Для неї, для нього і для малого

Привіт, друзі! Давно не чулися, давно не говорили про книжки. Але настав час повернути нашу традицію і знову поговорити про «що почитати». Сьогодні наша добірка буде дещо скромною, бо тільки набираємо обертів, але максимально цікавою та універсальною. Я довго думав, про що ж вам розповісти й нарешті обрав. З вами знову незмінний книжковий оглядач Остап Микитюк.

Першою я обрав книжку, яка змусить вас і сміятись, надриваючи пузо, і переживати, а інколи навіть і плакати. Це неповторна «Франческа. Повелителька траєкторій» Доржа Бату, українського письменника бурятсько-монгольського походження, яка вийшла у «Видавництві Старого Лева» у 2018 році. Доля в реальності свого часу закинула автора у США, і не просто, а на роботу в НАСА.

Саме це й лягло в основу його книжки. Виявляється, налаштовувати траєкторії супутників не тільки небезпечно, складно і шалено відповідально, але й дуже весело.

Усе почалося з історій, які автор у форматі блогу викладав у своєму фейсбуці, та згодом історії про будні у НАСА призвели до такого ажіотажу, що тисячі підписників Доржа таки вмовили його зібрати це у книгу.

Автор знайомить нас з, на перший погляд, божевільною дівчиною Франческою, яка, керуючись власними амбіціями й трошки дитячими комплексами, віддала своє життя математиці. А пізніше за збігом обставин потрапила у НАСА.

Вже з першого дня на неї чекають курйози у військовій частині, де розташований пункт налаштування траєкторій — то її сплутають з чиєюсь дитиною, то вона підірве кухню, де обідають працівники центру, то втрапить у конфліктну ситуацію з солдатами або щось випадково розіб’є. І її partner at crime мимоволі здебільшого стає сам Дорж.

Таких історій у книзі сотні. І якщо на початку здається, що у наступному розділі Франческа таки вилетить з роботи, то згодом ти так переймаєшся цією сицилійкою, що вона стає тобі як рідна.

«Франческа» направду книжка не тільки про будні у НАСА, але й про жертовність і справжню дружню любов та підтримку.


Щоб трошки розбавити градус ніжностей, наступною книгою про яку хотілося б розповісти, я обрав трилер французького письменника Френка Тільє «Пазл», що з’явилась в українському перекладі минулого року у видавництві Фабула.Автор знайомить нас з колишньою парою — Іланом та Хлоєю. Свого часу окрім почуттів між ними, вони мали одержимість щодо пошуків таємничої гри «Параноя».

Але час минав, пошуки ні до чого не приводили, а незабаром Хлоя взагалі таємниче зникла. Ілан тим часом намагався привести своє життя до порядку — влаштувався на роботу на автозаправку і час від часу писав дивні сценарії для ігор.

Та одного химерного ранку Хлоя знову опинилась на порозі його дому з новиною про те, що вона вийшла на слід гри. Цього разу вона реальна і якщо вони в неї потраплять, то зірвуть куш в 300 000 євро. Для цього потрібно всього лиш пройти кілька квестів у закинутій психіатричній лікарні «Сваннесон» в Альпах протягом п’яти днів.

Та щойно після цього у житті Ілана починається справжнє божевілля.

Організатори «Параної» крок за кроком підставляють його, вішають на нього убивства, заставляють тікати й усе для того, щоб їх разом із Хлоєю привести до «Сваннесона».

Коли квест таки починається, за кілька днів стає зрозуміло, що для того, щоб отримати ті заповітні гроші, мало пройти квести, потрібно ще й вижити у компанії ще шести таких самих відчайдушних гравців…

Фінал книги в результаті зовсім ошелешує, оскільки виявляється, що усе навколо насправді ніколи не було тим, чим здавалося…


А на закінчення хотілося б розповісти про легкий та веселий мальопис, що заполонив серця мільйонів читачів по всьому світу, й на щастя з’явився в українському перекладі у видавництві MAL`OPUS — «Химерна планета» Нейтана В. Пайла.

Отже, уявіть практично ідентичну з нашою планету, де еволюції та технічний прогрес точнісінько такі ж, як і у нас. Але є одна відмінність, там живуть не люди, а кумедні прибульці, які весь час намагаються поводитись як люди. Правда виходить це у них поганенько, хоча краще буде сказати — просто по своєму. Вони так само як і ми закохуються, створюють родини, заводять домашніх улюбленців та святкують дні народження.

Однак своє життя ці істоти сприймають занадто буквально, перетворюючи буденні ситуації на театр абсурду.

Наприклад, краватки вони називають «тканиною серйозності», яку варто вдягати на роботу. Або замість квітів (як заведено у нас) вони дарують «помираючі рослини», а вази у них називаються циліндрами смерті. Загадати бажання у них звучить як «мовчки дати запит на шось».

Трохи моторошно місцями звучить? Не лякайтеся, за такими буквальними сценами направду можна впізнати безліч історій з нашого з вами життя. І це заворожує своєю милістю.

Що ж, а поки ми обираємо для вас нові книги, не забувайте розповісти про наші огляди друзям!


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також інші блоги Фіртки:

Що стається після смерті?

Вартість Tesla дуже завищена

Як змінювались канони краси за останні 100 років


05.11.2021 Остап Микитюк 10352
Коментарі ()

29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

882
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

1916 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

871
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

2810
08.03.2025
Тетяна Ткаченко

Про найчастіші запити від батьків та дітей, складні емоції підлітків, доцільність покарання та потребу любові, журналістка Фіртки поспілкувалась із івано-франківською психологинею Іриною Волощук.  

1921
07.03.2025
Олег Головенський

Грем Пероллз (Graham Perolls) — Офіцер Найвидатнішого Ордену Британської Імперії (Officer of the Most Excellent Order of the British Empire) та Кавалер Найвищого Ордена Святого Михайла та Святого Георгія (Companion of the Most Distinguished Order of St. Michael and St. George).  

3151

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

693

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

873

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1290

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

1886
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

590
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

791
17.03.2025

Інфляція на споживчому ринку Івано-Франківщини в лютому 2025 року порівняно із січнем як в області, так і в Україні складала 0,8%, з початку року — 2,0% відповідно.  

1260
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1031
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

774
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1030
15.03.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

7665
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

992
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

3766
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

882
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1465
20.03.2025

Під час опитування респондентам зачитали перелік з 12 емоцій, з яких просили респондентів обрати до трьох відповідей (або ж респондент міг назвати свій варіант).  

1229 1