Експерт розповів про ринок праці під час війни, зарплату та актуальні вакансії

Ринок праці в Україні станом на квітень 2023 року стабілізувався, у березні кількість активних пропозицій вакансій праці зросла на 14%, порівняно з лютим. Про це повідомляють на платформі для роботи з відкритими даними Опендатабот.

У етері Суспільне.Спротив директор з комунікацій сайту з пошуку роботи Work.ua Максим Пилипенко розповів про актуальні вакансії під час війни, середню заробітну плату та конкуренцію на ринку праці, передає Фіртка.


Приріст вакансій


З початку 2023 року за останні десять років на платформі Work.ua "значно зросли" показники запитів з пошуку роботи та вакансії праці.

"Зростання пов'язане з тим, що є можливість розвиватися бізнесу. Ми встановили перший рекорд за кількістю вакансій у січні, лютому та у березень — понад 75 000", — говорить Максим Пилипенко.

За статистикою Опендатабот, найбільший приріст вакансій у березні зафіксували на Миколаївщині, Черкащині та Одещині. Розвивається бізнес й на деокупованій Херсонщині.

Зростає кількість кандидатів на роботу у прифронтових та деокупованих областях, розповів директор з комунікацій сайту Максим Пилипенко:

"Кандидати й бізнеси повертаються додому. Якщо говорити про категорії вакансій, які зросли у березні, то це готельно-ресторанний бізнес та туризм — на 29%.

І ще галузь обслуговування, будівельна, архітектури, робочі спеціальності, виробництва. Найпопулярніші посади — це бармен, офіціант, бариста".


Заробітна плата


Від початку повномасштабного вторгнення середня зарплата в Україні становила 15 тисяч гривень.

"У лютому 2023 році ми вперше помітили, що середня зарплата зросла на тисячу гривень і складає 16 тисяч гривень.

Якщо говорити про галузі, де найбільші зарплати — це нерухомість та транспорт", — зазначив директор з комунікацій Work.ua.

Найвищі зарплати на посадах:

  • медіабайєр — 52 тис. грн;
  • водій-міжнародник — 40 тис. грн;
  • бізнес-аналітик — 32,5 тис. грн.

Конкуренція на ринку праці


Конкуренцію на посади на Work.ua відстежують за кількістю відгуків на одну вакансію, говорить Максим Пилипенко:

"З початку війни на одну вакансію в місяць ми могли бачити понад сто відгуків. Наразі кількість відгуків на вакансію складає 25, тобто конкуренція знизилась в чотири рази.

Це говорить про те, що українцям легше знайти роботу".

За словами експерта, найбільша конкуренція на ринку праці на Київщині та у східних областях, найнижча конкуренція — на заході країни.

"Найнижча конкуренція серед вакансій медичних спеціальностей: лікар УЗД, гастроентеролог, кардіолог, ендокринолог, психіатр. На ці вакансії праці легше знайти працівника.

Також можна додати — завідувач аптеки, слюсар-інструментальник, двірник", — розповів Максим Пилипенко.


Прогнози на ринку праці


Тенденція розвитку ринку праці в Україні залежить від військової ситуації в країні, говорить директор з комунікацій Work.ua:

"Але, дивлячись на ті показники, що є зараз, то ми бачимо позитивну тенденцію відновлення ринку праці та розвитку бізнесу. Роботодавці вказували, що вони планують переглянути рівень заробітної плати у цьому році.

Можливо, через зменшення кваліфікованих кадрів. Від співробітників роботодавці очікують відкритість до навчання, перенавчання. Кандидати мають бути готовими для того, щоб навчатися".


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!

Читайте також:

«Креативні індустрії — сучасна галузь, яка може затримати молодь в країні», — Віктор Вінтоняк про розвиток Івано-Франківської області

Виклики та реалії: ринок праці в Івано-Франківську під час війни


17.04.2023 2840
Коментарі ()

30.09.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поспілкувалась з демобілізованим тренером дитячо-юнацької спортивної школи Юрієм Фуриком про мобілізацію, бойові будні на фронті, поранення, реабілітацію та повернення до роботи з дітьми.  

778
28.09.2023
Вікторія Матіїв

Канада — країна, яка завойовує серця своєю величчю та різноманітністю, ділиться журналістка Фіртки, яка певний період проживала там.  

583
25.09.2023
Тетяна Дармограй

Про стан, у якому перебувають близькі зниклих безвісти та практичні поради щодо збереження психологічної рівноваги таким родинам Фіртці розповіли психотерапевтка Наталія Сабліна та психологиня Олександра Шевченко.   

1105
17.09.2023
Тіна Любчик

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце.  

1180
11.09.2023
Тіна Любчик

З журналісткою Фіртки своєю історією поділився 42-річний Роман Примич, військовослужбовець з Івано-Франківська, який отримав поранення на фронті та зараз перебуває на лікуванні в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

9754 18
07.09.2023
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає, які зміни запланували та як це вплине на темпи мобілізації.

2766

Усім нам добре знайома старозавітна історія про битву Давида та Голіафа, як протистояння сильному, могутньому загарбнику в рази меншого, але безстрашного молодого та винахідливого Давида.

636

Намагаючись ототожнити історію Русі з історією Московії, нащадки угро-фінів твердять, нібито столиця Русі у 1157 році була перенесена з Києва у Володимир Андрієм Боголюбським. Це відверта брехня. Він зробив Володимир своєю резиденцією, але це не означає, що переніс столицю, бо Боголюбський тоді у Києві не княжив. Київська держава – Русь існувала впродовж IX—XIII століть.

986

Невже ми єдині розумні істоти на весь всесвіт? Ці питання давно хвилюють людство та науковців.

1080

Річки у селах — це природні багатства і можливості для туризму. Дізнайтеся, як зберегти та використати річки для розвитку сільського життя.

746
27.09.2023

В області завершилося збирання ранніх зернових і зернобобових культур.  

643
21.09.2023

Лікарі порекомендували робити останній прийом їжі не пізніше ніж за дві-три години до сну.

456
16.09.2023

У селі Братківці комунальне підприємство «Франківськ-Агро» вже вдруге збирає гречку, яку висіяли на цьому полі.  

635
27.09.2023

Далеко в горах жив один старий пустельник. Він жив з того, що йому приносили люди.

20171
21.09.2023

Пропонуємо вашій увазі шістнадцять висловів Андрея Шептицького, що стали крилатими фразами.

38253
16.09.2023

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

614
10.09.2023

У церкві Різдва Пресвятої Богородиці у селі Нижній Вербіж Коломийського району вперше відзначили храмове свято за новоюліанським календарем. Раніше святкування припадало на 21 вересня.

743
25.09.2023

Головні туристичні пам’ятки Вінниці очолює музей-садиба Миколи Пирогова. На запитання: «Що подивитися в першу чергу у Вінниці?» кожен місцевий житель впевнено назве це культове місце. Музейно-садибний комплекс ім. Пирогова присвяче

437
30.09.2023

Президент Володимир Зеленський оголосив про створення Альянсу оборонних індустрій і заснування спеціального Оборонного фонду.  

316
25.09.2023

Перша партія танків Abrams M1, обіцяних Сполученими Штатами, прибула до України 23 вересня.  

569
20.09.2023

Кажуть: така ініціатива уряду — ламає напрацьований механізм швидкої допомоги військовим та соціальної підтримки мешканців громад.   

480
15.09.2023

За матеріалами СБУ підозру у державній зраді отримав народний депутат Нестор Шуфрич.  

1178