Напередодні 8 Березня в Івано-Франківську "Під абсент" говорили про жіноче начало світобудови (аудіофайли)

 

 

В п'ятницю, 7 березня Традиційний філософський квартирник "Під абсент" звернувся до теми жіночого начала світобудови. Традиціно квартирник відбувся в меморіальній квартирі академіка Художника Володимира Чернявського за сприяння Културологічної фундації "Цинамоновий Хрущ".

 

Двоє доповідачів звернулися до історичного, філософського та метафізичного аспектів жіночого начала Творіння загалом та лісторії юдської раси зокрема.

 

Філософські системи різних традицій частіше опиралися на жіноче начало як на більш зрозуміле матеріальному розумові. Як правило ці філософські системи розділяють тепле, світле, активне, тверде, випромінююче, сухе, ініціююче (запліднююче)  чоловіче начало та холодне, темне, пасивне, м'яке, поглинаюче і відображаюче, вогке, породжуюче жіноче начало.

 

Історичний аспект традиціно виражався в жіночих божествах (Венера, Афродіта) та впливі жіночих "планет" (Сонце, Марс).

 

Доповідач "історичної" частини квартирника зауважив, що в Україні, як і в багатьох інших країнах, надавалася перевага "жіночності" у вигляді "Богородичного культу", який в перші століття християнства був практично відсутній і з'явився в більш пізніх версіях християнства, увібравши язичницькі версії поклоніння богині-матері всього сущого. Цікавим є той факт, що серед близько тисячі християнських чудотворних ікон в Україні лише 11 (1%) - це ікони не Богородичні або не присвячені жінкам-святим.

 

І хоча розмова велася в теоретично-метафізичному форматі, багато висновків, які зробили доповідачі та учасинки квартирника, були придатні до "викристання" і в сімейно-побутовому світі.

 

Так, згідно з давньоіндійськмим Ведами жінка є в 9 разів духовнішою та метафізично сильнішою за чоловіка. Те, чого чоловіки прагнуть досягнути в релігії, в служінні, жінка апріорі має як від народженя, так і в життєвій ситуації народження дитини, яка занурює жінку в межовий альтруїзм, який чоловікові щоб отримати, необхідно докласти багато зусиль...

 

Частину квартирника (25 хвилин з 3-годинного спілкування) - доповідь, присвячену "метафізичному" в жіночому началі світобудови можна прослухати в аудіофайлі нижче (хоча електронна версія виступу не в змозі передати неповторного живого "очного" спілкування, та й якість запису на телефон - "не дуже":)):  

 

 

 

Наступний Традиційний філософський квартирник "Під абсент" звернеться до теми Герметизму - релігійно-філософської течії епохи еллінізму і пізньої античності.

Квартирник відбудеться традиційно за підтримки Культурологічної фундації "Цинамоновий Хрущ" в четвер, 4 квітня, о 17.30 в Івано-Франківській меморіальній квартирі художника академіка Володимира Чернявського.

 

Наступними темами квартирників заплановані: "Філософія та Метафізика Карлоса Кастанеди" (4 травня), "Символізм Свободи" (не ВО:)), а також теми пов'язані з працями Якоба Бьоме, Бенедикта Спінози, Емануїла Сведенборга, Еріха Фромма та інших філософів.

 

ДОВІДКА.

Герметизм (грец. hermetismos, від Hermes — «Гермес»), герметика, герметичне вчення — релігійно-філософська течія епохи еллінізму і пізньої античності, що поєднувало елементи популярного платонізму, стоїцизму та інших філософських вчень з халдейською астрологією і перською магією, і носило підкреслено езотеричний характер. До герметичної традиції належать твори грецькою, латинською, коптською і давньовірменскою мовами, автором яких вважається бог Гермес Трисмегіст, і в яких відкриваються всі таємниці світу.

Герметизм позіционує себе як вчення про вищі закони Природи, що підкоряються як принципам причинності, так і принципу аналогії. Прихильники герметизму вважають, що в силу принципу аналогії розуміння того чи іншого причинного зв'язку може доповнюватися магічним впливом на реальність власних бажань адепта таємного вчення.

 

Представники Герметизму:

  • Джованні Піко делла Мірандола
  • Джон Ді
  • Томмазо Кампанелла
  • Йоганн Тритемій
  • Генріх Корнелій Агриппа
  • Роберт Фладд
  • Парацельс

 

Данину герметичній традиції віддавали багато мислителів XVI–XVII ст.

  • Коперник
  • Джордано Бруно
  • Йоганн Кеплер
  • Френсіс Бекон
  • Ісаак Ньютон

 

Гермес Трисмегіст (грец. Ἑρμῆς ὁ Τρισμέγιστος) — бог у елліністичному Єгипті, який сполучав у собі риси грецького бога Гермеса та єгипетського Тота. Гермесу Трисмегісту приписується авторство герметичної, себто окультної, літератури, приступної тільки для втаємничених: для давніх окультистів навіть Іліада та Одісея Гомера фігурували поміж книжками Гермеса Трисмегіста.

Пізніше поняття герметичної літератури та філософії, зробилось синонімом алхімії, що намагалася відкрити таємницю перетворювати дешеві метали на дороге золото та знайти еліксир довгого, чи навіть безсмертного, життя. З огляду на те, що герметична література була зрозуміла тільки втаємниченим, важалося, що скарби знання, в них вложені, Гермес Трисмегіст убезпечив від ока профана магічними печатками. Тому слово герметичність почало означати — щільно замкнений, а герметизм — таємну науку, виложену в тих герметичних книжках.

Іспанський філософ Ортеґа-і-Гассет в своїй відомій книзі «Бунт мас» говорив про інтелектуальний герметизм масової людини, себто про її щільну непросякальність небажаним їй ідеям і думкам: «Цей осібняк знаходить в своїй духовості репертуар ідей, цілком вироблений (іншими людьми). Він вирішує їх твердо триматися, вважаючи, що йому їх цілком вистачає… Ця мірнота знаходить у собі ідеї, але не вміє їх творити. Вона навіть не підозрює, в якому тонкому оточенні вони витворюються. Вона хоче висловити ідею, але не хоче прийняти умови які потрібні для вироблення думки. І тому її ідеї — тільки бажання, прив'язані до слів… Масова людина відчула б себе розгубленою, коли б вона побачила себе примушеною прийняти дискусію з кимсь, — тому вона інстинктивно відкидає цей найвищий трибунал, що знаходиться поза нею…» Герметизм душі, що не хоче дискусій, кидає маси в т. зв. безпосередню акцію, що її наказує їм перший ліпший демагог, який у своїй амбітності, не дбає про те, де правда, а тільки про те, як використати для власної кар'єри інтелектуальний герметизм маси".

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 

В Івано-Франківську на Традиційному філософському квартирнику «Під абсент» звернулися до індійської філософії

 В Івано-Франківську "Під абсент" поговорили про Час та Різдво

Традиційцний філософський квартирник "Під абсент" повернеться до класики "жанру"

Екхарт Толле і його бачення Шляху

В Івано-Франківську на Традиційному філософському квартирнику "Під абсент" говорили про "hic et nunc ". Дісталося і Фейсбуку

В Івано-Франківську «Під абсент» шукали Сенс

 

Аудіофайл квартирника на тему індіської філософії за "Євангелієм Шрі Рамакрішни":

 

 


11.03.2013 2699 4
Коментарі (4)

Це я 2013.03.11, 19:46
Класно, цікаво, спокійно....... А я знов не пішов! Бо був дощ і болото... Ганьба мені!!!
fdhnm 2013.03.12, 09:41
придурки
Остап 2013.03.12, 10:14
Супер, Хоть щось робиться цікаве в цьому мухосранську........ Молодці, а де це, як попасти на квартирник?
Валя 2013.03.12, 10:41
Молодці! Заграла вже ця політика.
30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

913
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

729
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1839
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3170
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2517
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2504

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

183

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

696

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

654

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1547
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

312
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

642
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

583
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

291
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

351
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26993
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

807
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19645
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

391
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

369
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

695
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1223 1