Конгрес США затвердив допомогу Україні

Для путлєра почалися чорні дні. Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

Від Республіканської партії «за» допомогу Україні проголосували 101, «проти» — 112, «утримались» — 5.

Від Демократичної партії «за» допомогу Україні проголосували 210, «проти» — 0, «утримались» — 3.

Це ще раз продемонструвало, — яка партія є другом України. 

У республіканській партії відносний розкол.

Їх умовно поділяють на трампістів, які у своїй більшості є противниками допомоги Україні, особливо ті, що належать до так званого руху MAGA, і умовно кажучи — рейганістів, які позиціонують себе друзями України та мислять більш глобально.

Пів року Трамп тиснув на Джонсона, щоб той не виносив це питання на голосування, і нарешті ця епопея закінчилась.

Прийняття законопроєкту відбулося в першу чергу завдяки Байдену і демократам.

Також треба відзначити й роль спікера Джонсона, який раптово «перевзувся», але у кращому сенсі цього слова, після того, як демократи запевнили, що не дадуть трампістам можливості оголосити йому імпічмент після поставлення ним на голосування питання допомоги Україні, про що трампісти йому неодноразово погрожували.

Найбільш "упорота" трампістка Марджорі Тейлор Ґрін під час обговорення пропонувала поправку, щоб текст законопроєкту залишити, але там, де є цифри допомоги України, замість тих цифр поставити — 0. 

Сімдесять трампістів підтримали цю поправку, але вона була відхилена, в першу чергу усіма демократами й частиною адекватних республіканців. 

Один з конгресменів у Твіттері пожартував, що він буде вносити поправку, згідно з якою табличку на дверях її кабінету у Конгресі перейменувати на «Офіс посла путіна у Вашингтоні». 

Інший трампіст — Чіп Рой, щоб перешкодити процесу і затягнути його, пропонував повернути законопроєкт для подальшого обговорення у майбутньому, але трампістам і це не вдалося.

Допомогу Україні затвердили, що супроводилось бурхливими аплодисментами адекватних конгресменів.  

Це інформація для тих, кому люди з діагнозом «російськомовний трампізм головного мозку» будуть говорити — які хороші республіканці і які погані демократи.

До позитивних новин також належать і такі:

• Адміністрація США офіційно підтвердила, що розглядає можливості передачі Україні ракет ATACAMS більшої дальності, ніж тих, що передавалися раніше.

• Канцлер Німеччини Олаф Шольц 18 квітня повідомив, що країни НАТО можуть надати Україні сім комплексів Patriot. Один з них передасть Німеччина.

• Чехія уклала контракти на постачання 180 тисяч артилерійських снарядів для України й працює над тим, щоб отримати ще 300 тис. снарядів.

• New York Times написала, що до літа Україна може отримати 6 з 45 винищувачів F16 і розгорнути перші у липні.

• Німецька компанія Quantum-Systems відкрила другий завод з виробництва дронів в Україні. Про це повідомляється на сайті компанії. Очікується, що нове виробниче підприємство збільшить виробничу потужність до 1000 безпілотників на рік, включаючи виробництво запасних частин.

• Зараз проходить зустріч Контактної групи з оборони України у форматі «Рамштайн». Столтенберг сказав, що вже були нові оголошення від країн-союзниць щодо допомоги Україні. Зокрема, Нідерланди та Данія повідомили про передання ЗСУ 14 нових танків Leopard. США заявили про новий пакет допомоги у 235 мільйонів доларів, що включає постачання установок HIMARS і боєприпасів. Керівник НАТО сподівається, що згодом таких оголошень буде більше.


22.04.2024 Ярослав Івашин 2370
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1583
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1020
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1280 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3745 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33874
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2837

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

359

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

754

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1699

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1070
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

635
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

512
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

889
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

1988
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12205
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1500
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1283
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

542
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

256
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

324
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

371
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1263