
Високий показник впевненості спостерігається серед мешканців усіх макрорегіонів та представників різних вікових груп.
Про це свідчать результати опитування, яке провела соціологічна група «Рейтинг», передає Фіртка.
Так, 89% мешканців західних областей впевнені у тому, що Україна зможе відбити російський напад, 11% опитаних не змогли відповісти.
Попри високий рівень впевненості у перемозі, респонденти більш «тверезо» оцінюють терміни досягнення перемоги у війні.
Сьогодні більшість українців — 60% — вважають, що для перемоги потрібно не менше пів року, 20% — вважають, що необхідно понад рік, 40% — півроку-рік. Водночас майже чверть оцінюють необхідний для перемоги час до кількох місяців.
Дещо більше тих, хто прагне перемоги у коротший термін, — серед старших. Водночас навіть у цій віковій групі половина опитаних бачить перспективу перемоги за пів року або рік.
До слова, більшість мешканців західних регіонів — 74% — вважають, що країна наразі рухається у правильному напрямку. Лише 15% мешканців Заходу вважають, що країна обрала неправильний шлях, а 11% — не визначилися.
У всіх регіонах та серед всіх вікових груп продовжує домінувати оцінка напрямку як правильного.
Нагадаємо, дедалі більше українців використовують у побуті державну мову.
читайте також: В Україні на тлі війни зростає запит на «сильну руку»
Крім того, в Україні спостерігається різке зниження рівня споживання російського інформаційного контенту. Зокрема, понад 50% мешканців Заходу повністю відмовились від російського інформаційного контенту.
Довідково: опитування провели 17-18 серпня 2022 року методом CATI (телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера, computer-assisted telephone interviews) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів.
У ньому взяли участь 1 000 респондентів.
Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18+) України за статтю, віком, розміром населеного пункту та регіоном проживання.
З дослідження вилучена Автономна Республіка Крим та м. Севастополь, а у Донецькій та Луганській області опитування проводилося тільки на територіях, що контролюються Україною.
Максимальна теоретична похибка не перевищує 3,1%.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: