Домашній арешт: Богородчанський суд продовжив запобіжний захід Ельдару Астанову

Ельдару Астанову продовжили запобіжний захід у вигляді домашнього арешту на два місяці. Таке рішення ухвалила колегія суддів Богородчанського районного суду.

Також під час судового засідання досліджували докази у справі підозрюваного та розглядали клопотання туркмена щодо отримання дозволу на медичне обстеження, пише Фіртка з посиланням на UA:Карпати.

На початку засідання захисник Ельдара Астанова Ровшанбек Розметов подав клопотання про відвід суддів. Колегія суддів, порадившись на місці, відхилила це клопотання, зіславшись на те, що це повторна заява на відвід, і вона має ознаки зловживання.

Прокурор Сергій Боровик наполягав на тому, аби почати досліджувати документи і речові докази. Сторона захисту подала два клопотання щодо недопустимості доказів через те, що вони здобуті незаконним шляхом.

Прокурор запропонував продовжити запобіжний захід, який 23 листопада завершується. Сторона захисту попросила змінити цілодобовий домашній арешт на нічний.

Колегія суддів продовжила запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту ще на два місяці.  Наступне судове засідання відбудеться 27 листопада.


Нагадаємо, у 2017 році Івано-Франківську в ніч з 31 травня на 1 червня зникла студентка медуніверситету з Болгарії Дишлі Еля Зія. Тоді подруга загиблої розповіла, що востаннє зниклу студентку бачили у її хлопця-туркмена (по вул. Гарбарська, 24), у стані алкогольного сп’яніння

Через тиждень в Рогатинському районі було знайдено тіло жінки. В процесі слідчо-оперативних дій встановлено, що це громадянка Болгарії Дішлі Елі Зія, котра зникла наприкінці травня.

14 червня в Івано-Франківському міському суді обирали міру запобіжного заходу туркмену Єльдару, якого підозрюють у вбивстві студентки. У суді підозрюваний приховував обличчя закриваючи футболкою і комірцем сорочкиТоді суд залишив Астанова під вартою на 60 днів

Після ухвали суду про запобіжний захід, сторона захисту підозрюваного у вбивстві заявила, що будуть подавати апеляцію. Адвокат Тетяна Булін-Соколова переконана, що запобіжний захід повинен бути більш м'яким. Проте тоді суд відклав слухання, підозрюваний є іноземцем і адвокати вимагали його доставки в зал судового засідання.

18 липня під час зустрічі зі ЗМІ прокурор області Олександр Стратюк повідомив, що експерти продовжують з'ясовувати причину смерті студентки. 10 листопада, в Івано-Франківському міському суді мало відбутись підготовче засідання у кримінальній справі. На суд не з'явився потерпілий Дішлі Осман Зія - брат загиблої.

За словами прокурора Сергія Боровика сторона потерпілого бажала б бути присутньою на засіданні, у зв'язку з чим прокурор просить відкласти підготовче засідання. Захисниця підозрюваного просила у клопотанні прокурора відмовити. Колегія суду вирішила, що засідання слід відкласти.

На наступному судовому засіданні підозрюваний відмовився від захисниці Булін-Соколової, натомість заявив, що домовився про залучення іншого адвоката, проте не пригадує кого. Втім новий адвокат до суду також не з'явився.

6 грудня Астанов просив суд назначити йому адвоката у зв'язку з тим, що його адвокат знаходиться на лікуванні. Суд ухвалив призначити обвинуваченому адвоката. Відтак засідання відклали до 11 грудня 10 години.

Втім, автоматичний розподіл призначив Тетяну Булін-Соколову, від якої обвинувачений відмовився. Проте, як зазначила адвокат, у них виникли розбіжності у побудові лінії захисту. Сам Астанов просить також замінити захисника. Крім того, до суду не з'явився перекладач і засідання перенесли. Згодом, суд продовжив запобіжний захід Астанову у вигляді тримання під вартою до 19 лютого 2018 року.

