Серед українців, які через війну були змушені виїхати за кордон, спостерігається позитивний тренд — частка тих, хто працює, збільшилася на 11% за другу половину серпня і складає 43%.
Ще 16% мають роботу, але не виконують робочих завдань.
Про це свідчить дослідження, яке провела компанія Gradus Research, передає
Фіртка.
Серед тих, хто залишився вдома, 59% працевлаштовані, з них 47% активно працюють.
Тим часом 57% внутрішніх мігрантів мають роботу, а працює повний/неповний робочий день третина респондентів (34%). Загалом працевлаштованість українців залишається на рівні 59%, з яких 43% мають роботу і працюють, а 16% мають роботу, але наразі не виконують своїх робочих функцій.
«Від початку дослідження бажання зовнішніх мігрантів щодо повернення з-за кордону за першої можливості залишається високим і зараз становить 55%.
Частина українців повернулася додому перед початком навчального року, чим і пояснюється зміна цього показника. Водночас бачимо, що респонденти, які ще у серпні вагалися у своєму рішенні, визначилися: 27% прагнуть залишитися на новому місці проживання.
Відповідно вони шукають там роботу і джерела стабільного доходу», — зазначає директорка дослідницької компанії Gradus Research Євгенія Близнюк.
Крім цього, значно більша частка тих, хто має впевненість в отриманні зарплатні у майбутньому, зафіксована серед тих, хто переїхав за кордон (49%), а також жителів Західного (42%) та Центрального регіонів (38%).
Зменшилася частка тих, хто не отримує платні, серед тих, хто залишився вдома.
Загалом наразі 77% українців зазначають, що вони отримують зарплатню. Однак, 78% респондентів повідомляють про зниження рівня доходів. 13% не відчули ніяких змін у своїх фінансах, і лише 3% опитаних відзначають, що їхній дохід збільшився.
Найбільша частка тих, чий дохід зменшився з початком повномасштабного російського вторгнення зафіксована серед внутрішніх мігрантів (83%). Тоді як серед тих, хто переїхав за кордон, таких лише 58%.
До того ж в поточній хвилі серед зовнішніх мігрантів спостерігається значуще зростання частки тих, чий дохід збільшився (+8% до попередньої хвилі).
Довідково: метод збору інформації: самозаповнення анкет у мобільному додатку протягом 25-28 серпня.
цільова група дослідження: чоловіки та жінки віком від 18+ років, що на момент початку війни проживали в містах з населенням 50 тисяч жителів та більше.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!