Мешканці західних регіонів висловилися, кого треба карати за співпрацю з окупантами

Найбільше мешканці західних регіонів вважають, що за співпрацю з російськими окупантами треба карати тих, хто пішов працювати в окупаційні адміністрації, бізнесменів, які платять таким псевдоадміністраціям «податки» та тих, хто отримав російський паспорт.

Про це свідчать дані опитування, яке провів Київський міжнародний інститут соціології, передає Фіртка.

Зауважимо, що західніший регіон походження респондентів, то більш наполегливо вони вимагають покарання різних категорій населення, що співпрацюють з окупантами. 

Також фіксують певну варіативність і серед інших категорій. Наприклад, молодші та українськомовні респонденти дещо більше виступають за покарання. Серед жінок і чоловіків різні форми співробітництва викликають трохи різну реакцію.

Зокрема, чоловіки дещо більше підтримують покарання керівників і тих, хто отримав російський паспорт. Жінки ж частіше говорили про покарання бізнесменів, учителів, пенсіонерів і співробітників критичної інфраструктури.

Так, українців запитали, чи треба притягувати до кримінальної відповідальності за такі форми співпраці з окупантами:

  • Людина погодилася обійняти керівну посаду в окупаційній адміністрації для забезпечення життєдіяльності.

Так, що треба відповіли 70% мешканців західного регіону.

  • Місцевий бізнесмен зберігає робочі місця, надає товари та послуги, але сплачує податки окупантам.

Притягувати — 63%.

  • Людина на тимчасово окупованих територіях отримала російський паспорт.

Потрібно – 57%.

  • Вчитель продовжує навчати дітей, але погодився проводити уроки за російською програмою.

Треба — 58%.

Детальніше в інфографіці:

Зазначимо, що серед різних категорій населення на окупованій території певний консенсус стосовно кримінальної відповідальності є тільки щодо людей, які обійняли керівні посади, і лікарів.

Зокрема, 69% українців вважають, що тих, хто працює в окупаційних адміністраціях, потрібно притягнути до кримінальної відповідальності. Коли йдеться про лікарів, то 66% проти притягнення їх до відповідальності.

Щодо інших категорій ситуація менш однозначна. Переважає вимога покарання таких категорій громадян (хоч і при значній частці тих, хто проти покарання), як місцеві бізнесмени, ті, хто отримали російський паспорт, учителі (49–52% підтримують кримінальну відповідальність, а 36–41% — не підтримують).

Водночас переважає думка про непритягнення до відповідальності пенсіонерів, які подали документи на отримання російських соціальних виплат, і співробітників критичної інфраструктури, які отримують зарплату від окупаційної адміністрації (33–37% підтримують покарання, не підтримують — 51–55%).


Довідково: опитування провели методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера (CATI) на основі випадкової вибірки.

Опитали 1 000 респондентів, які мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим), у віці 18 років і старше.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Більшість мешканців західних регіонів виступають проти поступок в обмін на припинення російської агресії

Рекордні цифри: майже 95% мешканців західних областей погано ставляться до росіян

Майже 95% мешканців західних регіонів вірять, що Україна переможе у війні

Єдине, що нас «єднає» з ворогом. Чому мова на часі?

Перелік корисних чатботів, які допоможуть під час війни


Коментарі ()

16.09.2023
Тіна Любчик

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце.  

757
11.09.2023
Тіна Любчик

З журналісткою Фіртки своєю історією поділився 42-річний Роман Примич, військовослужбовець з Івано-Франківська, який отримав поранення на фронті та зараз перебуває на лікуванні в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

6110 9
07.09.2023
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає, які зміни запланували та як це вплине на темпи мобілізації.

2174
23.08.2023
Тетяна Дармограй

Щоб актуалізувати дані щодо мобілізаційного потенціалу країни, Міністерство оборони України запустило інформаційну кампанію під назвою "Оновлюй дані у ТЦК".  

2140
16.08.2023
Тіна Любчик

В Івано-Франківській обласній клінічній лікарні з початку повномасштабного вторгнення російських військ на територію України медики  активно допомагають нашим захисникам відновити здоров’я після поранень на фронті. Так, цього разу журналістка Фіртки відвідала медичний заклад і поспілкувалася з фахівцями та військовими пацієнтами про роботу відділення травматології.

2417
05.08.2023
Павліна Мушинська

Чи насправді все так погано, адже з усіх сторін нам розповідають, як добре у світі ставляться до українців, особливо у країні-сусідці Польщі?Фіртка пропонує ознайомитися з невигаданими історіями українок, з їхніх власних вуст.

3010

Усім нам добре знайома старозавітна історія про битву Давида та Голіафа, як протистояння сильному, могутньому загарбнику в рази меншого, але безстрашного молодого та винахідливого Давида.

264

Намагаючись ототожнити історію Русі з історією Московії, нащадки угро-фінів твердять, нібито столиця Русі у 1157 році була перенесена з Києва у Володимир Андрієм Боголюбським. Це відверта брехня. Він зробив Володимир своєю резиденцією, але це не означає, що переніс столицю, бо Боголюбський тоді у Києві не княжив. Київська держава – Русь існувала впродовж IX—XIII століть.

534

Невже ми єдині розумні істоти на весь всесвіт? Ці питання давно хвилюють людство та науковців.

702

Річки у селах — це природні багатства і можливості для туризму. Дізнайтеся, як зберегти та використати річки для розвитку сільського життя.

424
21.09.2023

Лікарі порекомендували робити останній прийом їжі не пізніше ніж за дві-три години до сну.

97
16.09.2023

У селі Братківці комунальне підприємство «Франківськ-Агро» вже вдруге збирає гречку, яку висіяли на цьому полі.  

297
12.09.2023

Майже у всіх їдальнях міста запровадили нововведення — безготівковий рахунок за їжу.

389
16.09.2023

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

243
10.09.2023

У церкві Різдва Пресвятої Богородиці у селі Нижній Вербіж Коломийського району вперше відзначили храмове свято за новоюліанським календарем. Раніше святкування припадало на 21 вересня.

409
08.09.2023

Священник каже: «стосовно заповіді «не вбий» — якби ми читали Святе письмо мовою оригіналу — староєврейською — то там «не вбий» означає «не вбий з корисливих мотивів».

562
04.09.2023

Віра має бути спрямована на Бога і відповідати моральним та духовним нормам, а не базуватися на забобонах  

446
21.09.2023

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце. Музейно-садибний комплекс ім. Пирогова присвяче

99
20.09.2023

Кажуть: така ініціатива уряду — ламає напрацьований механізм швидкої допомоги військовим та соціальної підтримки мешканців громад.   

160
15.09.2023

За матеріалами СБУ підозру у державній зраді отримав народний депутат Нестор Шуфрич.  

851
10.09.2023

Україна отримала під час війни нового міністра оборони. Ним став кримський татарин Рустем Умєров. Він не має стосунку до військової справи, але відомий як вправний перемовник.  

473 1
08.09.2023

Наразі обмеження на виїзд з України діє щодо чоловіків призовного віку, а також окремих посад держслужби та визначених посадових осіб. Інформації про зміни з 1 жовтня щодо обмеження виїзду для жінок на військовому обліку прикордонники не мають.  

533