На засідання вкотре не з’явилися свідки. Прокурор зазначив, що свідки перебувають за межами України, однак офіційного підтвердження від міграційної служби немає. Держобвинувач наполягає на допиті цих свідків і просить перенести засідання.
«Прошу надати документи, які затверджують, що свідки належно повідомлені про засідання», – наполягає адвокат Розметов.
Прокурор надав відповідну довідку, однак адвокат Розметов зазначив, що цей документ не доводить цей факт.
«Півтори року мене тут тримають, бо прокуратура не може забезпечити явку свідків. Я підтримую своїх захисників», – обурюється обвинувачений.
Адвокат Розметов знову подав клопотання про видалення з зали суду трьох журналістів трьох видань. Крім того, він зазначив, що попереднє засідання прокурор зірвав, відправивши перекладача додому. Прокурор зазначає, що ці клопотання не варто задовольняти, оскільки слухання у цій справі є відкритими. Колегія суддів, порадившись на місці, відмовила у задоволені клопотання.
Згодом адвокат Розметов подав клопотання про повернення обвинувального акту прокурору. Захисник переконує, що судом помилково було визнано обвинувальний акт відповідним до закону. Розметов стверджує, що в обвинувальному акті відсутні кілька важливих пунктів, тому документ не відповідає вимогам статті 291 КПК України.
«Акт не містить формулювання, що підсудний обвинувачується у вбивстві. Зазначається, що він є підозрюваним. Тобто прокуратура не висунула йому обвинувачення, формулювання обвинувачення не вказано», – коже адвокат Розметов.
Тому захисники підозрюваного просять повернути обвинувальний акт на виправлення недоліків прокурору Боровику та повернути розгляд справ на етап підготовчого провадження.
«Хочу додати, що в обвинувальному акті відсутня конкретизація. Це ще одна причина, чому варто повернути акт прокурору», – додає адвокат Кучкуда.
«Протягом довгого часу ви на цих недоліках не наголошували. Станом на 6 грудня 2018 року у вас таких зауважень не було», – зазначає суддя Руденко.
Судді, порадившись на місці, вирішили, що підстав на повернення обвинувального акту немає, й ухвалили відмовити у задоволенні цього клопотання.
Щоб заслухати свідків, суд вирішив перенести засідання. Наступні слухання заплановані на 12 квітня о 10:00, 6 травня о 10:00 та 13 травня о 14:30.
Нагадаємо, на минулому засіданні захист вимагав відводу нового прокурора. Як повідомили згодом у прес-службі Івано-Франківського міського суду, колегія це клопотання відхилила.
Крім того, судове засідання у справі неодноразово відкладали через відсутність перекладача.
Раніше суд уже допитав одного зі свідків студентку, Оксану К. Рідні загиблої не мають претензій та не бажають брати участі у судовому засіданні.
Кілька минулих засідань початок розгляду справи відкладали через або відсутність адвоката підсудного, або через відсутність перекладача.
Фіртка повідомляла, що тіло Дішлі Елі Зія було виявлено, 12 червня у ставку с. Світанок, Рогатинського району у валізі. Дівчина зникла 1 червня, до поліції повідомили 5 червня. За підозрою умисного вбивства у порядку ст.208 КПК затримано студента з Туркменістану, одногрупника потерпілої 1988 р.н.
Також, працівники поліції виявили закопаними у лісопосадці на Городенківщині, що за 50 км від обласного центру, особисті речі загиблої Дішлі Елі Зія: наплічник, ланцюжок, телефони, тощо.
Раніше при обранні запобіжного заходу підозрюваний заявив у суді, що не вбивав студентку з Болгарії, а знайшов її вже мертвою. Крім того, Астанов просив про закритий судовий розгляд справи, однак через відсутність на те підстав у цьому відмовили.
Читайте також:
Суд щодо вбивства студентки з Болгарії: Астанова захищає новий адвокат
Апеляцію не задоволено: Туркмен, якого підозрюють у вбивстві болгарської студентки, залишиться у СІЗО (відео)
Захист туркмена, підозрюваного у вбивстві франківської студентки з Болгарії, подасть апеляцію для зміни запобіжного заходу