Нова українська література. Для Фіртки

Ну що, готові, друзі, до нової порції книжкових оглядів? Сьогодні я обрав для вас три несподівано прекрасні книжки трьох сучасних українських авторів. Кожна нещодавно вразила мене до глибини душі. Отож ділюся тепер цим з вами.

Відкриє мою сьогоднішню добірку дебютний роман «Плющ» українського кантрі-музиканта Саші Буля.

Книжка зовсім нещодавно з'явилась у київському видавництві «Люта Справа» і вже спричинила багато шуму.

Отож, перед нами розгортається постапокаліптична картина. Світ пережив пандемію коронавірусу, але став зовсім інакшим. Тут панують дикі закони. В центрі сюжету опиняється молодий хлопець Йона. Він зі своїм названим батьком мандрують Україною і продають коней. Ця справа годує їх і вчить життю.

Одного дня після чергової ярмарки на їх привал нападають розбійники, які, як згодом виявиться, колись були у банді його батька. Після того як вони жорстоко розквитаються зі старим, вкрадуть їхніх коней, а Йона дивом врятується почнеться найцікавіше і… найстрашніше. Тепер Йоною керуватиме жага помсти та бажання віднайти свою вкрадену кобилу.

Шлях постапокаліптичною Україною виявиться дуже нелегким. Усе, що йому зустрічатиметься дорогою, робитиме його сильнішим, але натомість забиратиме частку душі. Чи дійде Йона до кінця? Чи знайде свою кобилу? Яку ціну він за все це заплатить і які одкровення його чекатимуть? Про все у надзвичайно захопливому романі Саші Буля.


Наступною я обрав теж відносно нову книжку молодої української письменниці Ярослави Литвин«Не мій дім», яка з’явилася на початку осені у видавництві «Фабула».

Події цього роману також відбуваються у зовсім недалекому майбутньому.

На щастя, в романі Ясі Литвин людство обрало більш позитивний і прогресивний шлях. Головна героїня Сюзанна — молода мисткиня, чиї візуальні роботи свого часу тримали шалену популярність у всьому світі. Та зараз у її житті сталося вигорання, проблема, яка, не дивлячись на людей і їхні статуси, спалює всіх. Для Сюзанни — це смертельно небезпечно, вона не в змозі побороти проблему самотужки. Все розвалюється і схоже, що життя зовсім рухається до кінця.

Але одного дня на горизонті з’являється чоловік, який обіцяє їй усе змінити. Він красивий, успішний, харизматичний і, здається, кохає її. В пориві ніжності він пропонує нашій головній героїні стати його дружиною і почати жити разом. В якості подарунку він купує квартиру у Києві й пропонує Сюзанні зробити з неї дім її мрії, користуючись її талантом та новітніми технологіями, які присутні у світі.

Головна героїня приходить до тями. Можливість творити, і творити саме те, що хоче вона, — підживлює. Але все починає розсипатися як картковий будиночок в той момент, коли у їхньому домі з’являється покоївка-андроїд…

Авторка у новому романі підіймає дуже складні питання й, що цікаво, зовсім не про штучний інтелект, а про саме життя і людську крихкість. Перед нами розкривається нова, потужна українська драма.

читайте також: Для неї, для нього і для малого


А на завершення хотілося б розповісти про книгу, яку можна назвати водночас і сповіддю, і криком душі, і маніфестом життю. Це самвидавний роман нової української письменниці Карини Савариної — «Не вагітна».

Авторка вирішувала не вигадувати сюжет своєї книжки як це зробили попередні автори. В основу своєї книжки вона вклала реальну історію своєї молодої сім’ї. Після довгожданого весілля вони з чоловіком починаються планувати дитину.

Для Хрусталини (книжкове ім’я авторки) це завжди було мрією і найзаповітнішим бажанням. Але от минає рік… і нічого не стається. Ось минає другий… її подруги й знайомі одна за одною вагітніють. Минає третій-четвертий рік… її охоплює виснаження і депресія. Форуми вагітних заплутують, лікарі розводять руками не в змозі допомогти, друзі відвертаються через її нав’язливе бажання стати мамою.

Згодом Хрусталина з чоловіком відправляються в еміграцію, щоб змінити обстановку і спробувати інші варіанти. Але і це не допомагає. Після п’яти років невдалих спроб здається, що шансів немає жодних. Не допомагають ні операції, ні штучне запліднення. Залишається останній варіант — усиновлення. І от…після виснажливого підготовчого етапу вони нарешті стануть батьками…

Карина Саварина у своїй книзі розповідає непросту історію, сповнену болю й безвиході, але в той самий час перед нами розгортається історія незламності й боротьби. Історія шляху до мети.

Хтось подумає, що ця книжка для жіночої авдиторії, а я заперечу: «Не вагітна» - це та книжка, яку потрібно прочитати й кожному чоловіку, який кохає свою дружину. Адже підтримка одне одного — це вже половина успіху.

І на цій ноті я прощаюсь з вами до  наступної зустрічі.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також інші блоги Фіртки:

Я не знаю про що цей допис…

Як змінювались канони краси за останні 100 років

Вартість Tesla дуже завищена


15.11.2021 Микитюк Остап 9831
Коментарі ()

22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1166
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2497
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2095
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2149
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6489 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2434 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

319

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1127

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1162

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1376
23.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

256
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

572
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

2045
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26492
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

537
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10442 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7991
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

519
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

380
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

530
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

604
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1556