Домашній арешт: Богородчанський суд продовжив запобіжний захід Ельдару Астанову

Ельдару Астанову продовжили запобіжний захід у вигляді домашнього арешту на два місяці. Таке рішення ухвалила колегія суддів Богородчанського районного суду.

Також під час судового засідання досліджували докази у справі підозрюваного та розглядали клопотання туркмена щодо отримання дозволу на медичне обстеження, пише Фіртка з посиланням на UA:Карпати.

На початку засідання захисник Ельдара Астанова Ровшанбек Розметов подав клопотання про відвід суддів. Колегія суддів, порадившись на місці, відхилила це клопотання, зіславшись на те, що це повторна заява на відвід, і вона має ознаки зловживання.

Прокурор Сергій Боровик наполягав на тому, аби почати досліджувати документи і речові докази. Сторона захисту подала два клопотання щодо недопустимості доказів через те, що вони здобуті незаконним шляхом.

Прокурор запропонував продовжити запобіжний захід, який 23 листопада завершується. Сторона захисту попросила змінити цілодобовий домашній арешт на нічний.

Колегія суддів продовжила запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту ще на два місяці.  Наступне судове засідання відбудеться 27 листопада.


Нагадаємо, у 2017 році Івано-Франківську в ніч з 31 травня на 1 червня зникла студентка медуніверситету з Болгарії Дишлі Еля Зія. Тоді подруга загиблої розповіла, що востаннє зниклу студентку бачили у її хлопця-туркмена (по вул. Гарбарська, 24), у стані алкогольного сп’яніння

Через тиждень в Рогатинському районі було знайдено тіло жінки. В процесі слідчо-оперативних дій встановлено, що це громадянка Болгарії Дішлі Елі Зія, котра зникла наприкінці травня.

14 червня в Івано-Франківському міському суді обирали міру запобіжного заходу туркмену Єльдару, якого підозрюють у вбивстві студентки. У суді підозрюваний приховував обличчя закриваючи футболкою і комірцем сорочкиТоді суд залишив Астанова під вартою на 60 днів

Після ухвали суду про запобіжний захід, сторона захисту підозрюваного у вбивстві заявила, що будуть подавати апеляцію. Адвокат Тетяна Булін-Соколова переконана, що запобіжний захід повинен бути більш м'яким. Проте тоді суд відклав слухання, підозрюваний є іноземцем і адвокати вимагали його доставки в зал судового засідання.

18 липня під час зустрічі зі ЗМІ прокурор області Олександр Стратюк повідомив, що експерти продовжують з'ясовувати причину смерті студентки. 10 листопада, в Івано-Франківському міському суді мало відбутись підготовче засідання у кримінальній справі. На суд не з'явився потерпілий Дішлі Осман Зія - брат загиблої.

За словами прокурора Сергія Боровика сторона потерпілого бажала б бути присутньою на засіданні, у зв'язку з чим прокурор просить відкласти підготовче засідання. Захисниця підозрюваного просила у клопотанні прокурора відмовити. Колегія суду вирішила, що засідання слід відкласти.

На наступному судовому засіданні підозрюваний відмовився від захисниці Булін-Соколової, натомість заявив, що домовився про залучення іншого адвоката, проте не пригадує кого. Втім новий адвокат до суду також не з'явився.

6 грудня Астанов просив суд назначити йому адвоката у зв'язку з тим, що його адвокат знаходиться на лікуванні. Суд ухвалив призначити обвинуваченому адвоката. Відтак засідання відклали до 11 грудня 10 години.

Втім, автоматичний розподіл призначив Тетяну Булін-Соколову, від якої обвинувачений відмовився. Проте, як зазначила адвокат, у них виникли розбіжності у побудові лінії захисту. Сам Астанов просить також замінити захисника. Крім того, до суду не з'явився перекладач і засідання перенесли. Згодом, суд продовжив запобіжний захід Астанову у вигляді тримання під вартою до 19 лютого 2018 року.

