
Серед українців зросла впевненість у надуманості мовної проблеми в країні: у порівнянні з минулим роком кількість жителів Центральної та Західної України із такою думкою збільшилась з 27% до 44%.
Про це свідчать результати соціологічного опитування, проведеного Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва, передає Фіртка.
Наразі мовне питання вважають однією з найгостріших проблем у країні лише 7% опитаних жителів Центральної та Західної України.
«Такі результати ще раз доводять, що нібито наявні існуючі мовні протиріччя всередині українського суспільства, які намагається роздмухувати російська пропаганда, насправді є штучними», — наголошують соціологи.
Також 85% мешканців Центру та Заходу України підтримують запровадження обов’язкового використання державної української мови у сфері обслуговування. Проти — лише близько 8%, ще 7% не визначилися.
У порівнянні з лютим 2021 року підтримка такого заходу державної політики зросла. Так, минулоріч 72% мешканців цих же регіонів підтримували нову норму «мовного закону», а противників було близько 20%
Крім того, 75% жителів Центру та Заходу України вважають, що навчання і в школі, і у вищих навчальних закладах має здійснюватися лише державною мовою. Ще близько 15% вважають, що навчання мовами меншин можливе на ранніх етапах — у початкових класах, але на пізніших етапах — лише українською мовою.
Зауважимо, що однією з важливих змін є те, що мешканці Центрального регіону стали навіть більш консолідованими у підтримці державної мови у сфері обслуговування, аніж мешканці Заходу України.
Серед жителів Центрального регіону 72% цілком підтримують такий захід, ще 19% скоріше підтримують, а серед мешканців Заходу України 58% цілком підтримують, а ще 23% — скоріше підтримують. Минулоріч, навпаки, мешканці Центру України були більш поміркованими.
Нагадаємо, в Україні 90% опитаних російськомовних громадян не зазнавали утисків через мову.
Довідково: опитування проводили впродовж 7–15 травня методом face-to-face у семи західних (Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Рівненська, Тернопільська, Чернівецька) та чотирьох центральних (Вінницька, Кіровоградська, Хмельницька, Черкаська) областях України.
У опитуванні взяли участь 1 000 респондентів. Максимальна випадкова похибка вибірки не перевищує 2,2%.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також: