
Продовжує зростати кількість тих, хто частіше розмовляє українською вдома.
Про це свідчать результати опитування, яке провела соціологічна група «Рейтинг», передає Фіртка.
Так, сьогодні 51% зазначили, що розмовляють вдома українською (у квітні 2022 — 48%), третина — двома мовами, 13 — російською.
Більша частина мешканців півдня і сходу двомовні, близько чверті — російськомовні. Використання російською у побуті зменшилося приблизно вдвічі.
Зокрема, 76% вказали українську мову як рідну, 19% — російську. При цьому 30% російськомовних вважають своєю рідною українську.
Ситуація по регіонах наступна:
Крім того, 86% вважають, що українська мова повинна бути єдиною державною мовою. 10% підтримують статус російської, як офіційної в окремих регіонах, лише 3% за російську як другу державну мову в Україні.
Зазначимо, що більша частина опитаних до війни постійно спілкувалися українською мовою, чверть — інколи, кожен п’ятий — рідко або ніколи.
За останні пів року кількість тих, хто почав постійно спілкуватися українською, збільшилася до 64%. Інколи говорять українською 24%, рідко або ніколи — 12%.
Частіше почали використовувати українську мешканці Півдня і Сходу, переселенці. 19% українців з початку війни перейшли на постійне або частіше використання української мови.
Загалом з початку війни 41% російськомовних та двомовних почали частіше говорити українською, з них 24% — постійно, 17% — частіше.
читайте також: В Україні на тлі війни зростає запит на «сильну руку»
Довідково: опитування провели 17-18 серпня 2022 року методом CATI (телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера, computer-assisted telephone interviews) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів.
У ньому взяли участь 1 000 респондентів.
Вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком 18+) України за статтю, віком, розміром населеного пункту та регіоном проживання.
З дослідження вилучена Автономна Республіка Крим та м. Севастополь, а у Донецькій та Луганській області опитування проводилося тільки на територіях, що контролюються Україною.
Максимальна теоретична похибка не перевищує 3,1%.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: