З початку повномасштабного російського вторгнення за межі країни виїхали понад шість мільйонів українців, які мали можливість порівняти життя за кордоном та в Україні.
Так, життя в Україні має свої переваги. Зокрема, найбільше біженці оцінили графік роботи українських магазинів — 54%.
Про це свідчать результати опитування компанії Gradus Research, передає Фіртка.
На другому місці біженці виділили діджиталізацію фінансових та інших послуг — 37%, на третьому — співвідношення ціна-якість у сфері краси — 44%. Тобто, у цьому, на думку українських біженців, Європа поступається Україні.
Також біженці зауважили на ближчому їм менталітету та самому устрою життя в Україні — 36% — та взаємовідносини між людьми — 32%.
Що сподобалося українцям за кордоном?
- Створення спеціальних умов для людей з інвалідністю — 50%;
- громадський транспорт — 48%;
- система сортування сміття — 46%.
- облаштування міст — 42%;
- якість питної води з-під крана — 38%.
Як бачимо, найбільший захват викликає саме соціальна сфера в країнах Європи.
Якщо брати сферу державної політики в Україні, то вона ще програє європейській. Згідно з результатами опитування, українцям подобається за кордоном дотримання закону та порядку — 46%, розмір зарплати — 42%, соціальний захист з боку держави — 36% та менший рівень корупції, аж до її відсутності — 37%.
Водночас в Україні опитаним більше подобаються перспективи власного розвитку, якість інтернету — 31% — та послуг відправки — 29%, а також розмір комунальних тарифів — 24%.
«Наші минулорічні дослідження показували, що кожен другий хотів би емігрувати. Стикнувшись з буденною реальністю омріяної “заграниці”, українці по-новому подивились на своє життя вдома, відчули його переваги», — пояснює директорка Gradus Research Євгенія Близнюк.
Довідково: опитування провели 23 травня методом самозаповнення анкети у мобільному додатку. Опитали 1 133 респондента.
Онлайн-панель Gradus показує структуру населення міст з кількістю мешканців понад 50 тисяч у віці 18-60 років за статтю, віком, розміром населеного пункту та регіоном.
Що було раніше?
24 лютого російський президент оголосив про початок операції проти України. О п'ятій годині ранку почались обстріли стратегічних об'єктів практично в усіх регіонах України. Крім цього, відбулась атака на підрозділи прикордонників по всій лінії кордону з росією та Білоруссю.
Відтак, в Україні після нападу російської федерації та обстрілів у регіонах ввели воєнний стан. Президент Володимир Зеленський віддав наказ завдавати окупантам максимальних втрат.
До слова, цивільне населення закликають до організованого опору на тлі повідомлень про надходження колон російсько-окупаційних військ із півночі України.
Агенція новин «Фіртка» чинить ворогу інформаційний спротив. Будь ласка, підтримайте редакцію!
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: