Як роблять операції на серці? Як вирішуєте складні ситуації під час операцій, які можуть виникнути в ході лікування серцевих захворювань?
Про це журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом.
Зі слів лікаря, необхідно чітко розділити, що таке операції, а що таке інвазивні процедури.
"Інвазивні процедури — це втручання без розрізу, без наркозу, а операції — це з наркозом і з розрізом.
Тобто, власне, операції ми проводимо з розрізом і з наркозом. Сьогодні часто застосовуємо малоінвазивні технології, тобто це невеликі розрізи. Хоча об'єм операції зберігається, залишається тільки косметичний дефект.
Але це операції з заміни клапанів, шунтування, операції на грудній аорті, операції з наркозом, з розрізом", — каже Андрій Судус.
Андрій Судус зазначає, що у кожного хірурга за практику виникають нестандартні ситуації.
"Буває операція планова, є особливості, ускладнення і бувають навіть випадки, коли хірург може зіштовхнутися із ситуацією, до якої чи не був готовий, чи вона вкрай рідко буває. І тоді треба приймати нестандартні рішення.
На сьогодні це для нас вже відпрацьовані методики та цих нестандартних ситуацій, на щастя, є ще менше, як ускладнень, з якими ми знаємо, як впоратись", — наголошує Судус.
Більше читайте у матеріалі: Раптова смерть, інфаркт та вплив війни: лікар-хірург розповів про профілактику серцево-судинних захворювань
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!