Справу з Єдиного державного реєстру судових рішень проаналізував юрист.
Як розповів Роман Лихачов з волонтерського руху «Адвокати ЗСУ», згідно з обставинами справи, військовослужбовець, який за результатами медичного огляду військово-лікарською комісією (далі — ВЛК) визнаний придатним до військової служби, подав до Центральної ВЛК скаргу на рішення ВЛК, пише Фіртка.
Чоловік зазначив, що викладений висновок про ступінь придатності суперечить фактичному стану його здоров’я та виявленим захворюванням.
Військовослужбовець уточнив, що подав на розгляд ВЛК всі медичні документи, де зазначено, що він потребує реабілітаційних заходів, та військовий квиток, в якому вказано, що він є обмежено придатним до військової служби.
За результатами розгляду, Центральна ВЛК зазначила, що підстав для скасування рішення ВЛК немає.
Водночас суд зобов’язав військово-лікарську комісію повторно провести медичний огляд військовослужбовця.
Скасовуючи рішення ВЛК та зобов’язуючи її провести повторний медичний огляд суд вказав, що військова частина не надала до суду ані витребуваної інформації, ані своєї позиції в обґрунтування оскаржуваних у цій справі дій.
"Отже, частина у спірних правовідносинах, як суб’єкт владних повноважень, не надала доказів проведення військово-лікарської експертизи щодо визначення придатності за станом здоров’я до військової служби військовослужбовця з урахуванням приписів законодавства України, яке регулює порядок її проведення", — пояснив адвокат.
Детальніше: рішення Харківського окружного адміністративного суду у справі № 520/19706/23 від 15 листопада 2023 року.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці
Ухилення від мобілізації без реального покарання: про що свідчить судова практика
Нові правила взяття на військовий облік: прикарпатцям розповіли про зміни