Нова українська література. Для Фіртки

Ну що, готові, друзі, до нової порції книжкових оглядів? Сьогодні я обрав для вас три несподівано прекрасні книжки трьох сучасних українських авторів. Кожна нещодавно вразила мене до глибини душі. Отож ділюся тепер цим з вами.

Відкриє мою сьогоднішню добірку дебютний роман «Плющ» українського кантрі-музиканта Саші Буля.

Книжка зовсім нещодавно з'явилась у київському видавництві «Люта Справа» і вже спричинила багато шуму.

Отож, перед нами розгортається постапокаліптична картина. Світ пережив пандемію коронавірусу, але став зовсім інакшим. Тут панують дикі закони. В центрі сюжету опиняється молодий хлопець Йона. Він зі своїм названим батьком мандрують Україною і продають коней. Ця справа годує їх і вчить життю.

Одного дня після чергової ярмарки на їх привал нападають розбійники, які, як згодом виявиться, колись були у банді його батька. Після того як вони жорстоко розквитаються зі старим, вкрадуть їхніх коней, а Йона дивом врятується почнеться найцікавіше і… найстрашніше. Тепер Йоною керуватиме жага помсти та бажання віднайти свою вкрадену кобилу.

Шлях постапокаліптичною Україною виявиться дуже нелегким. Усе, що йому зустрічатиметься дорогою, робитиме його сильнішим, але натомість забиратиме частку душі. Чи дійде Йона до кінця? Чи знайде свою кобилу? Яку ціну він за все це заплатить і які одкровення його чекатимуть? Про все у надзвичайно захопливому романі Саші Буля.


Наступною я обрав теж відносно нову книжку молодої української письменниці Ярослави Литвин«Не мій дім», яка з’явилася на початку осені у видавництві «Фабула».

Події цього роману також відбуваються у зовсім недалекому майбутньому.

На щастя, в романі Ясі Литвин людство обрало більш позитивний і прогресивний шлях. Головна героїня Сюзанна — молода мисткиня, чиї візуальні роботи свого часу тримали шалену популярність у всьому світі. Та зараз у її житті сталося вигорання, проблема, яка, не дивлячись на людей і їхні статуси, спалює всіх. Для Сюзанни — це смертельно небезпечно, вона не в змозі побороти проблему самотужки. Все розвалюється і схоже, що життя зовсім рухається до кінця.

Але одного дня на горизонті з’являється чоловік, який обіцяє їй усе змінити. Він красивий, успішний, харизматичний і, здається, кохає її. В пориві ніжності він пропонує нашій головній героїні стати його дружиною і почати жити разом. В якості подарунку він купує квартиру у Києві й пропонує Сюзанні зробити з неї дім її мрії, користуючись її талантом та новітніми технологіями, які присутні у світі.

Головна героїня приходить до тями. Можливість творити, і творити саме те, що хоче вона, — підживлює. Але все починає розсипатися як картковий будиночок в той момент, коли у їхньому домі з’являється покоївка-андроїд…

Авторка у новому романі підіймає дуже складні питання й, що цікаво, зовсім не про штучний інтелект, а про саме життя і людську крихкість. Перед нами розкривається нова, потужна українська драма.

читайте також: Для неї, для нього і для малого


А на завершення хотілося б розповісти про книгу, яку можна назвати водночас і сповіддю, і криком душі, і маніфестом життю. Це самвидавний роман нової української письменниці Карини Савариної — «Не вагітна».

Авторка вирішувала не вигадувати сюжет своєї книжки як це зробили попередні автори. В основу своєї книжки вона вклала реальну історію своєї молодої сім’ї. Після довгожданого весілля вони з чоловіком починаються планувати дитину.

Для Хрусталини (книжкове ім’я авторки) це завжди було мрією і найзаповітнішим бажанням. Але от минає рік… і нічого не стається. Ось минає другий… її подруги й знайомі одна за одною вагітніють. Минає третій-четвертий рік… її охоплює виснаження і депресія. Форуми вагітних заплутують, лікарі розводять руками не в змозі допомогти, друзі відвертаються через її нав’язливе бажання стати мамою.

Згодом Хрусталина з чоловіком відправляються в еміграцію, щоб змінити обстановку і спробувати інші варіанти. Але і це не допомагає. Після п’яти років невдалих спроб здається, що шансів немає жодних. Не допомагають ні операції, ні штучне запліднення. Залишається останній варіант — усиновлення. І от…після виснажливого підготовчого етапу вони нарешті стануть батьками…

Карина Саварина у своїй книзі розповідає непросту історію, сповнену болю й безвиході, але в той самий час перед нами розгортається історія незламності й боротьби. Історія шляху до мети.

Хтось подумає, що ця книжка для жіночої авдиторії, а я заперечу: «Не вагітна» - це та книжка, яку потрібно прочитати й кожному чоловіку, який кохає свою дружину. Адже підтримка одне одного — це вже половина успіху.

І на цій ноті я прощаюсь з вами до  наступної зустрічі.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також інші блоги Фіртки:

Я не знаю про що цей допис…

Як змінювались канони краси за останні 100 років

Вартість Tesla дуже завищена


15.11.2021 Микитюк Остап 10035
Коментарі ()

20.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

280
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2210
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1615
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

1920
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5534 16
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

4060

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1032

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1045

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1558

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

1050
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

796
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

661
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14462
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10317
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

5969
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

542
09.11.2024

Дев'ятого листопада свій 65-літній ювілей відзначає Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.  

5208 6
18.11.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

28377 1
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

406
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

541
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

381
11.11.2024

Президент США Джо Байден переконуватиме новообраного президента Дональда Трампа продовжити підтримку України, і закличе Конгрес США фінансувати допомогу Україні і після завершення його президентства.  

568