Оскарження невиплати грошового забезпечення військовослужбовцям: що варто знати прикарпатцям

Оскарження численних вимог невиплати грошового забезпечення військовослужбовцям підлягає розгляду в одному провадженні.

Рішення з Єдиного державного реєстру судових рішень проаналізував Роман Лихачов з волонтерського руху «Адвокати ЗСУ», пише Фіртка.

Згідно з обставинами справи колишній військовослужбовець звернувся до суду у зв’язку із бездіяльністю військової частини при його звільненні з військової служби, що виражалося у:

 • ненарахуванні та невиплаті індексації грошового забезпечення,
 • невидачі довідки про вартість речового майна, що належало до видачі та
 • непроведенні виплати компенсації за неотримане речове майно,
 • ненарахуванні та невиплаті одноразової грошової допомоги при звільненні в розмірі 50% місячного грошового забезпечення,
 • ненарахуванні та невиплаті грошової компенсації вартості за неотриманого
  харчування,
 • ненарахуванні та невиплаті грошової допомоги на оздоровлення,
 • ненарахуванні та невиплаті матеріальної допомоги на розв'язання соціально-побутових питань,
 • ненарахуванні та невиплаті грошової компенсації за невикористані календарні
  дні додаткової відпустки, як учаснику бойових дій,
 • ненарахуванні та невиплаті додаткової винагороди в розмірі 100000 гривень.

Однак, суд першої інстанції прийняв рішення про повернення такої позовної заяви, зазначивши, що такі вимоги підлягають розгляду за правилами різних проваджень для здійснення яких передбачено відмінні строки розгляду справ, а тому це суттєво утруднить вирішення спору.

У зв’язку із цим, колишній військовослужбовець звернувся до апеляційного суду зі скаргою.

Розглянувши матеріали справи, суд апеляційної інстанції зазначив, що у такій ситуації заявлені позовні вимоги у цій справі пов`язані із проходженням та звільнення з публічної служби. Чоловіком фактично оскаржуються протиправні дії військової частини щодо не призначення, не нарахування, невиплати належних йому грошових виплат, які є частинами грошового забезпечення військовослужбовців.

При цьому, при поданні позовної заяви було дотримано вимоги, передбачені статтею 172 КАС України, оскільки, позовні вимоги заявлені до одного відповідача, пов'язані між собою підставами виникнення та поданими доказами.

Судом першої інстанції не зазначено, яким чином об`єднання відповідних позовних вимог буде мати наслідком суттєве утруднення вирішення спору.

Таким чином, усі заявлені вимоги підлягають розгляду в порядку адміністративного судочинства.


Детальніше: рішення Восьмого апеляційного адміністративного суду у справі №380/1785/23 від 23 травня 2023 року.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Нові правила взяття на військовий облік: прикарпатцям розповіли про зміни

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну

«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці

Війна: що варто знати про мобілізацію чоловіків та жінок


Коментарі ()

08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

1643 1
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

1091
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

4844
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

13864 1
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

3254 1
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

3086

Війна росії проти України зірвала всі маски, і нарешті весь світ побачив жорстокість росіян, які використовують всі методи задля поневолення українського народу. Одним із цих інструментів є російське православ’я — а саме РПЦ з їх філією в Україні УПЦ МП.  

739

Війна росії проти України змінила наше життя до невпізнаваності, а звірства росіян над українцями змусила багатьох хлопців і дівчат, серед яких чимало християн, взяти до рук зброю і захищати свій народ.  

2201

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

2231

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

2780
08.06.2024

У Богородчанах на Івано-Франківщині з вересня 2024 року відновить роботу місцеве тепличне господарство, що простоювало вісім років.

1190
04.06.2024

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

1002
30.05.2024

Кулінарний хаб, де навчатимуть шкільних кухарів, запрацював на Прикарпатті.  

793
09.06.2024

Війна змусила багатьох замислитись, чому Бог допускає таку страшну ситуацію в Україні?  

379
04.06.2024

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

719
01.06.2024

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком. Так, священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

679
27.05.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Текля Юзефів.  

1018
06.06.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

21660
08.06.2024

Більшість українців віддають перевагу демократичній системі, аніж сильному лідерству.

665 1
04.06.2024

Питання розбудови демократичних інституцій залишається одним із пріоритетів для українців. Адже понад 90% громадян віддають перевагу демократичній системі, аніж сильному лідерству.

495
29.05.2024

"Українська правда" дослідила, як Офіс президента України впливає на інформаційну політику медіа, зокрема через інформаційне агентство "Укрінформ".  

948
26.05.2024

Російські окупаційні війська не досягли заявленої кремлівським правителем Владіміром Путіним мети щодо створення "буферної зони" на півночі Харківської області.  

836