Сьогодні у Ватикані Конклав кардиналів спробує знову обрати Папу Римського

 

У середу у Ватикані кардинали другий день обиратимуть папу Римського. Напередодні вони не ухвалили рішення і з димоходу над Сикстинською капелою пішов чорний дим.

 

115 кардиналів залишатимуться за зачиненими дверима капели, допоки дві третини з них домовляться про єдину кандидатуру очільника Римо-католицької церкви.


Явного фаворита на престол, що звільнився після Папи Бенедикта XVI, немає.


85-річний понтифік зрікся посади минулого місяця, заявивши, що більше не має сил, аби керувати церквою. В останні роки Римо-католицька церква потрапила в ряд міжнародних скандалів – від звинувачень у сексуальному насильстві над дітьми до підозр у корупції в Банку Ватикану.


Щодня кардинали голосуватимуть чотири рази, допоки хтось із кандидатів не отримає необхідну підтримку. Тоді з димаря Сикстинської капели піде білий дим.


Провівши ніч проти середи у ватиканському готелі, уранці вони пройдуть через сади до капели, щоб продовжити обрання папи.


Голосування відбувається в тиші, без жодних офіційних обговорень, аж поки з’явиться рішення. Якщо протягом трьох днів цього не станеться, кардинали можуть взяти ще один день на молитви і неформальну дискусію.


“Наче сирота”

У вівторок увечері юрба вірян, не злякавшись дощу й бурі над Ватиканом, стежила на великому екрані на площі Святого Петра за тим, як з димоходу повалив чорний дим. Люди привітали цей сигнал вигуками.


"Я думав, що буде білий дим, тому що вони затрималися. Думав, що буде білий, але я помилився”, - сказав інформагенції Associated Press 76-річний Паоло Папаріні, який разом з іншими католиками стояв на площі.


Без папи я почуваюся обездоленим, наче сирота. Молюся, щоб на кардиналів зійшла сила обрати правильну людину в очільники Церкви”, - сказав інформагенції AFP французький священик Гійом ле Флош.


"Це рішення не може бути легки, але нині Церква більше ніж будь-коли потребує великого очільника. У кардиналів є нагода здивувати нас”, - сказав він.


В один момент активістки українського жіночого руху Femen запалили на площі фаєри з рожевим димом, який, за даними їхнього сайту, натякає на “криваву історію християнства” та виражає намір організації “до кінця боротися з жінконенависницькими релігійними культами”.


Напівоголених протестувальниць з площі вивела поліція.


За словами кореспондента ВВС Девіда Віллі, який зараз перебуває у Римі, в місті ходять чутки, що нового папу можуть обрати до вечора п’ятниці або навіть раніше.


За його словами, у кардиналів немає бажання затягувати конклав.


BBC Україна

 

 


Читайте також:

Ватикан. Вибори Папи. Перша спроба - невдала

Конклав почне обирати нового Папу римського 12 березня


13.03.2013 2450 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

888
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

699
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1811
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3138
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2508
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2493

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

152

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

678

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

646

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1522
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

276
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

617
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

573
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

276
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

339
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26982
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

799
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19632
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

377
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

361
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

686
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1191 1