Суд у справі вбивства студентки з Болгарії: побої могли бути нанесені дерев'яною качалкою або ручкою швабри

В Івано-Франківському міському суді продовжили розгляд у справі студента з Туркменістану Ельдара Астанова, якого обвинувачують в умисному вбивстві болгарської студентки франківського медичного університету Дішлі Елі Зія.

Справу розглядає колегія суддів — Руденко, Деркач та Хоростіль. Захисники обвинуваченого Кучкуда, Шпак та Розметов, пише Фіртка.

На минулому засіданні захисники обвинуваченого просили відводу суду, проте цю заяву не задовільнили. Крім того, захист клопотав про зміну запобіжного заходу на більш м'який. Проте суд не випустив обвинуваченого з-під варти.

Сьогодні колегія суддів мала допитувати свідків, проте вони вкотре не прибули.

За словами прокурора, був затверджений список свідків з п'яти людей, троє з яких ще не допитувались у суді.

"За даними, ці свідки не знаходяться на території міста", - пояснив прокурор.

Також додав, що оскільки не можуть забезпечити явку цих свідків, прокуратура відмовляється від їхнього слухання у суді. Відтак пропонує перейти до дослідження письмових доказів. Втім захисник обвинуваченого Кучкуда зазначив, що захист наполягає на тому, щоб заслухати одного зі свідків, який безпосередньо бачив потерпілу.

Прокурор просив долучити до матеріалів справи протокол про зникнення Елі Дішлі, паспортні дані померлої, протокол про вилучені речі з місця події, де за словами прокурора, було вилучено апарат для вживання наркотиків. Також протокол щодо вилучення килима з речовиною бурого кольору, протокол щодо впізнання трупа Дішлі Елі Зія, меддовідки обвинуваченого та потерпілої, характеристику на обох студентів з навчального закладу.

Захисник обвинуваченого Розметов зазначив, що прокурор повинен надавати суду докази того, що Астанов вчинив кримінальне правопорушення та те, яким чином і в який спосіб прокурор отримав цей доказ.

"Після цього у мене буде клопотання стосовно визнання чи невизнання правомірності цього доказу. А навіщо нам перелік, який наводить прокурор? Яким чином ми, сторона захисту, будемо доводити суду чи поданий доказ належний чи неналежний? Чи в процесуальний спосіб отриманий цей доказ?", - запитав захисник.

Проте головуючий суддя Руденко відмітив, що кожному доказу суд надаватиме оцінку.

"Ми просимо, якщо прокурор озвучує якийсь документ він повинен надати пояснення, яким чином він отриманий і про що має сказати", - каже захисник Кучкуда.

Також третя захисниця додала, що захист хотів би чути імена слідчих.

Далі прокурор зазначив, що хоче долучити протоколи з місця події знайдення валізи. За його словами, цей процес зафіксований на відео. Також долучає лікарське свідоцтво про смерть з висновками лікаря щодо причин смерті, висновок експерта щодо множинних тілесних ушкоджень потерпілої, зокрема у ньому йдеться про те, що смерть настала до потрапляння тіла у воду. У висновку експерта також йдеться про те, що описані тілесні ушкодження утворились прижиттєво.

"Мало місце не менше 25 фізичних контактів тіла з твердим предметом. Побої могли бути нанесені дерев‘яною качалкою або ручкою швабри. Крім того йдеться про те, що потерпілій робили непрямий масаж серця. При цьому виключається їхнє утворення внаслідок падіння з висоти власного росту", - зачитав прокурор.

Також він додав, що за результатами експертизи, незадовго до смерті потерпіла спиртних напоїв не вживала. На наявність канеоїдів експертиза не проводилась через відсутність відповідних реагентів. Також проводилась експертиза води з озера, в якому виявили валізу з трупом. Крім того експертиза органів потерпілої показала те, що тіло тривалий час перебувало у воді. З моменту смерті до знайдення тіла мало пройти орієнтовно 7-14 діб. У потерпілої дівчини були переломи ребер, надколінника, закрита черепно-мозкова травма, чимало синців і ссадин. Також прокурор долучає фототаблицю з моргу щодо огляду трупа.

Крім того долучає протоколи з місця знайдених речей потерпілої на Городенківщині. Тут, за словами прокурора, також проводилась відеофіксація. Захисники попросили на огляд цей протокол. Відтак зауважили, що у ньому неповністю описано усе вилучене, тому уважно досліджуватимуть цей протокол та відео.

Раніше суд уже допитав одного зі свідків студентку, Оксану К. Рідні загиблої не мають претензій та не бажають брати участі у судовому засіданні.

Фіртка повідомляла, що тіло Дішлі Елі Зія виявили 12 червня 2017 року у ставку с. Світанок, Рогатинського району у валізі. Дівчина зникла 1 червня, до поліції повідомили 5 червня. За підозрою умисного вбивства у порядку ст.208 КПК затримано студента з Туркменістану, одногрупника потерпілої 1988 р.н.

Також, працівники поліції виявили закопаними у лісопосадці на Городенківщині, що за 50 км від обласного центру, особисті речі загиблої Дішлі Елі Зія: наплічник, ланцюжок, телефони, тощо.

Раніше при обранні запобіжного заходу підозрюваний заявив у суді, що не вбивав студентку з Болгарії, а знайшов її вже мертвою. Крім того, Астанов просив про закритий судовий розгляд справи, однак через відсутність на те підстав у цьому відмовили. 


Читайте також:

Суд щодо вбивства студентки з Болгарії: Астанова захищає новий адвокат

Апеляцію не задоволено: Туркмен, якого підозрюють у вбивстві болгарської студентки, залишиться у СІЗО (відео)

Захист туркмена, підозрюваного у вбивстві франківської студентки з Болгарії, подасть апеляцію для зміни запобіжного заходу


13.05.2019 1904
Коментарі ()

22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

338
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

473
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2314
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1708
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

2002
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5609 16

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1113

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1127

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1642

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

1113
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

873
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

726
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14548
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

526
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10389
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6063
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

612
20.11.2024

Президент України надав звання "Народного артиста України" акторові театру і кіно Олексію Гнатковському.  

7515
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2743
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

514
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

611
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

447