Конгрес США затвердив допомогу Україні

Для путлєра почалися чорні дні. Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

Від Республіканської партії «за» допомогу Україні проголосували 101, «проти» — 112, «утримались» — 5.

Від Демократичної партії «за» допомогу Україні проголосували 210, «проти» — 0, «утримались» — 3.

Це ще раз продемонструвало, — яка партія є другом України. 

У республіканській партії відносний розкол.

Їх умовно поділяють на трампістів, які у своїй більшості є противниками допомоги Україні, особливо ті, що належать до так званого руху MAGA, і умовно кажучи — рейганістів, які позиціонують себе друзями України та мислять більш глобально.

Пів року Трамп тиснув на Джонсона, щоб той не виносив це питання на голосування, і нарешті ця епопея закінчилась.

Прийняття законопроєкту відбулося в першу чергу завдяки Байдену і демократам.

Також треба відзначити й роль спікера Джонсона, який раптово «перевзувся», але у кращому сенсі цього слова, після того, як демократи запевнили, що не дадуть трампістам можливості оголосити йому імпічмент після поставлення ним на голосування питання допомоги Україні, про що трампісти йому неодноразово погрожували.

Найбільш "упорота" трампістка Марджорі Тейлор Ґрін під час обговорення пропонувала поправку, щоб текст законопроєкту залишити, але там, де є цифри допомоги України, замість тих цифр поставити — 0. 

Сімдесять трампістів підтримали цю поправку, але вона була відхилена, в першу чергу усіма демократами й частиною адекватних республіканців. 

Один з конгресменів у Твіттері пожартував, що він буде вносити поправку, згідно з якою табличку на дверях її кабінету у Конгресі перейменувати на «Офіс посла путіна у Вашингтоні». 

Інший трампіст — Чіп Рой, щоб перешкодити процесу і затягнути його, пропонував повернути законопроєкт для подальшого обговорення у майбутньому, але трампістам і це не вдалося.

Допомогу Україні затвердили, що супроводилось бурхливими аплодисментами адекватних конгресменів.  

Це інформація для тих, кому люди з діагнозом «російськомовний трампізм головного мозку» будуть говорити — які хороші республіканці і які погані демократи.

До позитивних новин також належать і такі:

• Адміністрація США офіційно підтвердила, що розглядає можливості передачі Україні ракет ATACAMS більшої дальності, ніж тих, що передавалися раніше.

• Канцлер Німеччини Олаф Шольц 18 квітня повідомив, що країни НАТО можуть надати Україні сім комплексів Patriot. Один з них передасть Німеччина.

• Чехія уклала контракти на постачання 180 тисяч артилерійських снарядів для України й працює над тим, щоб отримати ще 300 тис. снарядів.

• New York Times написала, що до літа Україна може отримати 6 з 45 винищувачів F16 і розгорнути перші у липні.

• Німецька компанія Quantum-Systems відкрила другий завод з виробництва дронів в Україні. Про це повідомляється на сайті компанії. Очікується, що нове виробниче підприємство збільшить виробничу потужність до 1000 безпілотників на рік, включаючи виробництво запасних частин.

• Зараз проходить зустріч Контактної групи з оборони України у форматі «Рамштайн». Столтенберг сказав, що вже були нові оголошення від країн-союзниць щодо допомоги Україні. Зокрема, Нідерланди та Данія повідомили про передання ЗСУ 14 нових танків Leopard. США заявили про новий пакет допомоги у 235 мільйонів доларів, що включає постачання установок HIMARS і боєприпасів. Керівник НАТО сподівається, що згодом таких оголошень буде більше.


22.04.2024 Ярослав Івашин 2500
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2399
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1530 1
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3617
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5387
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1653
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2032

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

109

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

159

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

395

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

857
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

444
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

751
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2440 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

451
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

846
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4897
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

713
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

611
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

548
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

379
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

700
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

863 2