Пізніше Астанов заявив, що не ознайомлений зі справою взагалі. Адвокат попросив у суду відвід перекладача через недостатньо кваліфікаційний рівень. Зокрема, перекладачка зазначила, що не розуміє на слух юридичних термінів і не може обвинуваченому перекласти сказане судом. 

На наступному засіданні частина Нацгвардії, яка обслуговує місцеве СІЗО і Івано-Франківський міський суд, відмовилась доставити до зали громадянина іноземної держави, через відсутність повідомлення про таку потребу за 5 діб, як передбачено в інструкціях.

14 лютого суддя оголосив, що досудове засідання завершили, справу призначили до судового розгляду.  Захисник Астанова Шкварок казав, що неможливо розглядати справу, адже Астанов громадянин іншої держави та не розуміє всього, що говориться в суді, тому неможливо навіть розглянути клопотання щодо захисників - суд відклали

Згодом державний представник обвинувачуваного Шкварок повідомив, що в Астанова є укладений договір з іншим адвокатом і тому він не може представляти інтереси підсудного у суді. Обвинувачуваний Астанов  підтримав думку адвоката, що той не може брати участь у даному судовому процесі.

Згодом адвокат Кінаш подала довідку про те, що вона не є адвокатом Астанова. Порадившись на місці, суд ухвалив призначити державного адвоката Астанову та переніс розгляд справи на 11 квітня. Попри аргументи нового адвоката відправити Астанова під домашній арешт, колегія суддів ухвалила продовжити тримання під вартою Ельдару Астанову ще на 60 днів.

Проте, сам Астанов своєї вини не визнавав, а брат загиблої в електронному листі повідомив, що претензій до підозрюваного не має і з'являтися в Україну не буде. Пізніше у суді допитали одного свідка - знайому підозрюваного та загиблої. Тоді адвокати наполягали, що пройшло уже понад рік часу і потрібні вагоміші докази провини підзахисного, щоб й надалі тримати його під вартою.

Згодом ще один свідок розповів, що відбулося у той вечір, коли зникла дівчина. Він розповів, як допомагав Астанову позбуватися тіла дівчини. Крім того у колегії суддів відбулася заміна, адже у судді Олесі Зеленко закінчились судові повноваження. Тепер в справу вступив суддя Роман Хоростіль. Після продовження справи прокурор попросив про перенесення через неявку свідків.

Пізніше Астанов найняв собі ще одного адвоката, а наступне засідання відклали через відсутність перекладача. Згодом захист заявив про відвід новому прокурору. На ще одне засідання не з'явилися свідки та перекладач

Слід додати, що адвокат Розметов подавав клопотання про видалення з зали суду трьох журналістів трьох видань. Згодом він просив відводу суддів, а потім передумав і засідання відклали. Вже у травні 2018 суд перейшов до дослідження відеодоказів.  Але через відпустку судді їх розглядали через місяць.  Пізніше захист Астанова подавав клопотання про зміну запобіжного заходу

24 липня 2019 року обвинувачуваного Ельдара Астанова випустили з-під варти, змінивши запобіжний захід на домашній арешт. Згодом, в Апеляційному суді пояснили, чому обвинуваченого у вбивстві болгарської студентки випустили з СІЗО.

Але наступне судове засідання знову перенесли. Згодом справу передали у Богордчанський суд. Там Астанов просив про домашній арешт, щоб мати змогу ходити в університет. У Богородчанському суді захисники знову просили про відвід суддів


Читайте також:

Підозрюваний у вбивстві болгарської студентки порівняв франківський суд з африканським

Суд у справі вбивства студентки з Болгарії: побої могли бути нанесені дерев'яною качалкою або ручкою швабри

Справа про вбивство студентки з Болгарії: у суді показали валізу, в якій знайшли тіло дівчини (фото)


21.11.2019 3188
Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

315
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2912
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21067
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1976
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1347 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2362

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

697

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2137

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

816

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1405
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

139
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

465
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

997
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

141
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

756
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

736
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

679
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8211
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

820 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

874
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2165 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

817