального відділення Асоціації міст України, повідомляє Фіртка.

Як зауважив виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення АМУ Юрій Стефанчук, 3 листопада цього року Кабінет Міністрів України ухвалив з доопрацюваннями проєкт постанови «Про затвердження Методики нормативно-грошової оцінки земельних ділянок», яка передбачає зменшення коефіцієнтів для нарахування земельного податку, що враховують цільове призначення земельних ділянок, зокрема для розміщення будівель та споруд залізничного транспорту; підприємств, що пов’язані з користуванням надрами, та енергогенерувальних підприємств.

Так, за новою методикою коефіцієнт, який застосовують в оцінці земельних ділянок для розміщення будівель та споруд підприємств, що пов’язані з користуванням надрами, зменшується з 1,2 до 1,0; для розміщення будівель та споруд залізничного транспорту – з 1,0 до 0,5; для розміщення, будівництва та експлуатації будівель і споруд енергогенерувальних підприємств, установ і організацій – з 0,65 до 0,5.

На практиці це означає зменшення розмірів плати за землю, а відповідно й обсягів надходжень від такої плати до бюджетів місцевих територіальних громад.

Зі слів Юрія Стефанчука, раніше на розгляд народних депутатів скеровували законопроєкти №№ 2065 та 2066, які взагалі передбачали надання АТ «Укрзалізниця» 100%-вої пільги щодо плати за землю.

«І ми вам дуже дякуємо, - зазначив виконавчий директор регіонального відділення АМУ до присутніх на засіданні народних депутатів, - що ви прислухались до місцевого самоврядування і не зробили цього.

Натомість ми бачимо, що Кабінет Міністрів України 3 листопада прийняв постанову по затвердженню методики грошової оцінки й понизив коефіцієнти для Укрзалізниці з 1 до 0,5. Втрата місцевих бюджеті в нашій області буде становити близько 40 мільйонів гривень».

Левову частку цих втрат зазнає бюджет Івано-Франківської міської територіальної громади.

Як зауважив міський голова обласного центру Прикарпаття Руслан Марцінків, з новими коефіцієнтами розмір надходжень з податку за землю від вказаних вище підприємств впаде щонайменше наполовину. При цьому лише від АТ «Укрзалізниця» при такій ситуації бюджет громади недоотримає щонайменш 10 мільйонів гривень.

«Сьогодні зменшили коефіцієнти по земельному податку для підприємств енергетики, а також залізниці. Що це означає? Це означає, що десь наполовину, а то й більше зменшиться податок від облгазів, від обленерго, від Укрзалізниці, тобто до органів місцевого самоврядування.

Тобто так, вони не повністю звільнені – ці підприємства, але завдяки тому, що зменшені коефіцієнти, ну, наприклад, для Івано-Франківської громади це зменшення на 10 мільйонів гривень тільки по Укрзалізниці ми недоотримаємо доходу наступного року.

Якщо взяти облгази, обленерго, які сплачують достатньо великі суми… ми – місцеве самоврядування вважаємо це несправедливим, зважаючи на цінову політику, зважаючи на те, що громадам сьогодні збільшили видатки на ці речі, ми знаємо, наскільки світло зросло до оплати й тут приймати такі податкові пільги – ми вважаємо це теж не правильно».


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел! 


Читайте також: 

Представники органів місцевого самоврядування Прикарпаття відвідали всесвітню інноваційну виставку у Дубаї (ФОТО) 

Наступ на самоврядування та нівелювання децентралізації: голови громад Прикарпаття звернулись до парламентарів щодо змін до Бюджетного кодексу 

Громади заслуговують на довіру: в АМУ висловили зауваження щодо пропонованих Урядом змін до Бюджетного кодексу 

Відомі алгоритм дій та зразки документів щодо постачання природного газу для бюджетних установ за пільговими цінами 

Громади Прикарпаття в наступному році отримають вдвічі меншу додаткову дотацію на заклади освіти та медицини, ніж цьогоріч 

"Децентралізація сьогодні є призупиненою". В АМУ пропонують змінити механізм горизонтального бюджетного вирівнювання 

Голови прикарпатських громад: ОДА не визначає чітких пріоритетів для фінансування відновлення місцевих доріг    

В Івано-Франківську функціонує нова автостанція: що змінилося та що про це думає громадськість (ФОТО)  


30.11.2021 Сергій Білий 2279
Коментарі ()

08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

2139 1
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

1481
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

5267
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

15086 11
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

3593 1
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

3425

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

137

13 червня 2024 року США та Україна підписали двосторонню безпекову угоду, яка має декларативний характер. Документ не буде ратифікований Конгресом США, бо являє собою декларацію про наміри без чітких гарантій безпеки.

181

Війна росії проти України зірвала всі маски, і нарешті весь світ побачив жорстокість росіян, які використовують всі методи задля поневолення українського народу. Одним із цих інструментів є російське православ’я — а саме РПЦ з їх філією в Україні УПЦ МП.  

1324

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

2674
14.06.2024

Причин швидкого набору ваги може бути багато. Це може бути спричинене зміною способу життя або ж вказувати на серйозні проблеми зі здоровʼям.

366
08.06.2024

У Богородчанах на Івано-Франківщині з вересня 2024 року відновить роботу місцеве тепличне господарство, що простоювало вісім років.

1523
04.06.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

1290
17.06.2024

Монастир Успіння Матері Божої — чинний чоловічий греко-католицький монастир Чину Св. Василія Великого у селі Погоня.   

775
13.06.2024

Вознесіння Спасителя — це один із великих Господських празників літургійного (церковного) року.

508
09.06.2024

Війна змусила багатьох замислитись, чому Бог допускає таку страшну ситуацію в Україні?  

674
04.06.2024

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

1028
13.06.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

21954
17.06.2024

Івано-Франківська ОВА посіла дев'яте місце у рейтингу.    

482
12.06.2024

Більшість українців — 63% — вважають, що критика окремих дій влади має бути або бути в конструктивних рамках, які б не розхитували ситуацію в країні (50%).  

506 1
08.06.2024

Більшість українців віддають перевагу демократичній системі, аніж сильному лідерству.

965 1
04.06.2024

Питання розбудови демократичних інституцій залишається одним із пріоритетів для українців. Адже понад 90% громадян віддають перевагу демократичній системі, аніж сильному лідерству.

762