Пізніше Астанов заявив, що не ознайомлений зі справою взагалі. Адвокат попросив у суду відвід перекладача через недостатньо кваліфікаційний рівень. Зокрема, перекладачка зазначила, що не розуміє на слух юридичних термінів і не може обвинуваченому перекласти сказане судом. 

На наступному засіданні частина Нацгвардії, яка обслуговує місцеве СІЗО і Івано-Франківський міський суд, відмовилась доставити до зали громадянина іноземної держави, через відсутність повідомлення про таку потребу за 5 діб, як передбачено в інструкціях.

14 лютого суддя оголосив, що досудове засідання завершили, справу призначили до судового розгляду.  Захисник Астанова Шкварок казав, що неможливо розглядати справу, адже Астанов громадянин іншої держави та не розуміє всього, що говориться в суді, тому неможливо навіть розглянути клопотання щодо захисників - суд відклали

Згодом державний представник обвинувачуваного Шкварок повідомив, що в Астанова є укладений договір з іншим адвокатом і тому він не може представляти інтереси підсудного у суді. Обвинувачуваний Астанов  підтримав думку адвоката, що той не може брати участь у даному судовому процесі.

Згодом адвокат Кінаш подала довідку про те, що вона не є адвокатом Астанова. Порадившись на місці, суд ухвалив призначити державного адвоката Астанову та переніс розгляд справи на 11 квітня. Попри аргументи нового адвоката відправити Астанова під домашній арешт, колегія суддів ухвалила продовжити тримання під вартою Ельдару Астанову ще на 60 днів.

Проте, сам Астанов своєї вини не визнавав, а брат загиблої в електронному листі повідомив, що претензій до підозрюваного не має і з'являтися в Україну не буде. Пізніше у суді допитали одного свідка - знайому підозрюваного та загиблої. Тоді адвокати наполягали, що пройшло уже понад рік часу і потрібні вагоміші докази провини підзахисного, щоб й надалі тримати його під вартою.

Згодом ще один свідок розповів, що відбулося у той вечір, коли зникла дівчина. Він розповів, як допомагав Астанову позбуватися тіла дівчини. Крім того у колегії суддів відбулася заміна, адже у судді Олесі Зеленко закінчились судові повноваження. Тепер в справу вступив суддя Роман Хоростіль. Після продовження справи прокурор попросив про перенесення через неявку свідків.

Пізніше Астанов найняв собі ще одного адвоката, а наступне засідання відклали через відсутність перекладача. Згодом захист заявив про відвід новому прокурору. На ще одне засідання не з'явилися свідки та перекладач

Слід додати, що адвокат Розметов подавав клопотання про видалення з зали суду трьох журналістів трьох видань. Згодом він просив відводу суддів, а потім передумав і засідання відклали. Вже у травні 2018 суд перейшов до дослідження відеодоказів.  Але через відпустку судді їх розглядали через місяць.  Пізніше захист Астанова подавав клопотання про зміну запобіжного заходу

24 липня 2019 року обвинувачуваного Ельдара Астанова випустили з-під варти, змінивши запобіжний захід на домашній арешт. Згодом, в Апеляційному суді пояснили, чому обвинуваченого у вбивстві болгарської студентки випустили з СІЗО.

Але наступне судове засідання знову перенесли. Згодом справу передали у Богордчанський суд. Там Астанов просив про домашній арешт, щоб мати змогу ходити в університет. У Богородчанському суді захисники знову просили про відвід суддів


Читайте також:

Підозрюваний у вбивстві болгарської студентки порівняв франківський суд з африканським

Суд у справі вбивства студентки з Болгарії: побої могли бути нанесені дерев'яною качалкою або ручкою швабри

Справа про вбивство студентки з Болгарії: у суді показали валізу, в якій знайшли тіло дівчини (фото)


21.11.2019 3144
Коментарі ()

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2299
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1478
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3582
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5348
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1624
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

1998

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

127

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

384

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

834

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

1607
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

403
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

728
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2421 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

406
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

817
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4871
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

691
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

560
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

503
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

359
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

676
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

841 2