Без кіркорова

Ніколи не забуду «новогодніє мюзикли», які завжди грали в кожному домі перед Новим роком. Суміш українських та російських акторів, співаків та селебриті, а в головній ролі — басков або кіркоров (їх же також можна писати з маленької, як і слово «путін», правда?).

Так от, ці мюзикли завжди були російською мовою, навіть якби грали і на сотні українських національних каналів.

Пам’ятаю «Кадєти», де так красиво та яскраво показують нам життя російського майбутнього солдата. Скільки ж там романтики, слів про «родіну» та честь юнаків. Коли я дивилась на красивого блакитноокого кадета Макарова, я і не дуже то думала про ту пропаганду.

Все дитинство — російські серіали, мультики (навіть якщо і американські, все одно перекладені на російську). Журнали Bratz та інші також написані чужою мовою, але ми її розуміли — то ж які можуть бути проблеми?Я виросла в україномовному Івано-Франківську, вся моя сім’я, родина та друзі в житті спілкувались виключно українською. І зараз я ставлю собі питання — як так могло вийти, що російську я знаю, наче рідну? Чому так довго нас взагалі не «напрягало», що весь час ми чуємо супровід іншої мови?

Ми слідкували за життям російських зірок, а всі наші, київські, мріяли поїхали в москву, адже тільки там можна було стати по-справжньому відомим. Наші Потап, Каменських, Полякова завжди співали російською, і раз на кілька років записували щось українською для годиться. Чи можна їх в цьому звинувачувати? Адже ми ж їх також слухали, а є запит — є пропозиція.

Тренд «Made in UA» почав активно розвивався тільки після Майдану. На радіо і телебаченні були введені КВЕДи про обмеження російського продукту. Ми мусили допустити до влади дурнуватих Януковича і Азарова, щоб нарешті зрозуміти — саме час.Незалежна Україна існує вже скільки часу, проте це було тільки на папері. Донедавна росію ми сприймали, як своїх, завжди були під їхнім впливом, тенденціями. Ми були провінцією, дивились на великого брата і думали, що так має бути.

Зараз я помічаю, що українці та українки втрачають той комплекс «малороса». Ми почали слухали українських виконавців, дивитись українські фільми, читати українських авторів.

Ми перестали слухати російську «попсу», а натомість дуже полюбили наших Альону Альону, Jerry Heil та Kalush. Ми почали одягатись в одяг українських брендів, бо їх, виявляється, стало дуже багато. Коли Сара Джесіка Паркер з‘явилась в нашому «Daily Sleeper», я відчула гордість.

Зокрема, ці тенденції не змогли б не вплинути і на культуру подорожей. Ми побачили, якою красивою є наша країна. Тут є все, що можна знайти в тій же ж Європі: море, гори, містичні озера, давні замки та фортеці, красиву архітектуру, острови. Збільшилась кількість блогерів, які почали знімати відео про подорожі Україною.

Ми почали боротися з нашим провінціалізмом, почали вчити історію та пишатися нею. Найважливіше — це показувати наше, українське, не перегинаючи палку і не опускаючись до рівня шароварів та оселедця. Ще до війни існувало дуже багато українських брендів, які показують нашу автентичність та культуру. І це виглядає дорого, красиво, особливо, асоціюється з нами.

Війна все перевернула дуже різко. Від спокійного розуміння цього «made in UA», зараз ми кричимо про це. І так має бути, бо зараз нас чує увесь світ. Головне — це НЕ звикати до війни, а після її завершення все пам’ятати!


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також інші блоги Фіртки:

«Рускій корабль, іді нах*й», або чому ми приречені на перемогу?

Хата р(Р)ізника

Швидкий огляд преси США

Без грошей ніяк: фінансова спроможність обласних центрів

Я не знаю про що цей допис…

Нова українська школа: дефініції, метафори, вчителі, діти, батьки

Як змінювались канони краси за останні 100 років

Вартість Tesla дуже завищена 

Війна Росії проти цивілізованого світу має бути зупинена 


03.06.2022 Луцик Наталія 5266
01.12.2023

Подарунків на свята чекають не тільки діти, а й дорослі. Тому, знижка на купівлю оселі сподобається всім членам сім’ї.

667
24.11.2023
Вікторія Матіїв

«Було це дуже страшно і був великий ризик. Бо якраз на Запорізькому напрямку розстрілювали колони автобусів та автомобілів», — ділиться переселенка.

3268 11
10.11.2023
Уляна Мокринчук

Журналістка Фіртки поспілкувалася з психологинею Валерією Худзіцькою та військовослужбовцем Дмитром, а також провела опитування, щоб дізнатись думки людей щодо цієї теми.

3801
02.11.2023

Компанія AURUM з радістю пропонує поринути у світ елегантності та розкоші з ювелірними виробами найвищої якості та знижками, які роблять їх ще більш бажаними.

4183
30.10.2023
Вікторія Матіїв

Про те, як стала монахинею та робить все на більшу славу Божу з журналісткою Фіртки поспілкувалася сестра Софія, яка проживає у монастирі Згромадження Пресвятої Родини у селі Гошів.

5318
24.10.2023
Тіна Любчик

Івано-Франківський національний медичний університет стане першим закладом в системі МОЗ, що має свій басейн, який залучатимуть для відновлення здоров'я українських бійців.  

4744

Розглянемо суть і роль старозавітних та новозавітних священників у контексті двох різних поглядів на це. 

523

Беззаперечно, довгі роки священники були й залишаються важливою складовою суспільства, маючи авторитет та суттєвий вплив на його думку. 

1094

Як РПЦ і пропагандисти з Дмитрія Донського ліпили образ борця з Золотою Ордою.

1589

На основі праць російських істориків минулого і сучасності демонструється, як з допомогою брехні, фейків і маніпуляцій російською церквою і пропагандистами створювався героїчний образ Олександра Невського. 

2364
02.12.2023

Під час їжі найкраще взагалі ні на що не відволікатися, максимум допустима легка світська бесіда.

177
30.11.2023

Як зазначають експерти в галузі дієтології, вживання квашеної капусти в невеликих кількостях не тільки поліпшує стан імунної системи, але і в рази знижує ризик розвитку пухлин в організмі.

52059
28.11.2023

Зберігання моркви — не проста справа. Щоб вона зберігалася всю зиму, потрібно вчасно її зібрати, правильно підготувати до зберігання.  

462
01.12.2023

Закон про військове капеланство, який ухвалили в грудні 2021 року запустив Службу військового капеланства та змінив статус капеланів на війні.   

739
26.11.2023

Церква в умовах війни зміцнює ментальне здоров'я, допомагає стати стійкішими та подолати ті виклики, які стоять перед українською державою та її громадянами.  

702
20.11.2023

З початку повномасштабного російського вторгнення Згромадження Сестер Пресвятої Родини у Гошеві прихистили десятки внутрішньо переміщених осіб.  

5327
16.11.2023

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

20273
01.12.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

13204
30.11.2023

Відбудеться саміт Європейської Ради, де лідери держав Європейського Союзу ухвалюватимуть рішення стосовно України та всіх країн, які прагнуть стати членами ЄС.  

320
24.11.2023

Діяльністю голови обласної військово-цивільної адміністрації Світлани Онищук задоволені 37%, незадоволені – 16%, майже половина – не визначилися з оцінкою.  

1152
15.11.2023

Власне виробництво зброї в Україні є пріоритетом.  

2737