
Про це свідчать результати опитування, яке провела соціологічна група «Рейтинг», передає Фіртка.
Так, понад 40% опитаних взагалі перестали дивитися російські серіали, ще чверть не дивилися раніше і зараз не дивляться. Загалом майже 70% не дивились російські серіали протягом останніх пів року і ця цифра зросла втричі. Тільки 15% продовжують дивитись російські серіали як і раніше.
Також більше ніж 40% опитаних взагалі перестали слухати російську музику, ще 18% не слухали раніше і зараз не слухають. Загалом майже 60% не слухали російську музику протягом останніх пів року і ця цифра зросла майже вп’ятеро. Тільки чверть продовжують слухати російську музику як і раніше.
До початку повномасштабного російського вторгнення частіше за інших російські серіали дивилися старші опитані, жінки, мешканці сходу та півдня. Музику слухали молодь та представники середнього покоління, чоловіки.
Сьогодні російські серіали дещо частіше інших дивляться представники середнього покоління та жінки. Натомість щодо музики, то значно вирізняються у частоті споживання представники молоді, середнього покоління та чоловіків — третина у цих категоріях надалі продовжують слухати музику російських виконавців.
Додамо, що дослідження показало подальше погіршення ставлення українців до росіян. Зокрема, 81% негативно ставляться до росіян (у квітні 2022 — 69%, у квітні 2021 — 41%), 14% — нейтрально, лише 3% — позитивно.
Нагадаємо, дедалі більше українців використовують у побуті державну мову.
читайте також: В Україні на тлі війни зростає запит на «сильну руку»
Довідково: опитування провели 17-18 серпня 2022 року методом CATI (телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера, computer-assisted telephone interviews) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів.
У ньому взяли участь 1 000 респондентів.
Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18+) України за статтю, віком, розміром населеного пункту та регіоном проживання.
З дослідження вилучена Автономна Республіка Крим та м. Севастополь, а у Донецькій та Луганській області опитування проводилося тільки на територіях, що контролюються Україною.
Максимальна теоретична похибка не перевищує 3,1%.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: