На Прикарпатті з'явиться спеціалізоване медіа, що розповідатиме про мистецтво (ФОТО)

Онлайн-платформа про локальне мистецтво Прикарпаття з'явиться в медійному просторі найближчими днями. Редакція "Post Impreza" ділитиметься інформацією про мистецьку сцену Франківщини — від бієнале Impreza, яка відбулась у місті 1989 року, і до сьогодні.

Команда проєкту має на меті розвивати культурну журналістику в регіоні, пише Фіртка.

На думку ініціаторок створення нового медіа — кураторки галереї «Асортиментна кімната» Анни Потьомкіної та засновниці агенції proto produkciia Альони Каравай — Франківську давно не вистачало якісного медіамайданчика, щоб аналізувати українське мистецтво, знайомити читачів з провідними митцями регіону та новими іменами. Відтепер це все можливо на сторінках post impreza.

«Насправді концепція post impreza визріла ще минулої осені. Загальна ж ідея франківського медіа про мистецтво не має часу відліку, бо завжди курсувала в розмовах культурної спільноти.

Коли почалась повномасштабна війна, наша команда зайнялась майже виключно терміновими програмами допомоги культурним діячам, музеям, військовим та шелтерам. Однак мене покидала думка: треба робити й щось довготермінове, таке, що даватиме простір для рефлексії та горизонт вдивляння. Тож ми вирішили запустити post impreza саме зараз»,- зазначила Альона Карава . 

Назва медіа походить від бієнале Impreza, яка відбулась в Івано-Франківську понад 30 років тому. Подія об'єднала митців та мисткинь, критиків та мистецтвознавців із різних континентів та регіонів України. Бієнале досі згадують як першу яскраву спробу України заявити світові про своє мистецтво та розпочати обмін досвідом з іноземними митцями та діячами культури.

«Нас цікавить тяглість процесів місцевої мистецької історії. Ми розуміємо значний вплив бієнале Impreza на культурне середовище міста та регіону, але не плануємо обмежуватись лише ним.

post impreza — це можливість оцінити те, що відбулось з мистецтвом Франківщини після бієнале — на фоні революцій та хвиль міграцій, а також описувати те, що ми спостерігаємо зараз, у воєнний час», каже Анна Потьомкіна.

Редакторкою медіа стала Ольга Перехрест. Свого часу вона запускала онлайн-журнал «Куфер» про життя Франківська. В ролі операційного керівника приєднався антрополог і культурний менеджер Євген Бойко.

Команда планує випускати аналітичні матеріали та інтерв’ю на гострі теми — про те, що хвилює мистецьку та культурну спільноту. Обирати меседжі та спікерів для публікацій допомагатиме кураторська група, до якої увійшли художники Анатолій Звіжинський та Євген Самборський, режисерка Надія Парфан, письменник Остап Українець та перформерка Вікторія Миронюк.

 «Існує багато не заданих запитань у мистецькій площині, які варто озвучувати та на які цікаво знаходити відповіді. post impreza має шанс стати тією складовою в житті міста, яка посилить критичне осмислення мистецьких процесів, які тут відбуваються»,- розповів Євген Самборський, художник, лауреат спеціальної премії PinchukArtCenter.

Окрім підготовки матеріалів на культурну тематику, редакція збере онлайн-бібліотеку з виданих раніше книжок, каталогів та альманахів про франківське мистецтво.

«Мені не вистачає якісної культурної журналістики, тому хотілося долучитися до зрушення цього процесу в будь-якій ролі. А тут ще й мова йде про групову роботу, горизонтальні зв'язки та синергію різних людей — це водночас цікаво, складно, глибоко та всесторонньо.

І дуже захоплююче»,- висловила свою думку Надія Парфан, режисерка, співзасновниця Міжнародного фестивалю кіно та урбаністики «86»

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

В Галичі відкрили інтерактивну виставку про життя постраждалих від російських окупантів

Подорож парком імені Тараса Шевченка в Івано-Франківську: цікаві факти від екскурсоводів (ФОТО)

В Івано-Франківську десятки людей прийшли послухати лекцію екскурсовода Ервіна Мідена з Чернігівщини

Познайомитись з містом: в Івано-Франківську проводять екскурсії для переселенців


Коментарі ()

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

936
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

750
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1862
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3204
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2532
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2522

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

206

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

712

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

669

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1570
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

337
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

666
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

596
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

311
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

368
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

27008
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

820
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19659
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

407
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

382
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

710
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1267 2