Захисники обвинуваченого у вбивстві болгарської студентки просять випустити його з-під варти

В Івано-Франківському міському суді продовжили розгляд у справі студента з Туркменістану Ельдара Астанова, якого обвинувачують в умисному вбивстві болгарської студентки франківського медичного університету Дішлі Елі Зія.

Справу розглядає колегія суддів — Руденко, Деркач та Хоростіль. Захисники обвинуваченого Кучкуда, Шпак та Розметов, пише Фіртка.

Сьогодні під час засідання підсудний сказав, що в Україні нема демократії, а його захисник у клопотанні  додав, що є сумнів, щодо неупередженості колегії суддів і саме тому просить їх відвід.

Судді відправились в нарадчу кімнату.

Після повернення суд вважає, що заява не підлягає задоволенню, оскільки жодної з визначених законом підстав щодо необхідності відводу суддів у клопотанні не наведено. Відтак суд відмовив та пояснив, що ухвала оскарженню не підлягає. Судове засідання продовжили.

Відповідно поставили на розгляд питання щодо продовження обвинуваченому запобіжного заходу.

Прокурор наголосив, що стаття, за якою обвинувачують Астанова тяжка, також навів ризики, а саме обставини, які були виявлені на стадії досудового розслідування. Також наголосив на ризику впливу обвинуваченого на ще недопитаних свідків, ризик щодо переховування від суду та просить продовження перебування під вартою на 60 діб.

Захисник Розметов звернув увагу, що його підзахисного не затримували, він не тікав.

"Його поведінка не вказує на те, що він хотів втекти. Він добровільно ходив на допити, надавав дозволи на огляди. Щодо обвинувального акту за час, протягом якого Астанов перебуває під вартою, він не наводив жодних погроз, не висловлював думку, що він втече чи вчинить інший злочин. Щодо свідків у нас заявлені громадяни України і з-за кордону. Потерпілий у справі брат написав заяву, що він не хоче перебувати у суді на час розгляду справи. Щодо трьох свідків, вони знаходяться у Болгарії, але вони не можуть нічого пояснити крім того, що вони були знайомі з потерпілою. Вони нічого не скажуть іншого тому що не були свідками цих подій", - додав захисник Розметов.

За його словами ризики, про які говорить прокурор, не доведені.

"Є багато інших запобіжних заходів, які можна застосувати. Наприклад, вилучити закордонний паспорт, чи призначити заставу. І, на мою думку, зрозуміло, що за цим обвинувальним актом вирок буде скасований в апеляційному суді чи за моєю заявою, чи за заявою прокуратури", - додає Розметов.

Також відмітив, що уже пройшло майже два роки з моменту, коли обвинуваченому був застосований запобіжний захід тримання під вартою.

"Моя думка, що наведення тяжкості статей, за якими обвинувачують мого підзахисного та наведених ризиків без доказів не виключають обрання лише такого запобіжного заходу, як тримання під вартою", - зазначає захисник Розметов.

Крім того він відмітив, що незрозуміло, чи зможе обвинувач привести свідків з Болгарії для того щоб їх заслухати у суді. Відтак просить змінити запобіжний захід на будь-який інший, окрім тримання під вартою.

"Бо, не будучи засудженим, мій підзахисний вже два роки відбуває покарання", - зазначив захисник Розметов.

Захисник Кучкуда також звернув увагу, що прокурор не надав жодного доказу щодо ймовірних ризиків.

"Сторона обвинувачення не може знайти свідків, в той же час каже, що наш обвинувачений може на них впливати. Це ж припущення. Прокурор мав би зібрати докази ризиків. Кому суд надасть перевагу? З огляду на що? Хто краще сказав?", - вважає захисник.

Адвокат Шпак підтримала думку своїх колег та зазначила: "Сам обвинувальний акт не є твердженням того, що обвинувачений скоїв цей злочин. Презумпцію невинуватості ще ніхто не відміняв. Тому прошу застосувати інший запобіжний захід, а якщо він його порушить, то тоді повертайте його під варту".

Обвинувачений наголосив, що прокуратура не спрацювала достатньо.

"Медуніверситет тут в центрі, прокуратура знала, що свідки з Болгарії, вони завершують навчання і поїдуть з країни. А тепер їх не можуть привести", - каже обвинувачений Астанов.


06.05.2019 1570
Коментарі ()

27.06.2022
Ілона Шевченко

З перших днів повномасштабного вторгнення Каріна заснувала благодійний фонд «Fredoom Ukraine». Разом із двома співзасновниками волонтери передають гуманітарну допомогу на передову та забезпечують на Прикарпатті потреби дітей, які вимушено переїхали з міст, де ведуться активні бойові дії.

371
21.06.2022
Ілона Шевченко

Автор легендарних мультфільмів: "Козаки", Енеїда", "Лис Микита" Едуард Кирич разом із дружиною з початку відкритої агресії рф проживає в Івано-Франківську – саме сюди подружжя переїхало через активні бойові дії у рідному місті.

785
17.06.2022
Наталія Луцик

Тури вихідного дня західною Україною – це чудова ідея для одноденного відпочинку не лише для внутрішньо переміщених осіб, котрі вимушено змінили своє місцепроживання, але й для місцевих мешканців. 

1127
13.06.2022
Тетяна Дармограй

Як в Івано-Франківській територіальній громаді змінився ринок праці за понад сто днів війни, скільки готові платити роботодавці та які вакансії мають найбільший попит — Фіртка розпитала у заступниці директора Івано-Франківського міського центру зайнятості Вікторії Максимів.  

1921
12.06.2022
Ілона Шевченко

Олена Калайтан понад 30 років працювала журналісткою газети «Приазовський Робочий» у рідному Маріуполі та від початку повномасштабної війни працює у виданні «Донбас 24». 

1259
06.06.2022
Уляна Мокринчук

Понад сто днів війни в Україні. Інформаційний фронт тримають ЗМІ та журналісти, які стали основною мішенню переслідування російських військових злочинців на тому ж рівні, що й наша військова тероборона, оскільки нападникам наказано приховати сліди своїх злочинців. 

1842

Неодноразово доводилось зустрічати у сумнівних вокзальних чтивах  типу “100 порад на кожен день” – поради  на кшталт  “ікону якого православного святого прикладати до хворого місця”, або ”прикмети та заборони в день свята”, далі йде перелік що можна і чого не можна робити.  

678

Так, шановний читачу, я не помилився із заголовком статті і в цьому вбачаю парадокс публічного управління в умовах сучасної України. Моє намагання донести до виконавчої гілки влади та антикорупційної структури те, що через невиконання вимог законодавства

1080

Мабуть, немає для батьків страшнішого предмета в школі як християнська етика. Немає місця в дитячій голівці для понять “добра” і “зла”, для вивчення земного життя Ісуса Христа, як засновника християнства.

1131

Вже багато років, а особливо впродовж останніх 110 днів, ми  прокладаємо свій шлях до ЄС.

966
21.06.2022

Сезонні ягоди та фрукти і є для того, аби після зими та весни відновити організм. 

592
05.06.2022

Дефіцит гречки протримається до початку нового врожаю.

1752
21.05.2022

Фахівці з правильного харчування нерідко рекомендують у перший денний прийом їжі вживати каші, проте деякі з них можуть завдати більше шкоди організму, ніж користі.   

3401 1
05.06.2022

У Храмі Царя Христа (відомому, як церква на Майзлях) Святу літургію провів Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.

1771
09.05.2022

Кожен охочий мав змогу доєднатися до молитви через трансляцію на інтернет-ресурсах Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та Архікатедрального собору.  

3763
04.05.2022

Розмова між предстоятелями церков відбулась через відеозв'язок Zoom і тривала близько 40 хвилин. Патріарх Кирило під час розмови з протягом 20 хвилин, "читаючи з папірця", намагався переконати Папу Римського в доцільності війни росії проти України. 

4620 1
25.04.2022

Православні християни вшановують пам'ять преподобного Василя Сповідника, єпископа Парійського. Наші пращури у молитвах до святого просили про надання сили та хоробрості, а також про позбавлення від хвороб. Що не можна і що  слід робити в цей день.

5047
10.06.2022

Щоп'ятниці у таборі заплановані тематичні майстер-класи. Заняття проходитимуть у "світлиці талантів", бібліотеці в монастирі та в альтанках на свіжому повітрі. Дітей педагоги об'єднають у групи за віком та уподобаннями.

1457
14.06.2022

Восьмий апеляційний суд Львова 14 червня заборонив діяльність партій “Наші” та "Держава", які в Міністерстві юстиції вважають проросійськими. Про це пише Фіртка з посиланням на пресслужбу суду.  Враховуючи дані рішення в Україні з

1013
25.04.2022

У Франції офіційно оголосили переможця президентських виборів, другий тур яких відбувся у неділю 24 квітня.

4943
07.04.2022

Нагадаємо, що попри те, що ЗСУ фіксують численні обстріли українських земель, що ведуться з території Білорусії; дислокацію на білоруських землях російських окупантів, котрі вбивають, гвалтують та грабують цивільне населення в Україні Лукашенко цинічно заявляє, що Білорусь не є учасником війни.  

6835
05.04.2022

Метою законопроєкту є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду символіки військової агресії рф проти України та за порушення законів і звичаїв війни в частині використання військовими формуваннями держави-агресора цивільного населення окупованих територій в якості «живого щита».

7785 12