Основні тези зі Звернення До Нації від Байдена

Раз на рік Президент США звертається до країни з трибуни у Конгресі. State of the Union. Своєрідний звіт про стан речей в країні. Це був такий перший звіт у Байдена з часу його обрання.
Перші 20 хв (з 60) були про Україну. Овації стоячи кожну хвилину. Майже всі з українськими прапорцями.
... Тезово:
Путін думав, що він легенько закотиться в Україну і українці покотяться (Putin roll in and Ukrainians roll over). Натомість, там він зустрів пекельний спротив. Гірше - він там зустрів запеклих українців.
Ті українці - то такі люди, що голими руками зупиняють танки. У них там від пенсіонера до студента - воїни. Він не уявляв, на що наривається.
Тут є український посол Оксана Маркарова. Пане посол, встаньте будьте ласкаві. Довгі овації.
Найбільший урок для нас - якщо агресора не заставити платити ціну, він попре далі. І ціна буде зростати. Рубати треба було на корню, поки дешево.
Путін - зло, загроза світу.
Навколо України об'єднався весь світ. Навіть Швейцарія чи не вперше не нейтральна, а зайняла сторону.
Ми робимо все, щоб путінський військовий бюджет у 630 мільярдів знецінився в нуль.
Я звертаюся до олігархів РФ котрі заробили свої статки на корупційній машині Росії: моє міністерство Юстиції зібрало команду: ми йдемо по ваші яхти, віли і секретні рахунки по всьому світу (вчора десь також додав "а також майно ваших дружин і коханок" - але сьогодні не додав цього).
Ми закриваємо доступ для російських літаків.
Ми зібрали коаліції 30 країн і починаємо викидати на ринок наші стратегічні запаси нафти, щоб понизити її ціну (в контексті, не бійтеся підвищення цін як споживачі, і ми знаємо, що нафтодолари - основне джерело доходів путінського режиму).
Ми відправляємо свої війська в Європу, однак наших солдат не буде в Україні. Вони будуть боронити кожен квадратний сантиметр території країн НАТО (тут особливо довгі овації, хоча в мене - як і думаю у всіх - питання: а України?). Але додав, що і Україну не залишать саму.
Давайте і надалі надихатися прикладом України, залізною волею українців!
Потім перейшов до внутрішніх питань США, від масивних інвестицій в інфраструктуру, до ковіду, медицини, освіти, і інфляції. Окремо зупинився на Китаю в ключі - не заривайтеся до США, вам тільки здається, що можете нас випередити.
...
Було кілька моментів, коли все ж відчувався розкол між Республіканцями і Демократами, але далеко не як минулі роки, і коли була мова про Україну, була єдність і схвальність всіх.


02.03.2022 Тарас Василь 9505
Коментарі ()

24.09.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка поспілкувалась із психологинею Валерією Худзіцькою та дізналась, як продовжувати або почати працювати під час війни, не травмуючи себе.

106
20.09.2022
Тіна Любчик

Фіртка поспілкувалася з отцем Йосафатом Бойком, настоятелем парафії Святих Кирила і Методія в Крихівцях, про досвід волонтерства та благодійності у час війни.

750
16.09.2022
Тетяна Дармограй

Іванофранківець на фронті не вперше. «Шериф» захищав Україну від російської орди ще у 2014 році, коли окупанти вторглися на територію українського Донбасу. Тепер його бригада знову зупиняє російську армію на сході України.

2176
12.09.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка поспілкувалась з головною психологинею благодійного фонду «Діти Героїв», що опікується дітьми, які втратили одного або обох батьків під час війни, Мартою Білик про те, як розмовляти про війну та її наслідки, не травмувавши.

770
07.09.2022
Андрій Левкович

Давні греки мислили час в багатьох іпостасях (як лінійний, циклічний, миттєвий…), головні з яких дві – час, як черга слідування подій і час невловної миті змін.

973
31.08.2022
Тіна Любчик

Журналістка Фіртки дізналась у Миколи Рожка, ректора Івано-Франківського національного медичного університету, наскільки заклад готовий до нового навчального року та як готуватимуть майбутніх медиків.    

1805

З 1 по 5 вересня на Запорізькій АЕС працювала місія МАГАТЕ. За результатами свого візиту вони представили звіт з фактами та рекомендаціями.

712

Татуювання на тілі людини явище не нове, і в сучасному світі доволі поширене, лише у нашому суспільстві до нього ставились і здається ставляться доволі стримано. До малюнків на тілі відносяться по-різному: хтось ними захоплюється,  а хтось подекуди

1240 1

Вважаю, що некоректно визначати, що церква продукує забобони. Кредо віри визначає «Вірую в єдину святу .. церкву», то ж святість і забобони несумісні.

1481

На щастя, переважна більшість держав світу розуміє справжню ситуацію в російсько-українській війні. Хто на кого напав, хто обороняє по праву свою територію, і де тут світла й темна сторона. Але в міжнародному праві та відносинах самого розуміння мало.

1631
24.09.2022

В області розпочали сівбу озимих зернових культур.  

85
18.09.2022

Аби на власні очі побачити, що навіть попри війну в Україні, підприємці не лише працюють, а й заробляють і дають роботу місцевим.

344
07.09.2022

Від жовтня в Україні знизяться ціни на гречку. Наразі аграрії вже зібрали 20 тисяч тонн гречаної крупи.

683
24.09.2022

Відомо, що на рештках костелу почали зводити дерев'яну будівлю у 1900 році. Відтоді 36 років у ній молилися жителі двох сіл — Креховичів і Брошнів-Осади.

139
18.09.2022

Депутати Івано-Франківської облради просять керівництво держави заборонити Українську православну церкву Московського патріархату в країні, ініціювати розслідування її діяльності та покарати винних за колабораціонізм.

339
12.09.2022

Зокрема, віряни молитимуться за мир в Україні, припинення війни та за всіх військових.  

544
02.09.2022

Кожного дня у соціальних мережах отець Іван Гнатюк проводить молитву онлайн, відповідає на запитання, дає поради.

1023
19.09.2022

На жовтень в Івано-Франківському академічному драматичному театрі  підготували  30 вистав, аби ця осінь була наповнена театральним теплом та незабутніми враженнями.

272
24.09.2022

Крім того, він наголосив, що світ "абсолютно справедливо" відреагує на так звані "референдуми", які окупаційна влада намагається зараз провести в Криму та в інших частинах України, які вона "поки контролює".

92
18.09.2022

Окрім того, керівництво Збройних сил наголосило, що «керується принципом єдиноначальності» і «не допускає всередині військового колективу розколів».

271
12.09.2022

Восьмого вересня на 97-му році життя померла королева Великої Британії Єлизавета ІІ.

664
07.09.2022

Співрозмовники приділили увагу безпековим гарантіям та обговорили участь Великої Британії у відбудові України.

621