
Фото: Getty Images
З початку повномасштабного російського нападу українці почали боротися з окупантами на усіх можливих фронтах.
Так, до перемоги докладають зусиль Збройні сили України, медики, «інформаційні війська», волонтери та багато інших.
Психологи та економісти наголошують, що кожна людина має своє місце у цій війні й повинна вести оборону насамперед на своєму рубежі.
Відтак, Фіртка поспілкувалася із франківчанкою Мар’яною Гнот, аби дізнатися про її досвід волонтерства у центрі допомоги біженця та особливості цієї роботи у Польщі.
Дівчина пояснює, що волонтерство для неї стало своєрідним антистресом під час війни, бо усвідомила, що може допомагати й змінити життя хоча б декількох людей на краще.
«Спершу волонтерила зі своїм хлопцем в штабі "Варшавський фронт". Ця організація займалася гуманітарною та медичною допомогою для України. У перші тижні ми шукали помешкання для українців, які приїжджали у Польщу» .
Згодом Мар'яна Гнот волонтерила в центрі «Arena Torwar», де реєструвала біженців та пояснювала їм, як легалізуватися в Польщі.
«У "Arenie TORWAR" українці могли поїсти, пожити декілька днів, взяти медикаменти, одяг, продукти, поспілкуватися із психологом, отримати корм та все необхідне для домашніх улюбленців».
Дівчина каже, що кожен із волонтерів на своєму столику мав роздруковані флаєри із поясненням: як діти з України можуть навчатися в Польщі, як отримати допомогу від держави, номери телефонів юристів тощо.
«Також волонтери відповідали за логістику: були дні, коли збирали людей в автобус, аби відправити в інші міста Польщі, або ж в інші країни, Португалію чи Чехію».
Мар'яна відповідала за реєстрацію біженців. За її словами, вдень могло бути понад 100 людей, але найбільше українців приїздило вночі, тому у цей період доби потрібно було залучати величезну кількість волонтерів.
Більше читайте у матеріалі: «Волонтерство стало антистресом під час війни», — франківчанка про досвід допомоги біженцями у Польщі.
Агенція новин «Фіртка» чинить ворогу інформаційний спротив. Будь ласка, підтримайте редакцію!
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Війна: як пережити смерть рідних
«Будьте поруч та підтримуйте». Як говорити з дітьми про війну?
«Найголовніші ліки — розмова та підтримка». Як протистояти страху та паніці під час війни
Як зберігати холодний розум під час війни: поради українки, яка стала свідком російської агресії
«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці