Суд у справі вбивства болгарської студентки: конвой відмовляється доставляти обвинуваченого

Сьогодні, 14 лютого в Івано-Франківському міському суді має відбутися підготовче судове засідання у кримінальній справі про вбивство болгарської студентки Дішлі Елі Зія.

Підозрюваний у вбивстві студент з Туркменістану, одногрупник потерпілої Астанов Ельдар Бабаджанович.

Нагадаємо, кілька минулих засідань початок розгляду справи відкладали через або відсутність адвоката підсудного, або  через вісутність перекладача.  

Проте наразі судове засідання не може розпочатися через відсутність в залі обвинуваченого. Частина Нацгвардії, яка обслуговує місцеве СІЗО і Івано-Франківський міський суд, відмовилась доставити до зали громадянина іноземної держави, через відсутність повідомлення про таку потребу за 5 діб, як передбачено в інструкціях.

Нагадаємо, на минулому підготовчому засіданні були присутні прокурор Боровик, доставили підозрюваного Астанова та адвоката Шкварок П.І. із перекладачем Оксаною Гусак, яка прийняла у суді присягу. На початку підготовчого засідання, адвокат Е. Астанова, заявив, що о 10.26 подав заяву про відвід колегії суддів.  Адвокат складу суду не довіряє, проте сам Астанов заявив, що довіряє суду і не погоджується з адвокатом. Сам захивник каже, що позиція була узгоджена і він не знає, що сталось з підсудним за час, що не бачились.

Після 5 хвилинної перерви адвокат зазначив, що обвинувачений наполягає відкликати його заяву про відвід колегії суддів. Прокурор повідомив, що потерпілі не бажають брати участь у підготовчому засіданні. Прокурор вважає, що досудове розслідування проведено згідно з усіма вимогами. Обвинувачують Ельдара Астанова за ч.1 ст.115 та ч.1 ст. 309 ККУ. Прокурор просить долучити до справи чотирьох свідків та продовжити тримання під вартою, щоб обвинувачений не тиснув на свідків, адже попередньо намагався приховати знаряддя злочину та тіло вбитої, відповідно уникнути відповідальності.

Також прокурор надав суду довідку, що Астанов навчався на російськомовному факультеті ІФНМ, тому розуміє перекладача.  Адвокат погодився із судею частково, зокрема просить змінити міру запобіжного заходу на домашній арешт, адже вважає, що Астанов знаходиться під вартою незаконно з 7 січня. Тобто продовжити запобіжний захід не можна, адже змінився статус з підозрюваного на обвинуваченого, а прокурор вчасно не подав нове клопотання.

Відтак, Астанов заявив, що не ознайомлений зі справою взагалі. Адвокат попросив у суду відвід перекладача через недостатньо кваліфікаційний рівень. Зокрема, перекладачка зазначила, що не розуміє на слух юридичних термінів і не може обвинуваченому перекласти сказане судом. 


Нагадаємо, Фіртка повідомляла, що тіло Дішлі Елі Зія було виявлено, 12 червня у ставку с. Світанок, Рогатинського району у валізі. Дівчина зникла 1 червня, до поліції повідомили 5 червня. За підозрою умисного вбивства у порядку ст.208 КПК затримано студента з Туркменістану, одногрупника потерпілої 1988 р.н.

Також, працівники поліції виявили закопаними у лісопосадці на Городенківщині, що за 50 км від обласного центру, особисті речі загиблої Дішлі Елі Зія: наплічник, ланцюжок, телефони, тощо.

Раніше при обранні запобіжного заходу підозрюваний заявив у суді, що не вбивав студентку з Болгарії, а знайшов її вже мертвою. Крім того, Астанов просив про закритий судовий розгляд справи, однак через відсутніть на те підстав у цьому відмовили. На минулому засіданні обвинувачений змінив адвоката.

 

Читайте також:

Апеляцію не задоволено: Туркмен, якого підозрюють у вбивстві болгарської студентки, залишиться у СІЗО (відео)

Захист туркмена, підозрюваного у вбивстві франківської студентки з Болгарії, подасть апеляцію для зміни запобіжного заходу

 

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook і Twitter, щоб першими дізнаватися про ключові події дня


14.02.2018 4258 1
Коментарі (1)

З просто зробити складне 2018.02.14, 19:49

Лынива тупа судова система не може у простій справі про вбивство розібратись. Не дарма ж їх залишила влада, а не бралась реформувати як поліцію.

01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

460
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1255
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2184 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

1056
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

2979
08.03.2025
Тетяна Ткаченко

Про найчастіші запити від батьків та дітей, складні емоції підлітків, доцільність покарання та потребу любові, журналістка Фіртки поспілкувалась із івано-франківською психологинею Іриною Волощук.  

2053

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

822

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

982

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1413

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

2013
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26294 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

702
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

902
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

2930
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1180
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

888
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1150
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1147
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

345
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4153
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

1015
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1580