Мобілізація в Україні: відомо, чи мають право працівники ТЦК та СП  перевіряти документи у цивільних та військовозобов’язаних

В Міністерстві юстиції України зазначили, що співробітники ТЦК та СП не мають права перевіряти документи у цивільних громадян та військовозобов’язаних.

Представників Територіального центру комплектування та соціальної підтримки, які займаються врученням повісток військовозобов’язаним, можна просити пред’явити документи, адже не у всіх є такі повноваження.

Деталі про це роз’яснили в Міністерстві юстиції України, пише Фіртка.

В Мін’юсті наголосили, що працівники ТЦК та СП не мають права перевіряти документи у цивільних громадян та військовозобов’язаних. Саме тому на практиці вони патрулюють спільно з представниками Нацполіції й вручають повістки чоловікам.

Перевіряти документи можуть лише уповноважені представники:

  • Національної поліції України,

  • Служби безпеки України,

  • Національної Гвардії України,

  • Державної прикордонної служби України,

  • Державної міграційної служби України,

  • Державної митної служби України,

  • Збройних сил України;

Які документи повинні мати працівники поліції

За п. 5 Постанови КМУ № 1456, поліцейські та працівники ТЦК мають пред’явити на вимогу наказ коменданта про право на перевірку документів, в якому вказане прізвище особи, яка здійснює перевірку.

Відповідно до ч. 3 ст. 18 ЗУ «Про Національну поліцію», звертаючись до особи для перевірки документів поліцейський зобов’язаний:

  • назвати своє прізвище, посаду, службове звання;

  • пред’явити жетон, своє службове посвідчення, копію наказу коменданта на вимогу;

  • дати можливість ознайомитися із наявною там інформацією;

  • назвати підставу визначену у п. 7 Порядку перевірки.

Важливо зазначити, що поліцейський не зобов’язаний передавати особі своє посвідчення, а повинен тримати його у своїх руках.

читайте також: Легальний, втім нечесний спосіб уникнути призову: перелік тих, хто може втратити право на відстрочку від мобілізації

Які документи можна вимагати у працівників ТЦК

Постанова №154 від 23 лютого 2022 року «Про затвердження Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки» закріпляє права та обов’язки працівників ТЦК. Відповідно до одного з пунктів Положення громадяни мають право перевіряти документи уповноважених осіб перед врученням повісток.

Таким чином уповноважені представники ТЦК перед врученням повістки на вимогу українця зобов’язані пред’явити:

  • наказ коменданта щодо перевірки документів (або копію);

  • службове посвідчення ТЦК, яке підтверджує, що вони саме ті, хто вказаний в наказі коменданта про перевірку документів;

  • наказ або розпорядження ТЦК, яким уповноважено зазначених осіб на вручення повісток;

  • назвати підставу визначену у п. 7 Порядку перевірки.

Хто має право вручити повістку

Повістку необов’язково має вручати працівник ТЦК та СП. Вона може бути вручена й іншими посадовими особами, передбаченими законодавством.

Таким чином повістку можуть вручати:

  • представники органу СБУ;

  • представники підрозділу Служби зовнішньої розвідки;

  • представники органу місцевого самоврядування (виконавчого органу сільської, селищної, міської ради);

  • керівник підприємства, установи, організації, де працює військовозобов’язаний;

  • управителі багатоквартирних будинків.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

«Вижив — винний»: що таке синдром вцілілого та як не картати себе за те, що ти у безпеці

Ухилення від мобілізації без реального покарання: про що свідчить судова практика

Нові правила взяття на військовий облік: прикарпатцям розповіли про зміни

Рідні на війні: як підтримати себе, дитину та тих, хто боронить Україну


12.10.2023 3559
Коментарі ()

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

1220
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

414
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14304 20
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1653
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

934
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6288

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

697

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1523

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1327

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1209
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

570
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

715
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1630
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

648
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

939
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5983
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13936
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

317
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

611
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

540
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

855 2