
Українці змінили ставлення до російського культурного продукту в українському інформаційному та культурному просторі.
Про це свідчать результати соціологічного опитування, проведеного Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва, передає Фіртка.
Так, до повномасштабного російського вторгнення у Центрі та на Заході України близько чверті громадян вважали, що заборона російських фільмів та артистів в Україні є помилковим рішенням.
Нині 71% мешканців цих регіонів погоджується, що це є необхідним кроком для безпеки держави, і тільки 8% досі вважають, що таке рішення є помилкою.
Водночас відбулися зміни в сприйнятті російського пропагандистського меседжу про те, що співпраця з західними країнами та міжнародними організаціями ставить Україну під зовнішнє управління.
Розуміння того, що така співпраця дає Україні потрібну економічну допомогу, не зросло, та залишається на рівні близько 55%. Однак, знизилася підтримка меседжу, що така співпраця ставить Україну в залежність від партнерів – від майже 30% ще у грудні 2021 року до близько 10% нині.
Натомість зросла частка тих, хто не має визначеної думки щодо цього питання — майже 36%.
Також, обираючи з-поміж двох протилежних пояснень причин російського вторгнення, абсолютна більшість респондентів — близько 88% — погодилися, що війна є наслідком агресивної зовнішньої російської політики.
Лише близько 7% підтримали пропагандистську тезу про те, що справжньою причиною російського вторгнення було прагнення України вступити до НАТО.
При цьому немає вікових відмінностей у підтримці цієї пропагандистської тези. Тобто, і серед наймолодшого, і серед старших поколінь є певна, хоч і дуже невелика, частка людей, які підтримують цю тезу російської пропаганди, яка виправдовує воєнне вторгнення на територію України.
Нагадаємо, наразі мовне питання вважають однією з найгостріших проблем у країні лише 7% опитаних жителів Центральної та Західної України.
Довідково: опитування проводили впродовж 7–15 травня методом face-to-face у семи західних (Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Рівненська, Тернопільська, Чернівецька) та чотирьох центральних (Вінницька, Кіровоградська, Хмельницька, Черкаська) областях України.
У опитуванні взяли участь 1 000 респондентів. Максимальна випадкова похибка вибірки не перевищує 2,2%.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: