Туркмена, котрого підозрюють у вбивстві болгарської студентки, почнуть судити вже 19 лютого

Сьогодні, 14 лютого в Івано-Франківському міському суді таки відбулося підготовче судове засідання у кримінальній справі про вбивство болгарської студентки Дішлі Елі Зія. Обвинувачуваний у вбивстві студент з Туркменістану, одногрупник потерпілої Астанов Ельдар Бабаджанович.

Нагадаємо, кілька минулих засідань початок розгляду справи відкладали через або відсутність адвоката підсудного, або  через вісутність перекладача.  

Судове засідання не могло розпочатися близько 2-х годин через відсутність в залі обвинуваченого. Частина Нацгвардії, яка обслуговує місцеве СІЗО і Івано-Франківський міський суд, відмовлялась доставити до зали громадянина іноземної держави, через відсутність повідомлення про таку потребу за 5 діб, як передбачено в інструкціях.


На сьогоднішнє судове засідання з'явилися прокурор Боровик, захисник Шкварок, підсудний Ельдар Астанов та перекладачі Світлана Родчин та Ірина Гараніна.

Перед продовженням підготовчого засідання перекладачі прийняли присягу. Прокурор нагадав про клопотання, щодо продовження тримання підсудного під вартою. Суддя Руденко запитав Астанова, чи може суд братися до розгляду обвинувального акту. Астанов заявив, що хоче відмовитись від адвоката.

"Вирішується моя доля. Тому я не можу довіряти людині, в нас розбіжності в поглядах. Я некомпетентний у цих ситуаціях і не розумію всіх цих процесів, тож хочу адвоката щоб мені пояснили усе", - сказав Астанов.

Втім суддя Руденко наголосив, що Астанов зловживає своїм положенням адже заявляв попередньо, що має договір з адвокатом і при цьому відмовився називати їх прізвища. Тож суд вважає такі дії зловживанням.

Тому на цьому засіданні адвокат Шкварок буде представляти інтереси Астанова, а на наступний раз може прийти новий адіокат.

"Я не є громадянином цієї країни, у мене зараз нема документів і рідних біля мене. Цього тижня уже приїдуть рідні і оплатять мені адвоката, адже у мене розбіжності з державним адвокатом і я взагалі не розумію, що відбувається", - сказав Астанов.

Врешті суддя оголосив, що досудове засідання завершили, справу призначили до судового розгляду.

Ельдара Астанова триматимуть під вартою до 13 квітня. Перше засідання по суті у справі відбудеться 19 лютого об 11:00.


Нагадаємо, на минулому підготовчому засіданні були присутні прокурор Боровик, доставили підозрюваного Астанова та адвоката Шкварок П.І. із перекладачем Оксаною Гусак, яка прийняла у суді присягу. На початку підготовчого засідання, адвокат Е. Астанова, заявив, що о 10.26 подав заяву про відвід колегії суддів.  Адвокат складу суду не довіряє, проте сам Астанов заявив, що довіряє суду і не погоджується з адвокатом. Сам захивник каже, що позиція була узгоджена і він не знає, що сталось з підсудним за час, що не бачились.

Після 5 хвилинної перерви адвокат зазначив, що обвинувачений наполягає відкликати його заяву про відвід колегії суддів. Прокурор повідомив, що потерпілі не бажають брати участь у підготовчому засіданні. Прокурор вважає, що досудове розслідування проведено згідно з усіма вимогами. Обвинувачують Ельдара Астанова за ч.1 ст.115 та ч.1 ст. 309 ККУ. Прокурор просить долучити до справи чотирьох свідків та продовжити тримання під вартою, щоб обвинувачений не тиснув на свідків, адже попередньо намагався приховати знаряддя злочину та тіло вбитої, відповідно уникнути відповідальності.

Також прокурор надав суду довідку, що Астанов навчався на російськомовному факультеті ІФНМ, тому розуміє перекладача.  Адвокат погодився із судею частково, зокрема просить змінити міру запобіжного заходу на домашній арешт, адже вважає, що Астанов знаходиться під вартою незаконно з 7 січня. Тобто продовжити запобіжний захід не можна, адже змінився статус з підозрюваного на обвинуваченого, а прокурор вчасно не подав нове клопотання.

Відтак, Астанов заявив, що не ознайомлений зі справою взагалі. Адвокат попросив у суду відвід перекладача через недостатньо кваліфікаційний рівень. Зокрема, перекладачка зазначила, що не розуміє на слух юридичних термінів і не може обвинуваченому перекласти сказане судом. 


Нагадаємо, Фіртка повідомляла, що тіло Дішлі Елі Зія було виявлено, 12 червня у ставку с. Світанок, Рогатинського району у валізі. Дівчина зникла 1 червня, до поліції повідомили 5 червня. За підозрою умисного вбивства у порядку ст.208 КПК затримано студента з Туркменістану, одногрупника потерпілої 1988 р.н.

Також, працівники поліції виявили закопаними у лісопосадці на Городенківщині, що за 50 км від обласного центру, особисті речі загиблої Дішлі Елі Зія: наплічник, ланцюжок, телефони, тощо.

Раніше при обранні запобіжного заходу підозрюваний заявив у суді, що не вбивав студентку з Болгарії, а знайшов її вже мертвою. Крім того, Астанов просив про закритий судовий розгляд справи, однак через відсутніть на те підстав у цьому відмовили. На минулому засіданні обвинувачений змінив адвоката.

 

Читайте також:

Апеляцію не задоволено: Туркмен, якого підозрюють у вбивстві болгарської студентки, залишиться у СІЗО (відео)

Захист туркмена, підозрюваного у вбивстві франківської студентки з Болгарії, подасть апеляцію для зміни запобіжного заходу

 

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook і Twitter, щоб першими дізнаватися про ключові події дня


14.02.2018 2760 0
Коментарі (0)

29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

456
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1582
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2839
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2388
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2373
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

7060 62

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

288

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

527

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1377

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1463
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

486
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

352
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

735
30.04.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

51
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

234
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26828
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

697
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

250
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

256
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

575
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

726
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

779