Суд у справі вбивства студентки з Болгарії: побої могли бути нанесені дерев'яною качалкою або ручкою швабри

В Івано-Франківському міському суді продовжили розгляд у справі студента з Туркменістану Ельдара Астанова, якого обвинувачують в умисному вбивстві болгарської студентки франківського медичного університету Дішлі Елі Зія.

Справу розглядає колегія суддів — Руденко, Деркач та Хоростіль. Захисники обвинуваченого Кучкуда, Шпак та Розметов, пише Фіртка.

На минулому засіданні захисники обвинуваченого просили відводу суду, проте цю заяву не задовільнили. Крім того, захист клопотав про зміну запобіжного заходу на більш м'який. Проте суд не випустив обвинуваченого з-під варти.

Сьогодні колегія суддів мала допитувати свідків, проте вони вкотре не прибули.

За словами прокурора, був затверджений список свідків з п'яти людей, троє з яких ще не допитувались у суді.

"За даними, ці свідки не знаходяться на території міста", - пояснив прокурор.

Також додав, що оскільки не можуть забезпечити явку цих свідків, прокуратура відмовляється від їхнього слухання у суді. Відтак пропонує перейти до дослідження письмових доказів. Втім захисник обвинуваченого Кучкуда зазначив, що захист наполягає на тому, щоб заслухати одного зі свідків, який безпосередньо бачив потерпілу.

Прокурор просив долучити до матеріалів справи протокол про зникнення Елі Дішлі, паспортні дані померлої, протокол про вилучені речі з місця події, де за словами прокурора, було вилучено апарат для вживання наркотиків. Також протокол щодо вилучення килима з речовиною бурого кольору, протокол щодо впізнання трупа Дішлі Елі Зія, меддовідки обвинуваченого та потерпілої, характеристику на обох студентів з навчального закладу.

Захисник обвинуваченого Розметов зазначив, що прокурор повинен надавати суду докази того, що Астанов вчинив кримінальне правопорушення та те, яким чином і в який спосіб прокурор отримав цей доказ.

"Після цього у мене буде клопотання стосовно визнання чи невизнання правомірності цього доказу. А навіщо нам перелік, який наводить прокурор? Яким чином ми, сторона захисту, будемо доводити суду чи поданий доказ належний чи неналежний? Чи в процесуальний спосіб отриманий цей доказ?", - запитав захисник.

Проте головуючий суддя Руденко відмітив, що кожному доказу суд надаватиме оцінку.

"Ми просимо, якщо прокурор озвучує якийсь документ він повинен надати пояснення, яким чином він отриманий і про що має сказати", - каже захисник Кучкуда.

Також третя захисниця додала, що захист хотів би чути імена слідчих.

Далі прокурор зазначив, що хоче долучити протоколи з місця події знайдення валізи. За його словами, цей процес зафіксований на відео. Також долучає лікарське свідоцтво про смерть з висновками лікаря щодо причин смерті, висновок експерта щодо множинних тілесних ушкоджень потерпілої, зокрема у ньому йдеться про те, що смерть настала до потрапляння тіла у воду. У висновку експерта також йдеться про те, що описані тілесні ушкодження утворились прижиттєво.

"Мало місце не менше 25 фізичних контактів тіла з твердим предметом. Побої могли бути нанесені дерев‘яною качалкою або ручкою швабри. Крім того йдеться про те, що потерпілій робили непрямий масаж серця. При цьому виключається їхнє утворення внаслідок падіння з висоти власного росту", - зачитав прокурор.

Також він додав, що за результатами експертизи, незадовго до смерті потерпіла спиртних напоїв не вживала. На наявність канеоїдів експертиза не проводилась через відсутність відповідних реагентів. Також проводилась експертиза води з озера, в якому виявили валізу з трупом. Крім того експертиза органів потерпілої показала те, що тіло тривалий час перебувало у воді. З моменту смерті до знайдення тіла мало пройти орієнтовно 7-14 діб. У потерпілої дівчини були переломи ребер, надколінника, закрита черепно-мозкова травма, чимало синців і ссадин. Також прокурор долучає фототаблицю з моргу щодо огляду трупа.

Крім того долучає протоколи з місця знайдених речей потерпілої на Городенківщині. Тут, за словами прокурора, також проводилась відеофіксація. Захисники попросили на огляд цей протокол. Відтак зауважили, що у ньому неповністю описано усе вилучене, тому уважно досліджуватимуть цей протокол та відео.

Раніше суд уже допитав одного зі свідків студентку, Оксану К. Рідні загиблої не мають претензій та не бажають брати участі у судовому засіданні.

Фіртка повідомляла, що тіло Дішлі Елі Зія виявили 12 червня 2017 року у ставку с. Світанок, Рогатинського району у валізі. Дівчина зникла 1 червня, до поліції повідомили 5 червня. За підозрою умисного вбивства у порядку ст.208 КПК затримано студента з Туркменістану, одногрупника потерпілої 1988 р.н.

Також, працівники поліції виявили закопаними у лісопосадці на Городенківщині, що за 50 км від обласного центру, особисті речі загиблої Дішлі Елі Зія: наплічник, ланцюжок, телефони, тощо.

Раніше при обранні запобіжного заходу підозрюваний заявив у суді, що не вбивав студентку з Болгарії, а знайшов її вже мертвою. Крім того, Астанов просив про закритий судовий розгляд справи, однак через відсутність на те підстав у цьому відмовили. 


Читайте також:

Суд щодо вбивства студентки з Болгарії: Астанова захищає новий адвокат

Апеляцію не задоволено: Туркмен, якого підозрюють у вбивстві болгарської студентки, залишиться у СІЗО (відео)

Захист туркмена, підозрюваного у вбивстві франківської студентки з Болгарії, подасть апеляцію для зміни запобіжного заходу


13.05.2019 1750
Коментарі ()

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

583
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1778 6
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1099 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

529
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6876 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11330 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

307

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1038

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1090

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1084
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

249
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1051
12.03.2024

Популярний дієтолог Майкл Мослі назвав п'ять груп продуктів, які варто включити до свого раціону для схуднення.

820
26.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

700
25.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

646
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2917
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4415
25.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18412
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

275
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

329
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

639
12.03.2024

Президент Володимир Зеленський 7 березня погодив кандидатуру ексголовнокомандувача Збройних Сил Валерія Залужного на посаду посла України у Великій Британії.   

741