Усе більше українців засуджують «простих росіян» через російські воєнні злочини.
Про це свідчать дані соціологічного дослідження Фонду «Демократичні ініціативи», передає Фіртка.
Так, початок повномасштабного вторгнення Російської Федерації на територію України вплинув на зміну формулювань запитань та варіантів відповідей в окремих моніторингових опитувальниках.
Враховуючи це, можна констатувати, що за чотири місяці серед населення окремих областей України зросла частка людей, які покладають відповідальність за початок війни на керівництво Росії.
Водночас зменшилася кількість людей, які вважають, що основна провина лежить на керівництві США чи уряді України.
Станом на травень 96% населення західних та центральних областей України вважає, що війна була ініційована політичним керівництвом Росії.
Ще трохи більш ніж половина — 54% — українців покладає відповідальність за війну в Україні на росіян.
Зауважмо, що серед населення окремих областей України уявлення по роль звичайних росіян у розв’язанні російсько-української війни значно стриманіше, у порівнянні з іншими областями України, у яких провели опитування. Так, лише 23% населення Львівської області вважають, що відповідальність за війну лежить на росіянах.
Такої позиції дотримуються також у Тернопільській — 22%, Хмельницькій — 21% та Черкаській областях — 48%.
Також за результатами опитування, 88% громадян, які проживають в окремих областях України, підтримують позицію, що війна є наслідком агресивної зовнішньої політики росії.
Ще 7% вважає, що російсько-українська війна стала можливою лише через прагнення України вступити до НАТО. Найбільше цю тезу підтримує населення Львівської — 17% та Хмельницької областей — 13%.
Нагадаємо, серед українців, що впевнені у перемозі України, 41% сприйматиме за перемогу вигнання російських військ з усієї території України та повне відновлення контролю над державним кордоном станом на 2014 рік.
Стільки ж — 41% — вважають, що перемогою можна вважати лише ситуацію, коли російська армія буде повністю знищена, а росія розпадеться.
Крім того, за час повномасштабної війни респонденти почали значно негативніше ставитися до ідеї будь-яких поступок окупантові в обмін на її згоду припинити військову агресію проти України.
Зокрема, станом на травень 78% висловилося проти поступок. До 7% знизилася також частка громадян, які готові відмовитися від вступу до НАТО.
До слова, вступ України до Європейського Союзу підтримують 89% населення західних і центральних областей країни.
Довідково: опитування провели методом face-to-face впродовж 7–15 травня 2022 року.
Загалом опитали 1 000 респондентів за вибіркою, що репрезентує доросле населення семи західних (Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Рівненська, Тернопільська, Чернівецька) та чотирьох центральних (Вінницька, Кіровоградська, Хмельницька, Черкаська) областей України.
Вибірка репрезентативна за такими показниками, як стать, вік, тип поселення та область проживання. Максимальна похибка вибірки не перевищує 2,2%.
Що було раніше?
24 лютого російський президент оголосив про початок операції проти України. О п'ятій годині ранку почались обстріли стратегічних об'єктів практично в усіх регіонах України. Крім цього, відбулась атака на підрозділи прикордонників по всій лінії кордону з росією та Білоруссю.
Відтак, в Україні після нападу російської федерації та обстрілів у регіонах ввели воєнний стан. Президент Володимир Зеленський віддав наказ завдавати окупантам максимальних втрат.
До слова, цивільне населення закликають до організованого опору на тлі повідомлень про надходження колон російсько-окупаційних військ із півночі України.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: