За час повномасштабної війни респонденти почали значно негативніше ставитися до ідеї будь-яких поступок російській федерації, в обмін на її згоду припинити військову агресію проти України.
Про це свідчать дані соціологічного дослідження Фонду «Демократичні ініціативи», передає Фіртка.
Станом на травень 78% висловилося проти поступок росії. До 7% знизилася також частка громадян, які готові відмовитися від вступу до НАТО.
Переговори між Україною та Росією щодо мирного врегулювання ситуації перебувають на стадії тимчасового призупинення.
Схоже, що відносна більшість населення окремих областей України підтримує ідею або повного призупинення переговорного процесу до військового вирішення — 34%, або зведення переговорів винятково до гуманітарних питань — 44%.
За досягнення миру шляхом поступок України у переговорному процесі виступає лише 2% опитаних.
Нагадаємо, 94% громадян, які проживають у західних та центральних областях, вірять у перемогу України в російсько-українській війні. Тих, хто не згоден з цією думкою, лише 1% опитаних.
Серед українців, що впевнені у перемозі України, 41% сприйматиме за перемогу вигнання російських військ з усієї території України та повне відновлення контролю над державним кордоном станом на 2014 рік.
Стільки ж — 41% — вважають, що перемогою можна вважати лише ситуацію, коли російська армія буде повністю знищена, а Російська Федерація розпадеться.
Відносна більшість населення Вінницької, Волинської, Закарпатської, Івано-Франківської та Кіровоградської областей схиляється до того, що за перемогу у війні варто вважати сприяння розпаду Російської Федерації.
У той час як респонденти з Львівської, Рівненської, Тернопільської, Хмельницької, Чернівецької та Черкаської областей розглядають за перемогу вигнання російських військ з усієї території України.
До слова, вступ України до Європейського Союзу підтримують 89% населення західних і центральних областей країни.
Довідково: опитування провели методом face-to-face впродовж 7–15 травня 2022 року.
Загалом опитали 1 000 респондентів за вибіркою, що репрезентує доросле населення семи західних (Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Рівненська, Тернопільська, Чернівецька) та чотирьох центральних (Вінницька, Кіровоградська, Хмельницька, Черкаська) областей України.
Вибірка репрезентативна за такими показниками, як стать, вік, тип поселення та область проживання. Максимальна похибка вибірки не перевищує 2,2%.
Що було раніше?
24 лютого російський президент оголосив про початок операції проти України. О п'ятій годині ранку почались обстріли стратегічних об'єктів практично в усіх регіонах України. Крім цього, відбулась атака на підрозділи прикордонників по всій лінії кордону з росією та Білоруссю.
Відтак, в Україні після нападу російської федерації та обстрілів у регіонах ввели воєнний стан. Президент Володимир Зеленський віддав наказ завдавати окупантам максимальних втрат.
До слова, цивільне населення закликають до організованого опору на тлі повідомлень про надходження колон російсько-окупаційних військ із півночі України.
Агенція новин «Фіртка» чинить ворогу інформаційний спротив. Будь ласка, підтримайте редакцію!
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: