
Дітям про війну слід говорити правду. До трьох років ця правда повинна бути таким чином, коли мама проговорює її емоціями.
Так радить Ксенія Дичко, дитяча та сімейна психологиня, пише Фіртка.
«Тут варто розуміти, що варіантів адаптації є дуже багато. Я взагалі довго працювала в єврейському центрі, це був єврейський дитячий садочок. Багато моїх колег приїхали з Ізраїлю, так би мовити, для обміну досвідом. Авжеж про війну вони знають багато.
По суті, це покоління народилося під час війни й досі живе в ній. Тобто й розповісти як треба себе поводити в таких умовах, особливо з дітьми, - можуть багато», - каже Ксенія.
З її слів, навіть у мирний час вони збиралися з дітками і обговорювали заходи безпеки.
«Я часто зустрічаю поради, мовляв, коли летять бомби чи лунає сирена, то потрібно починати з дітьми танцювати чи співати. Але це не дуже правильно, бо скривляє сприйняття реагування дитини.
Малеча повинна розуміти, що мама також має право плакати, чи ще якось проявляти свої емоції, при цьому обов’язково пояснювати їх дитині», - пояснює психологиня.
Детальніше читайте у інтерв'ю: «Тоді я вперше вмивала свою дитину снігом»: киянка розповіла про пережите на початку повномасштабної війни та адаптацію в Івано-Франківську (ФОТО)
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
В Івано-Франківську відкрили центр для підтримки переселенців з Маріуполя
Відповідатиме європейським стандартам: на Івано-Франківщині облаштують сучасний військовий госпіталь
Гуманітарна операція триває: з «Азовсталі» евакуювали 52 важкопоранених військовослужбовців
На Івано-Франківщину евакуювали 65 людей з «Азовсталі»
Війна: як пережити смерть рідних
«Будьте поруч та підтримуйте». Як говорити з дітьми про війну?
«Найголовніші ліки — розмова та підтримка». Як протистояти страху та паніці під час війни