Як змінювались канони краси за останні 100 років

Всесвітній день краси відзначають 9 вересня з цієї нагоди вирішила нагадати любим жінкам та їх коханим чоловікам, а якже змінювалось відношення до краси та її канони впродовж останніх ста років. Давайте разом коротко згадаємо основі віхи цього калейдоскопу, який на різних проміжках часу як радикальні зміни, так і малопомітні та гармонічні.

Спершу можна подумати, що оскільки більшу частину ХХ століття українки перебували за залізною завісою, то й тенденції «вільного» світу до них не проникали. Але це не так -  ніщо не може втримати Жінку від бажання бути на гребені модних тенденцій, нехай і з невеличким запізненням.

Отож, сто років тому у моді, або як зараз популярно говорити тренді були високі жінки  з великим бюстом та осиною талією. Головний атрибут тогочасних красунь – корсет за допомогою якого досягалась фігура у вигляді пісочного годинника. Західна культура сформувала такий символ жіночої краси - округлі стегна, повні груди, чітко позначена лінія талії і круглі сідниці – ось основні риси, які можна описати.  А довершувала образ зачіска «помпадур». Об’єктом для наслідування тогочасних модниць були Мері Пікфорд та Ліліан Гіш.

В 20-х роках в  моду входить яскравий макіяж. В тренді помади червоних відтінків, яскраві рум’яна, туш, сині та зелені тіні. Серед модниць популярні короткі та гладкі стрижки.  Ідеал того часу фатальна красуня Грета Гарбо.

А ось у 30-ті роки макіяж стає набагато спокійнішим, яскраві тіні замінюються на підводку, темні яскраві помади на рожеві. Головний б’юті тренд – брови. Їх вищипують взагалі і малюють дугу олівцем. Зачіски транфсормуються в «хлопчакові» стрижки. В тренді голівудські хвилі намертво зафіксовані гелем або воском. Іконами тогочасного стилю стають Рита Хейворд та українка за походженням Анна Стен.

В період Другої світової війни незважаючи на всі складності військового часу жінки продовжують слідкувати за собою. В цей час в моді пишні зачіски, туш та рум’яна. Прикладом для наслідування була Інгрід Бергман.

У 50-ті роки в голови всіх жінок світу вривається образ Мерилін Монро. Макіяж лише штучний. В моді фарфорова шкіра, намальовані перчики, яскраві глянцеві губи, високі пишні зачіски, локони.

В 60-х настає час експресії та рок-н-ролу. Помади відсутні, жінки роблять акцент на очі. Вперше в моді з’являється must have “кошаче око”, яке досягається за допомогою чорного олівця. Популярним стає образ дівчинки підлітка –коли цінуються стрункі моделі з тонкими довгими ногами. Модель Твіггі – новий тренд.

Період 70-х років це час, коли жінки більше не хочуть бути ляльками. Прощавайте багатошаровий макіяж та складні зачіски. Світовий тренд це спорт, тренування та природність. Виробники починають розробку перших сонцезахисних кремів. Ідеалом серед жінок стає Джейн Фонда.

У 80-ті роки головні образи це Мадонна та принцеса Діана. Наслідувачів першої можна впізнати «якщо волосся то з хімією, якщо макіяж, то з акцентом на все відразу». Прикраси носять великі та блискучі. І повна їм протилежність це жінки, яким подобається образ принцеси Діани – елегантний та скромний.

90-ті – це епоха супермоделей: Лінда, Сінді, Наомі. В тренді нові стандарти 90-60-90. Всі прагнуть стати моделями. Відкриваються безліч модельних агенств.

Початок XXI cт – всі зайняті своїм тілом – дівчата вдосконалюють сідниці, прокачують кубики на животі. Не залишається часу на макіяж. Лише блиск для губ та туш для вій. Молодь обирає в кумири Брітні Спірс.

Перше десятиліття нового століття - на арену краси виходить Анджеліна Джолі. Фетиш десятиліття - оливкова шкіра, пухлі губи, високі скули, пухнасті вії. Основний запит у косметологів – « як у Анджеліни Джолі». Корсети забуті, але «екстримальні» форми досягаються за допомогою пластичних операцій. Б’юті іконою стає Кім Кардашьян.

Сьогодення. Наразі спостерігається позитивна тенденція - «екстремізм» в зовнішності потроху відходить в минуле. Жінки все частіше прагнуть виглядати доглянутими, свіжими і насамперед зберегти свою індивідуальність. Тому основні запити на доглядові антивікові процедури. Якщо втручання, то дуже мінімальні і лояльні.

Вік не перешкода. На подіумах все частіше можна побачити моделей віком 60+. Яскравим прикладом є Мей Маск, мама інженера та винахідника Ілона Маска.

І трішки про Івано-Франківськ.

Жінки нашого міста також намагались завжди бути в тренді сьогодення. Всі пам’ятають косметичний заклад, що розміщувався у Будинку побуту на вулиці Січових Стрільців (у той час Василя Чапаєва). Жінки там шикувались в чергу і сиділи перед кабінетом з масками на обличчі та пілінгами, деякі з яких потребували  охолодження яке досягалось включеним вентилятором.

На початку 90-х в обласній лікарні стала популярною процедура дермобразії, що спрямована на омолодження шкіри. Робилась вона стоматологічним бурком за допомогою якого  шліфувався верхній шар шкіри. Така процедура була надзвичайно болюча та кривава тому потребувала загального наркозу. Добре, що ці часи минули.

Б’юті індустрія сьогодні – це високотехнологічна галузь, де кожен засіб проходить тривалі випробування.  В індустрії працюють висококваліфіковані спеціалісти.

На завершення хочу сказати, що все ж варто пам’ятати давню народну мудрість: «зустрічають по одягу, а проводжають по розуму». Тож дорогі жінки, будьте особистостями, красивими в усіх своїх починаннях. Гармонії вам в кожній дрібниці.  


09.09.2021 Латинська Алла 11904 1
Коментарі (1)

27.03.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поспілкувалась з подружжям, яке вперше в житті вирішило дотримуватись Великого посту.А також поцікавилась в дієтологині Тетяни Чевалюк, як постити без шкоди для власного здоров’я.  

302
21.03.2023
Тіна Любчик

Детальніше про це — журналістці Фіртки розповіла Ірина Федяк, деканеса фармацевтичного факультету ІФНМУ та відповідальна за виготовлення ліків для військових.

729
16.03.2023

Інвестиції в криптовалюту — перевірений метод заробітку. Попри значну кількість варіантів цифрових грошей (близько 11 000), особливою популярністю користується близько сотні з них. 

596
14.03.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поїхала на Косівщину, щоб поцікавитись у Йосипа Приймака, який понад 35 років займається бондарством, особливостями виготовлення дерев'яного посуду за старовинною традицією та секретами збереження первинної технології цього ремесла на теренах Гуцульщини.   

1095
28.02.2023
Іван Муканик

Мирослав Карабін став керівником НОКу в Івано-Франківській області на 2023-2026 роки. Фіртка поцікавилась, що зі спортивних подій планують цьогоріч в області.

13177 21
24.02.2023
Тетяна Дармограй

Як протягом року повномасштабної війни змінилось життя на Прикарпатті та як прикарпатські правоохоронці адаптувались до роботи в умовах воєнного стану, дізнавалась журналістка Фіртки.

1612

СНО-ІІІ – Договір про скорочення наступальних озброєнь, який підписали РФ та США у 2010 році та спроба Росії його припинити.

122

Розглянемо брехню Кремля у контексті фактів. Почнемо з Будапештського меморандуму 1994 року, де Росія поставила свій підпис. 

336

Прийшов час повернення Української святині українському народу та Православній Церкві України - прямій правонаступниці древньої Київської митрополії задля відновлення історичної справедливості та зміцнення України. 

399

Наукова фантастика початку ХХІ ст. через фільми, серіали нав’язує думку про однозначну загибель нашої планети та потребу колонізації для людства Марсу.

872
27.03.2023

Мета Великого посту полягає у приготуванні до святкування Великодня, а сам піст — має сенс очищення та покаяння.

169
22.03.2023

Правила «доїдай до чистої тарілки» можна не дотримуватись. Адже є випадки, коли людина наче сита, але, щоб нікого не образити, змушує себе доїдати. Так краще не робити, каже фахівчиня.  

305
16.03.2023

На Косівщині, у селі Яворів, відкрили туристичний об’єкт «Гуцульська сироварня». Фіртка поїхала туди, аби дізнатись тонкощі роботи ферми та рецепти екологічно чистих, натуральних сирів.

1443
27.03.2023

Якщо подружжя переживає кризові моменти у сім’ї, священник радить прийти на розмову до фахівця.  

211
21.03.2023

У Хрестопоклонну неділю, в храмі Різдва Пресвятої Богородиці смт Ворохти, відбулося освячення двох відреставрованих старовинних ікон та їх сучасних копій.

368
17.03.2023

Чим старші респонденти, тим більше серед них тих, хто відповідає, укріпився у вірі — їх частка зростає від 18% серед тих, кому менш як 30 років, до 34% серед тих, кому понад 60 років. Частка таких найвища у Західному регіоні (31%, тоді як в інших регіонах — від 22% до 24%).

504
14.03.2023

Шлюб — це завжди про двох людей, які одружилися, бо любили одне одного. І ця любов не просто емоційна і поверхова, а любов як вияв волі людини. Священник завжди на шлюбній присязі запитує: «Чи ти хочеш взяти її за жінку чи його за чоловіка?» Відповідають: «Хочу!». Це і є волевиявлення.  

592
27.03.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

3600
26.03.2023

Україна вимагає скликати Раду безпеки Організації Об’єднаних Націй у зв’язку з наміром Росії розмістити на території Білорусі тактичну ядерну зброю.  

176
20.03.2023

Голова Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпін сьогодні 20 березня, близько 12:00 за київським часом, прилетів до Москви на зустріч з президентом Росії Володимиром Путіним.  

396
15.03.2023

Група сенаторів США від обох партій тисне на главу Пентагону Ллойда Остіна з вимогою надати більше інформації про те, що потрібно для відправки винищувачів F-16 в Україну.  

576
10.03.2023

Головнокомандувач, командувачі напрямків доповідали щодо ситуації на передовій, загалом у захисті держави.

880