Наявність власної зброї або зброї у володінні когось з близьких чи рідних викликає більше відчуття захищеності (48%), ніж наявність поруч інших громадян з легальною вогнепальною зброєю (33%).
Про це свідчать результати опитування, яке провела соціологічна група «Рейтинг», передає Фіртка.
Так, наразі таку ініціативу підтримують 58%, не підтримують — 39%, таким чином вперше за історію дослідження цього питання кількість прихильників ідеї перевищила кількість противників.
Прихильників «озброєння» громадян більше серед мешканців центру країни, респондентів молодої та середньої вікової груп, чоловіків.
Також 61% вважають, що масове озброєння громадян України вогнепальною зброєю сприятиме зміцненню обороноздатності країни. 36% — протилежної думки.
Заразом 45% вважають, що створення юридичних умов для вільної купівлі вогнепальної зброї збільшить особисті свободи громадян, 40% — навпаки вважають, що свободи будуть ущемлені за таких умов.
Водночас 58% побоюються, що вільна купівля вогнепальної зброї призведе до збільшення злочинності. Протилежної думки — 35%.
Крім того, близько 80% респондентів не відчували необхідності володіти вогнепальною зброєю до початку вторгнення Росії. Тепер третина з тих, хто не хотів мати зброю до війни — змінили думку на протилежну, а майже половина з них хочуть аби зброю мали члени родини.
Зауважимо, що респонденти, які мають родичів, які сьогодні захищають країну на війні, більш лояльні до ідеї надання права громадян на володіння зброєю, ніж решта.
Нагадаємо, на Заході за розпадом СРСР ностальгують 4%. Не жалкують за ним 94% мешканців західних регіонів.
Довідково: опитування провели 16 травня 2022 року методом CATI (телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера, computer-assisted telephone interviews) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів.
У ньому взяли участь 1 000 респондентів.
Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18+) України за статтю, віком, розміром населеного пункту та регіоном проживання.
У дослідженні не брали участі мешканці тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу.
Максимальна теоретична похибка не перевищує 3,5%.
Що було раніше?
24 лютого російський президент оголосив про початок операції проти України. О п'ятій годині ранку почались обстріли стратегічних об'єктів практично в усіх регіонах України. Крім цього, відбулась атака на підрозділи прикордонників по всій лінії кордону з росією та Білоруссю.
Відтак, в Україні після нападу російської федерації та обстрілів у регіонах ввели воєнний стан. Президент Володимир Зеленський віддав наказ завдавати окупантам максимальних втрат.
До слова, цивільне населення закликають до організованого опору на тлі повідомлень про надходження колон російсько-окупаційних військ із півночі України.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Перелік корисних чатботів, які допоможуть під час війни
Як зберігати холодний розум під час війни: поради українки, яка стала свідком російської агресії